Онлайн игра с награди

comradebg

New Member
Здравейте,

Някой запознат ли е как седи въпроса с наградите в онлайн игрите и законите в България.
По-конкретно ме интересува, имам ли право да раздавам награди като физическо лице. Има ли някакви граници? Нужни ли са някакви лицензи или нещо подобно.
Не става въпрос за хазартни сайтове.

Поздрави.
 
От: Онлайн игра с награди

А какво ще е условието за спечелване на наградата? Ако потребителите трябва да плащат май се води хазартна дейност.
 
От: Онлайн игра с награди

Не е хазартен тип сайт. Т.е. не е нужно да плащат, за да спечелят, но е възможно да има платени екстри например.
 
От: Онлайн игра с награди

Законът забранява действия, които с непазарни елементи влияят на решението на потребителя дали да купи дадена стока, като се отклонява вниманието му от търговските свойства на продукта.

Колкото и лесно да звучи организирането на томбола явно далеч не е проста задача, поне според българското законодателство. В последно време се интересувам и аз от тази тема, но не мога да получа конкретен отговор. Доколкото разбирам, ако караш участващите да оставят имената си и някакъв начин за връзка, трябва да се регистрираш като оператор на лични данни (което ест е пълен абсурд). Освен това май трябва да се регистрираш и по закона за хазартна дейност, където доколкото си спомням само таксата да подадеш заявление да ти разгледат молбата е 3000 лв. Отделно КЗК прасна абсурдна глоба на Белла: http://dnevnik.bg/pazari/2010/04/07/883469_kzk_globi_s_217_hil_lv_bella_bulgariia_za_nezakonna/
Най-добрият вариант е вместо да питаш по форуми да питаш някой адвокат, за да си 100% сигурен. (както може и аз да направя скоро и ще постна тук, каквото науча)
 
От: Онлайн игра с награди

Ако не смяташ да е нещо голямо и прекалено официално, едва ли ще имаш проблеми.

п.п.
Това с Белла нещо не го разбрах. То тогава и всички марки бира, които всяко лято рекламират ваканции и т.н. трябва да ги глобяват?
 
От: Онлайн игра с награди

Ако не смяташ да е нещо голямо и прекалено официално, едва ли ще имаш проблеми.

п.п.
Това с Белла нещо не го разбрах. То тогава и всички марки бира, които всяко лято рекламират ваканции и т.н. трябва да ги глобяват?

Явно трябва...то аз не знам компания, която да не ползва подобна маркетинг стратегия - я капачки ще се събира, я етикети... Това, което май тегли чертата, е големината на наградата - ако е прекалено голяма, демек надвишава няколко пъти стойността на продукта, КЗК се намесва с голямата секира.
 
От: Онлайн игра с награди

Доколкото знам ако потребителите печелят наградите със знания не се води хазарт. Затова множество игри дори и телевизионни задават малоумни въпроси за да минат по тоя параграф.
Колкото до личните данни пак доколкото съм информиран име и тел. не се водят лични данни и не трябва да си регистриран оператор на ЛД. Вече ако искаш ЕГН-да.
Информацията ми не е 100% сигурна, но разгледайте в тая насока.
 

Горе