Окончателно: гласувaнето вече е задължително

От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Той Г. Димитров е предавал думите на Сталин, какви са тези селяни и как може ги мързи да работят в ТКЗС-та - какво толкова станало като им взели собствеността.
Само се оправдават с тази си собственост иначе мързеливи били.

Чудно ми е как засече 2 часа, още по интересно му е да получавам критика от човек, който е готов на секундата да си предаде свободният избор и времето си защото на някой с власт му е скимнало така - много умна и разумна теза ...
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Той Г. Димитров е предавал думите на Сталин, какви са тези селяни и как може ги мързи да работят в ТКЗС-та - какво толкова станало като им взели собствеността.
Само се оправдават с тази си собственост иначе мързеливи били.

Чудно ми е как засече 2 часа, още по интересно му е да получавам критика от човек, който е готов на секундата да си предаде свободният избор и времето си защото на някой с власт му е скимнало така - много умна и разумна теза ...

То по същата логика трябва да ревеш и за данъците...
Даже може да оспориш и наказателния кодекс - там имаш забрана на твоето право да убиваш и крадеш...
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Браво почна да правиш причинно следствените връзки по линия свободният избор - и проявлението по линия данъците!

Нали беше умник - правиш ли разлика когато твоето "правото" влезе в правото на някой друг и му вреди или си хейтиш за спорта?
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Абе все ми е тая, дали ще ходиш да гласуваш или не.
След като не можеш да отделиш 1 час за 4 години за един ангажимент към себе си и обществото ... Дали ще е задължително или не, ти така или иначе никога няма да се чувстваш ангажиран да направиш нещо за тая държава, пък били то и да отделиш 1 час от скъпоценното си време за 4 години ...
Щом ти вреди да отидеш да гласуваш, поне отдели тоя час да удариш една метла пред блока - или ще се оправдаеш, че не е твоя работа, ами е на общината ...
Има една много стара поговорка, която гласи :
Ако имаш желание, ще намериш начин
Ако нямаш желание, ще намериш оправдание
Мисля, че това е достатъчно по тази тема!

Хайде със здраве :)
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Чудно ми е какви са тези аргументи - аз казвам, не искам да се изземва времето и свободата на хората, защото веднъж почне ли се от малко се свършва с нещо голямо. Култивиране на безразличие и апатия на свобода и избор е мечта на власт имащите. Та ти ми пробуташ повърхностните аргументи, ако не ходя да гласувам поне да чистя - и съм гласувал и съм чистил и съм против каквото и да е форма на задължаване отвъд доброволното.

Иначе си прав достатъчно говорихме - освен това, че се прие поредният противоконституционен закон. После що нямало бизнес в БГ или как все някой от вън ни е виновен - последното ми е любимото :)
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Абе все ми е тая, дали ще ходиш да гласуваш или не.
След като не можеш да отделиш 1 час за 4 години за един ангажимент към себе си и обществото ... Дали ще е задължително или не, ти така или иначе никога няма да се чувстваш ангажиран да направиш нещо за тая държава, пък били то и да отделиш 1 час от скъпоценното си време за 4 години ...
Щом ти вреди да отидеш да гласуваш, поне отдели тоя час да удариш една метла пред блока - или ще се оправдаеш, че не е твоя работа, ами е на общината ...
Има една много стара поговорка, която гласи :
Ако имаш желание, ще намериш начин
Ако нямаш желание, ще намериш оправдание
Мисля, че това е достатъчно по тази тема!

Хайде със здраве :)

Послуша ли съвета ми приятелю?
Ходи и прочети "Злокобен остров". Много добра книжчица от около 350 странички. Мисля, че ще се припознаеш в някаква степен на главния герой.

Ако изборите реално работеха в полза на обществото, щяха да ги забранят. Ти какво мислиш по въпроса или чистиш входа пред блока в момента и ще ми отговориш след 16:30 - 17:00?
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Послуша ли съвета ми приятелю?
Ходи и прочети "Злокобен остров". Много добра книжчица от около 350 странички. Мисля, че ще се припознаеш в някаква степен на главния герой.

Ако изборите реално работеха в полза на обществото, щяха да ги забранят. Ти какво мислиш по въпроса или чистиш входа пред блока в момента и ще ми отговориш след 16:30 - 17:00?

Да, ходя и чистя, не ме е срам да работя.
Нито ме е срам да поемам ангажименти към държавата, в която живея.
А ти по-добре да направиш това, което е показано на твоя аватар - така ще отървеш целия свят от един глупак.
Поздрави!
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

За избоеите нищо не каза май? Как пък всички сме глупаци, само ти си умник? Образован Ангел от филмите на пропагандата..
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

То по същата логика трябва да ревеш и за данъците...
Даже може да оспориш и наказателния кодекс - там имаш забрана на твоето право да убиваш и крадеш...

Наказателният кодекс не те възпира да убиваш или крадеш, той предвижда наказание за деянието. За това е и Наказателен, а не Възпирателен. Сам си решаваш дали ще направиш това или онова.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Ето цветущ пример какво става когато почнат малките отстъпки от личната ти свобода и време - превръщат се в чудовищна разруха:

http://www.zerohedge.com/news/2016-...ounded-after-5000-loot-supermarket-looking-fo

Всичко започва с малки ограничения и отнемане на права и свободи - разбира се в името на народа! Само тук "умниците" трябва се сетят няма как нещо да бъде за теб като ти ограничава живота ти по един или друг начин!
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Щом с лекота се съгласявате, някой да ви заповядва какво да правите с вашето време и свобода, дори и за 1 минута и това да не е проблем за вас ... не трябва се чудите защо е такава ситуацията около вас.
Щом оправдавате такава мисъл, съзнателното ограничение и наказание, ако няма подчинение - то не се чудете защо сме на последно място в ЕС.
Чудно ми е щом толкова лесно си предавате свободният избор, какво сте постигнали в живота?

На първо място в ЕС е Германия. Там гласуването е задължително! Там всичко е ред и дисциплина и там определено не става въпрос за подчинение. Щом такова ти е мисленето чудно ми е ти какво си постигнал в живота?! Какво правиш със свободния си избор?! На последните избори отиде ли да гласуваш доброволно? А твоите близки и приятели? А знаеш ли как под строй се гласува с купения вот на мангали и турците, пристигащи с автобуси?
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Ето цветущ пример какво става когато почнат малките отстъпки от личната ти свобода и време - превръщат се в чудовищна разруха:

Всъщност това е пример какво става с държавите, които не искат без бой да си подарят ресурсите на САЩ. След идването на Чавес на власт Венецуела отряза крадливите "инвеститори" и оттогава цялата държавна машина на САЩ работи за това чрез натиск и санкции да се докара на власт някой удобен и корумпиран политик, който да възобнови ограбването на държавата. В международната политика най-голямото престъпление е да не се подчиняваш на Великите сили и това се наказва по стандартна процедура. Очерня се лидерът, със санкции се докарва страната до просешка тояга и ако това не предизвика смяна на властта се прибягва до "опозицията", на която дават пари и оръжие.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

На първо място в ЕС е Германия. Там гласуването е задължително! Там всичко е ред и дисциплина и там определено не става въпрос за подчинение. Щом такова ти е мисленето чудно ми е ти какво си постигнал в живота?! Какво правиш със свободния си избор?! На последните избори отиде ли да гласуваш доброволно? А твоите близки и приятели? А знаеш ли как под строй се гласува с купения вот на мангали и турците, пристигащи с автобуси?

За 1-вото място си прав, но не е задължителното. Явно има нещо общо между свободният избор и просперитета! Странен довод ми изкара сам се оборваш от незнание.
Това, че се водят автобуси - проблем на доброволният вот ли или в липсата на конрол? Защо само в БГ има проблем с купеният вот, а в масата страни в ЕС няма?
 
Последно редактирано:
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Всъщност това е пример какво става с държавите, които не искат без бой да си подарят ресурсите на САЩ. След идването на Чавес на власт Венецуела отряза крадливите "инвеститори" и оттогава цялата държавна машина на САЩ работи за това чрез натиск и санкции да се докара на власт някой удобен и корумпиран политик, който да възобнови ограбването на държавата. В международната политика най-голямото престъпление е да не се подчиняваш на Великите сили и това се наказва по стандартна процедура. Очерня се лидерът, със санкции се докарва страната до просешка тояга и ако това не предизвика смяна на властта се прибягва до "опозицията", на която дават пари и оръжие.

