Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от mantaman, Февру 3, 2012.

1. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,248
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    Много грешно мислене. Трябва ти НЯКОЙ, който работи БЕЗ фискално устройство и НА КОЙТО му е правена проверка от НАП! btw докато някой избистри тази тема, наредба 18 вече ще е с променен текст, скоро се очакват изменения.

kokovi4 и Nightgale харесват това.
  2. Nightgale

Nightgale Member

Рег.:
    Май 5, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Нищо не открих за промени относно пощенските парични преводи в проекта за изменение, но то все още е проект. И вярно, ако има някой, който работи с ППП без ФУ и е минал проверка, ще е много полезно да сподели какво е станало.

Има и друго: как работят всички на принципа на Дропшипинг, ако я няма разписката за ППП?! Клиентът не получава нито касов бон, нито разписка за ППП...

3. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Може ли малко подробности?

4. Marinov

Marinov Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    105
    Харесвания:
    11
    Точки:
    18
    Това е отговор на въпроса ти: "Продажбата на стоки по интернет - разносна търговия ли е?"
    Не, не е.

Toshkoxxx харесва това.
  5. lqllqlq

lqllqlq Well-Known Member

Рег.:
    Авг 16, 2009
    Съобщения:
    1,921
    Харесвания:
    237
    Точки:
    63
    Място:
    Plovdiv
    Аз. Нямам касов. Бяха ми на проверка 12.2016. На мямяс малкомспорихме по темата, но после всичко си беше ок. Имам и отговор на официално запитване. При наличие на договор за ппп на НП по банка по наредба н18 отпада задължението за издаване на касов бон.

Nightgale и s1yf0x харесват това.
  6. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,248
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    Ето ви отговор на въпроса.

callpchelp и Nightgale харесват това.
  7. Nightgale

Nightgale Member

Рег.:
    Май 5, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Другия интересен въпросът е, задължително ли е да се приключва плащането с Фактура към население, след като парите са получени по банка...?

8. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    След доста търсене на информация по този въпрос реших да се доверя на моята счетоводителка . Питах друг счетоводител преди нея , които каза ,че трябвало да се издава фактура. Ето какво каза моята счетоводителка по въпроса. А въпроса е следния .
    -Ако изпращам всяка поръчка с прикрепена към нея фискална бележка и Еконт ми изплащат парите по банков път ,трябва ли да издавам фактури.
    Счетоводителката каза ,че ще ми води маркираните суми от касовия апарат , не като оборот ( не помня точното определение , което изпозлва ) , тъй като реално аз маркирам сума , която не получавам веднага . След това иска месечно извлечение от банката , което ще води като оборот . Ако има отказана пратка , трябва да направя сторно. Парите ми ги превеждат по банка , без да издавам фактура. Фактура издавам само ако някой клиент пожелае.

callpchelp харесва това.
  9. callpchelp

callpchelp Active Member

Рег.:
    Юни 30, 2016
    Съобщения:
    184
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    Дропшопинга не е ли малко като - Аз продавам, ти рекламираш и си слагаш цена ?! :D

10. kokovi4

kokovi4 Active Member

Рег.:
    Март 7, 2013
    Съобщения:
    151
    Харесвания:
    26
    Точки:
    28
    Само да вметна по темата, че и аз нямах касов апарат няколко месеца , защото реших ,че не ми е нужен , но се наложи да пусна отново. Има ли покупка с ваучер или плащане с пос терминал в онлайн магазина касов бон е задължителен. И аз съм от проверените и то съвсем скоро :)

Nightgale и Беджев Стил харесват това.
  11. Nightgale

Nightgale Member

Рег.:
    Май 5, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    А плащанията за тези поръчки бяха ли пуснати с Пощенски парични преводи?

12. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,248
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    Е щом е било плащане през vPOS и с ваучер как да са с ППП ?!? Това са напълно рачлични методи на плащане.

callpchelp харесва това.
  13. kokovi4

kokovi4 Active Member

Рег.:
    Март 7, 2013
    Съобщения:
    151
    Харесвания:
    26
    Точки:
    28
    Да, но има и вариант примерно артикул за 100 лева е закупен с ваучер 20 лева и 80 лева ППП. Единични случаи са , но ги има.

14. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,248
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    фиссален бон за 20 лева и забравяш за възможността да скатаеш от фискално устройство

15. callpchelp

callpchelp Active Member

Рег.:
    Юни 30, 2016
    Съобщения:
    184
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    Разбирам да е нещо малко и на месец да се вади не повече до 1000, да поскриеш, ама да вадиш доста или да имаш няколко магазин и т.н. и да се криеш, не е хубаво. Просто не е., щом можеш бъди в крак със закона.

16. lqllqlq

lqllqlq Well-Known Member

Рег.:
    Авг 16, 2009
    Съобщения:
    1,921
    Харесвания:
    237
    Точки:
    63
    Място:
    Plovdiv
    Не виждам да се обсъжда "скатаване", а беше питане за ППП на НП и касов. Всички други комбинации налагат - ваучер, само НП, плащане с карта. Аз такива нямам. Съответно нямам касов. Приемам само по банка и с ППП на НП. Не е до тия 200-300лв, колкото струва касовия. Не смятам, че за 2-3 питания в месеца оправдават всичко, което касовия влече като ангажимент. Като искат да не плащат доставка и са от Пловдив идват, правя оферта, плащат по банка и минават да си вземат нещата.

callpchelp харесва това.
  17. callpchelp

callpchelp Active Member

Рег.:
    Юни 30, 2016
    Съобщения:
    184
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    Не знам какво е скатване и матване. Казах си мнението ясно и точно :) Щом е за 2,3 питания на месец дреме ти. Все едно на Бай ти Миле на село, де продава 5 чувала трици на месец, да отидат при него и да му искат касов апарат и месечен отчет и платен данък.... Няма смисъл.... Но все пак си е незаконно :D

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice