Онлайн магазин ли е?

genesis2202

New Member
За онлайн магазин счита ли се сайт, в който са представени артикули със съответната информация за тях + ориентировъчните им цени. В случая в сайта няма бутони от типа "Купи", "Поръчай" и т.н., а има форма за контакт, откъдето могат да се изпращат запитвания. Сайта като цяло наподобява на един голям каталог. Няма данни за връзка(адрес, телефон, имейл), а има само една форма за контакти. Интересувам се дали този сайт се води като онлайн магазин и реално може ли да се наказва от закона, че не е публикувал данни за контакт(данните на фирмата)?
 
От: Онлайн магазин ли е?

Не съм запознат с правилата но не мисля, че се води онлайн магазин.
 
От: Онлайн магазин ли е?

Добре аз от поста не разбрах този сайт, все пак продава ли неща или им прави само ревю. Ако прави само ревю на нещо не се води онлайн магазин, но ако изпраща продукти тогава вече е онлайн магазин
 
От: Онлайн магазин ли е?

В страницата за контакти има информация, как може да бъде направена поръчка. Тоест какви данни се изискват от потребителя, за да направи успешно поръчката. Просто е един типичен онлайн магазин, но без бутони от типа, които съм посочил.
 
От: Онлайн магазин ли е?

Е щом продаваш скирито или явлено си е магазин :) Нали има търговия едно за друго.

Нали ти писахме по рано, наблягай на качеството и идеите а не на тънките занаяти. Легално се правят много повече, от колкото нелегално запомни го ;)
 
От: Онлайн магазин ли е?

Няма абсолютно никакво значение дали този сайт някой го счита или не за онлайн магазин. В закона няма такова понятие "онлайн магазин". Законът те задължава да публикуваш съответните данни, независимо дали на сайта се продава нещо, не се продава нищо и т.н. Така е написан закона, че под ударите му попадат абсолютно всички публично достъпни сайтове - включително сайтове за безплатни обяви, форуми (като този например). Абсолютно всеки сайт, който е достъпен публично попада под ударните на българското законодателство (ако успеят да разберат кой е собственика и да го глобят). Обърни внимание на това в скобите. Затова собствениците на този форум не са глобени - крият си личните данни (не много успешно, обаче явно няма хейтъри, които да пуснат донос срещу тях или хейтърите ги мързи).

Това беше обсъждано в тази тема и в другия форум също.

Ако защитиш сайта с парола, която само ти я знаеш (и евентуално още няколко души, за които си сигурен, че няма да те изпеят) - тогава може и да не си пишеш личните данни или данните на фирмата.
 
От: Онлайн магазин ли е?

Пак схеми за тънки лайсни с часовниците се умуват... :lol:
 
От: Онлайн магазин ли е?

Този път не е за часовници, а за едни обувки, които получих на много ниска цена и гледам да ги продам бързо. Тоест не мисля да го правя за постоянно, а само докато продам обувките.
 
От: Онлайн магазин ли е?

Този път не е за часовници, а за едни обувки, които получих на много ниска цена и гледам да ги продам бързо. Тоест не мисля да го правя за постоянно, а само докато продам обувките.

Часовници, обувки, гащи - няма значение. Видя ли ти юзъра и вече знам, че пак ще се умува схема "Как да избегна/спестя..." Последните 4 месеца не си пуснал тема различна от това. :D
 
От: Онлайн магазин ли е?

:rolleyes: хехе, кво да се прави като нямам все още години за фирма, а съм пълен с идеи за търговия...
 
От: Онлайн магазин ли е?

То идеите са само една част, дали тези идели стават възможности ей там вече трябва доста неща за да се рафинира идеята. В най-добрия случаи 1 на всеки 10 идеи е възможност. Мисли по сериозно, ако ще искаш да правиш сериозни работи - ако ще е бошлаф работа от днес за утре няма оферта. За някви си обувки дето я напрвиш 1к оборот я не, си образуваш нерви, най-малкото е не е ефективно това което взимаш като полза е по-малко от това което даваш. Алтернативната цена е висока!
 
От: Онлайн магазин ли е?

Докато направиш сайта, докато го оптимизираш и т.н ще загубиш много време. Не е ли по-добре да ги предложиш на някой магазин(онлайн или офлайн) с добри позиции срещу уговорена комисионна?
 
От: Онлайн магазин ли е?

И този легален офлайн или онлайн магазин как ще продава тези продукти, след като нямам фактури за тях?
 
От: Онлайн магазин ли е?

давай в продавалника ... там няма да имаш проблем ако си коректен с купувача!
 
От: Онлайн магазин ли е?

И този легален офлайн или онлайн магазин как ще продава тези продукти, след като нямам фактури за тях?

Ще ги продава нелегално. Има едни съмнителни субекти, които продават фактури. Обаче забъркаш ли се с тях влизаш в едни списъци на НАП и после ще те спипат и ще изкараш късмет, ако се отървеш само с глоба и съд. Нали не си мислиш, че НАП не знаят за тази практика и не следят фирмите, които продават фактури? Може да те покажат по телевизията със щракнати белезници - непълнолетен престъпник, извършвал измами с ДДС, продавал часовници с неясен произход... Важното е да ти се втълпи още от ранна възраст, че си престъпник и нищожество, за да може после като пораснеш и имаш право на глас да не смееш да се оплакваш - ти си виновен за мизерията в държавата, не управляващите. Така действа империята на злото:

Ноам Чомски: 10 начина да Ви манипулират

9. Засилване на чувство за вина. Да се застави отделният човек да вярва в това, че самият той е виновен за собственото си нещастие поради липса на умствени способности, умения или усилия. В резултат, вместо на бунт срещу икономическата система, човек започва самостоятелно да се занимава със самоунижение, самоунищожаване, да обвинява за всичко себе си, което го води неминуемо до тотална и нескончаема депресия, като всичко това води към апатия и бездействие.
 

Горе