Ти направо ме изуми! Това сериозно ли го мислиш или така ти е казано да пишеш?
Какви са тези санкции където САЩ е № 1 търговски партньор на Венесуела и по износ и по внос?
Ако не ти е ясно Мадуро налага санкции на САЩ, мислейки че промите мозъци ще се вържат, че САЩ е виновен за всичко ...
Венесуела основно изнася продукти, които са национализирани от крадливите "инвеститори" - само където забрави да споменеш, че цялата петролна индустрия е била разработена от външни инвеститори. Именно след национализацията, Чавес в последните години ги докара до нулеви инвестиции в нефтодобива - тотално го карат на инвестициите от онези крадци.
Разпада на Венсуела дойде последните в години на Чавес и Мадуро ги довърши - почна с кризата за тоалетна хартия и всякакви санитарни принадлежности. Сега вече е гладният крах.

Трябва да станеш за популист, много добре ти отива - САЩ виновни, пък те са им основен партньор, САЩ виновни пък те имат цялостен контрол над основният поток на доходи - петролната индустрия. Верно, че Чавес и Мадуро така говорят, ама все си мислих, че ти не го раздаваш ватник.

Само ми кажи, защо в Куба няма такъв икономически и социален крах - където до вчера наистина имаше санкции и ембарго?

А във Венесуела именно са на това дередже защото там си го бистрият цоцализъм и централен контрол с планова икономика в добавка с ограничения на правата. Национализацията на Чавес ги докара до хиперинфлацията и икономически-социален колпас към 2016-та. Има много инфо по темата - няма да е зле да се по образоваш.

А да си наясно, че всички външни инвеститори са си плащали сериозна лепта преди приватизацията и са излезели десетки милиарди долари? Чудно ми е какво е това подаряване на ресурси ... пак да не забравя добър си в популизма и манипулациите!
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

По същата логика можеш да кажеш, че американците са разработили нашата ТЕЦ индустрия и сега трябва с радост и благодарност да им плащаме тока по космическите цени, които са договорени преди години.

Обаче и децата знаят, че да хвърлиш няколко лопати въглища в пещта или да изкопаеш малко нефт не са дейности, за които на една цивилизована държава й трябват подобни инвеститори, още повече при очевидно несправедливи условия. Едно е да платиш на чужди специалисти да ти открият залежите от полезни изкопаеми, а съвсем друго да предадеш държавата си срещу подкупи и обещания за вечна власт, както правеха предшествениците на Чавес.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Задължителното гласуване щяло да доведе и до още един нов момент – въвеждането на квадратче „не избирам никого” в бюлетината.

Какво ще стане ако повечето хора гласуват „не избирам никого”?
 
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

По същата логика можеш да кажеш, че американците са разработили нашата ТЕЦ индустрия и сега трябва с радост и благодарност да им плащаме тока по космическите цени, които са договорени преди години.

Обаче и децата знаят, че да хвърлиш няколко лопати въглища в пещта или да изкопаеш малко нефт не са дейности, за които на една цивилизована държава й трябват подобни инвеститори, още повече при очевидно несправедливи условия. Едно е да платиш на чужди специалисти да ти открият залежите от полезни изкопаеми, а съвсем друго да предадеш държавата си срещу подкупи и обещания за вечна власт, както правеха предшествениците на Чавес.

Е едно "извивай" или "обърках се" да беше казал, за цвят нямаше да е зле - ок прием мълчанието ти по линия санкциите за липса на знания по темата за Венесуела. За жалост имаш липса на знания за Венесуела и петролната им индустрия и цялата икономика - та ще ти дам малко насоки.

1-во Хамериканците нищо не са разработили в БГ, а дойдоха в приватизацията - политиците ни им осигуриха чадър и яко обвързване с държавни гаранции срещу никви инвестиции. Западните компании във Венесуела наливат сами капитал и поддържат операциите и продават всичко на глобалният пазар където няма преференции.
2-ро не е толкова лесно както си мислиш да копаш и блика нефт към 21 век - не случайно проекти за стотици милиарди са спрени в Русия заради санкциите - просто защото запада разполага с технологията. Ако е толкова лесно както ти твърдиш(видимо и бъкел понятие си нямаш от добив на петрол) защо Венесуела миналата година внасяше петрол? Дано се сетиш, че е свързано с липсата на капиталови инвестиции за разработване на нови участъци или защото нямат технологията за по дълбокият добив(не повърхностен слой) - заложи на 1-вото и ще познаеш!
3-то във Венесуела редица западни компании са разработвали тези залежи изливайки милиарди - през 70-те Венесуела е била еталон за нефтената индустрия.
4-то сега като е 100% национализирано и няма подкупи като ти казваш - има социо-икономически колапс, глад и са на прага на гражданска война!

Не случайно го пуснах за да почнете да мислите, до къде се стига при ограничения на свобода и права!
 
Последно редактирано:
От: От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Задължителното гласуване щяло да доведе и до още един нов момент – въвеждането на квадратче „не избирам никого” в бюлетината.

Какво ще стане ако повечето хора гласуват „не избирам никого”?

Е в един момент ще им се каже държавата за кого да гласуват - тука ще се навъдят редица защитници където им е през онази работа за свободният им избор и ще направят каквото им каже държавата, стига да няма примерно купен вот!
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

За разлика от тебе, аз на базата на факти си вадя собствени заключения. Ти четеш популярна масова пропаганда и чужди мнения и просто ги повтаряш, без да влагаш никаква собствена мисъл. Санкциите и наказанията не са винаги явни, а в типичен американски стил. За тях всички останали са по-нисши и нямат право на независима и свободна политика. Поради това няма забранени средства за прокарване на американските интереси. Това включва подкупи, незаконна намеса в политиката на чужди държави, убийства, забранени от ООН оръжия и т.н. В Уикилийкс е пълно с документи по въпроса, истинността на които никой не отрича. Американската външна политика е основана главно на груба сила и нищо повече. Който вярва на тия простотии, че външната им търговия процъфтява на пазарни принципи хич не е наред. Бруталната им външна политика, основана на груба военна сила е единствената "тайна" на успеха. Който се опъне го застига участта на много държави в Южна Америка, Африка, Близкия Изток, че и Европа. Режисираните от Вашингтон преврати срещу правителства, които не им щат "инвестициите" са безброй. Има документи, книги, филми и каквото още се сетиш по въпроса. Ама трябва да не си кон с капаци и да можеш да мислиш поне малко, а в наши дни това се отдава на все по-малко хора. По-лесно е да приемеш масовата пропаганда, отколкото да видиш това, което е под носа ти.
 
От: Окончателно: гласувaнето вече е задължително

Пак ти казвам с едно извинявай обърках се можеше да минеш вместо се чудиш как да мажеш. Нищо не говоря за външната им политика.
Това, което казах, е че няма никакви санкции от страна на САЩ към Венесуела - какви са тези санкции, явно нов вид изкара, не явни, не скрити - ами и алогични. Хем ги санкционират хем САЩ е най-големият им вносител и те изнасят за тях. Това трябва са някви про пазарно търговски санкции или и аз не знам. Това са ти факти.

Много ме кефи линията ти на манипулации - аз съм ти казал, че САЩ и Венесеула са в сериозни търговски отношения. Ти ми викаш, че си чел факти и имало санкции, макар и те да не били видими, но пък да няма никакво икономически и търговско проявление, но аз съм не съм влагал мисъл. Хей до къде го докарахме ватник да ме обвинява в липса на обективизъм. Толкова ли не можа едно извинявай да кажеш, че толкова мазане и глупости изписа?

Я ми кажи такъв начетен ватник като теб - с какво подкупват Чавес или Мадуро, какви преврати правят в Венесуела САЩ, как не ги оставя да водят собствена политика и как им влият - след като Мадуро е на власт и бистри социализъм, петрола им е национализиран и цената на петрола зависи от пазарни принципи след като СА разруши ОПЕК, защо още не са убили Мадуро и защо още не са ги нападнали? Не знам дали знаеш, но личните ти фантазии не са равни на валидни аргументи и факти - страшен циник си обаче в добавка с манипулатор! Чудно ми е какво ще е поредният подход за мазане и излизане - ех тази горделивост ...
 

Горе