Онлайн Магазин - избор на платформа

SlaviP

Member
Здравейте колеги,

Правя рисърч за изграждане на онлайн магазин за парфюмерия и козметика.

Изчетох доста теми за платформи и модули, както и поддръжда. За сега съм се спрял на Опен Карт новата версия (2.**). Ето няколко въпроса, които имам:

1. Има ли добър превод на български език? - Четох, че един пич продава за 10-20 лв. Дали наистина е преведен?
2. Може ли да се сложи Revolution Slider или някакъв друг подходящ слайдър?
3. Темплейтите поддържат ли се?
4. Цялата платформа на Опен Карт поддържа ли се? Преди време пак гледах и няма много нови версии?
5. Има ли специален форум за Опен Карт (може и английски), който да се ползва като съппорт?
6. Има ли хора от този форум, чиито услуги могаг да се използват на фриланс основа?
7. Колко според вас ще излезне инвестицията (БЕЗ ТРУД) в изграждане на сайта. Цена за модули, темплейти и т.н.?

Благодаря предварително.
 
От: Онлайн Магазин - избор на платформа

Здравей, колега,
На правилното място си!
Добре си се насочил към Опън Карт - тук в този форум можеш да получиш много помощ.
по въпросите
1 - има, качествен е и професионално направен
2 - Може да се сложат всякакви сладери
3 - Ако си закупиш премиум темплейт със сигурност ще има поддръжка
4 - Разбира се, платформата се поддържа и се надгражда постоянно
5 - Тук можеш да намериш отговор на всичките си въпроси
6 - Има специалисти тука, които могат да ти го направят професионално
7- Това вече е въпрос, на който веднага не може да ти се даде отговор - зависи от модулите и темплейтите

Дано да съм ти бил от полза
Поздрави!
 
От: Онлайн Магазин - избор на платформа

Здрасти
Ако търсиш наистина добър и качествен превод
https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=55648

И за други въпроси като теми и модули може да питаш.
Ще помагаме
 
От: Онлайн Магазин - избор на платформа

Благодаря за бързите отговори! Супер сте!

Имам нов въпрос - Хостинга в България или САЩ?

За сега гледам Суперхостинг и България Хост...
 
От: Онлайн Магазин - избор на платформа

ако си направиш труда да по прочетеш мненията из форума ще разбереш много повече от отговорите на въпросите ти.

по точка 5 от сайта на опънкарт има достъп до комюнитито им, в което ще намериш почти всичко на англииски.
по точка 7 от 400 до 1200лв в зависимост какво точно искаш...
 
От: Онлайн Магазин - избор на платформа

Здравей и от мен.
Попаднал си на правилното място.
За парфюмерия и козметика има някои специфики в зависимост от това какво точно ще продаваш. Ако става дума за дропшипинг или изобщо за работа с голяма номенклатура, първо трябва да решиш как ще управляваш инвентара - обновяване на наличности и цени, както и автоматичното генериране на сео елементите.
Ако не са много продуктите и нещо специализирано е по-лесно да се организира.
Не се хвърляй на разни визуално засукани теми, това по повод въпроса за слайдера. Задай си въпроса - големите играчи прости ли са че не си слагат такива слайдери.
За хостинга и аз те съветвам да е Кулайсхост.
Ресурси: тука ще получиш най-много отговори. На сайта на Опенкарт във форума можеш да намериш много отговори, но не винаги са правилни. Има много силен руски форум, ако ползваш този език, там има много хубави допълнения на смешни цени, които ги няма на други места.
В момента работя по 2 магазина за парфюми за щатите и ако имаш конкретни въпроси питай.
 
От: Онлайн Магазин - избор на платформа

Здравей,

Благодаря за отговора! За сега съм се ориентирал към личен инвентар, не на дроп шипинг.

Имам въпрос относно сео-то. ОпенКарн позволява ли секция със блог или други полезни сео елементи?
 

Горе