Онлайн магазин за дигитални стоки - без фирма първоначално?

TeodorV

New Member
Здравейте,
Имам идея за онлайн магазин, където ще продавам дигитални стоки (свързани с фотография) и имам желанието да го пусна пробно преди да се открие фирма.
Идеята ми е примерно в пейпал си регистрирам акаунт(бизнес ако е възможно без наличие на фирма) или друга платформа, която ще мога да вържа към магазина си(в момента още не е твърдо, но вероятно opencart) и транзакциите да седят в "портфейла" там, докато не се натрупа сума, която да си заслужава да прехвърля към моя банкова сметка и вече да се включат услугите на счетоводител и тн.
Нямам намерение да се опитвам да минавам метър и да укривам данъци и прочие, а просто първоначално да задвижа идеята си.

Въпросът накратко е - възможно ли е без първоначална инвестиция(не броим за хостинг и домейн) да задвижа идеята си и в последствие ако въобще изкарам нещо от нея вече да се декларират доходите, плащане на данъци и тн.?

Ако е от значение работя на трудов договор в момента.

Благодаря предварително за всички отговори!
 
Въпросът накратко е - възможно ли е без първоначална инвестиция(не броим за хостинг и домейн) да задвижа идеята си и в последствие ако въобще изкарам нещо от нея вече да се декларират доходите, плащане на данъци и тн.?
Това зависи само от теб - колко си предприемчив и колко бързо се отказваш.
 
Здравейте,
Имам идея за онлайн магазин, където ще продавам дигитални стоки (свързани с фотография) и имам желанието да го пусна пробно преди да се открие фирма.
Идеята ми е примерно в пейпал си регистрирам акаунт(бизнес ако е възможно без наличие на фирма) или друга платформа, която ще мога да вържа към магазина си(в момента още не е твърдо, но вероятно opencart) и транзакциите да седят в "портфейла" там, докато не се натрупа сума, която да си заслужава да прехвърля към моя банкова сметка и вече да се включат услугите на счетоводител и тн.
Нямам намерение да се опитвам да минавам метър и да укривам данъци и прочие, а просто първоначално да задвижа идеята си.

Въпросът накратко е - възможно ли е без първоначална инвестиция(не броим за хостинг и домейн) да задвижа идеята си и в последствие ако въобще изкарам нещо от нея вече да се декларират доходите, плащане на данъци и тн.?

Ако е от значение работя на трудов договор в момента.

Благодаря предварително за всички отговори!

Здравейте,
Прочетох от какво се интересувате и мога да Ви предложа най-новата платформа на българския пазар за изработка на готов онлайн магазин. Когато създадете Вашият онлайн магазин имате 14 дневен тестов период, който е безплатен през това време може да видите как работи магазинът Ви напълно безплатно. Платформата е xStore, ако имате допълнителни въпроси мога да помогна. :)
 
За какви дигитални продукти става въпрос?

Това, което питате, може да бъде реализирано по различни ачини спрямо това какъв ще е продукта, който ще се продава и аудиторията, към която ще се продава.

Поздрави!
 
Човека не пита как да изгради магазина, а съвсем друго. Четете малко!

@TeodorV говори със счетоводител, така ще бъде най-лесно и просто ;).
 
За какви дигитални продукти става въпрос?

Това, което питате, може да бъде реализирано по различни начини спрямо това какъв ще е продукта, който ще се продава и аудиторията, към която ще се продава.

Поздрави!
Най-общо казано помощни средства за обработка на фотографии за Photoshop и Lightroom. Продукта е прост файл с настройки. Аудиторията ще е от цял свят предполагам, понеже в България ме съмнява да се прояви интерес към подобен тип платен продукт от голяма група хора.

@AMitrev Натам отиват нещата, ще се радвам на препоръки за човек, който може да ми помогне(срещу определена сума разбира се) понеже предполагам онлайн търговията не е в кръга на познанства на всеки счетоводител.
 

Горе