Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Здравейте, съвсем наскоро ми хрумна идеята да направя сайт на фирмата в която работя за продажба на
продуктите ни онлайн. Е речено сторено проекта е започнат и изпълнен в по голямата си част. Признавам, че доста теми в този форум ми помогнаха за това.
И сега дойде ред на най важния момент- мнението на останалите. Ще помоля за всякакви мнения като почнем от съвети за популяризиране , оптимизация , критика по даден аспект каквото и да е. Другото което ме интересува са идеи за допълнителното монетизиране на сайта без това да повлияе на основната му дейност и губенето на клиенти, но да кажем, че за момента това най малко ме интересува в момента и ще зачекна темата след някой друг месец когато живот и здраве нещата са набрали скорост и ще може да се мисли за това.

И понеже съм доста нов член на форума и все още не мога да слагам подпис и да давам линкове , а не искам да оспамвам с 10 излишни за момента за мен , а и за
вас поста ще напиша сайта така kris.tian.shoes.com без точките.

Ако все пак поради недооглеждане , непрочитане или недоразбиране от моя страна на някой от правилата моля не трийте темата драснете ми едно л.с. какво и как за да го оправя.
Благодаря предварително на Всички !!!
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

като за начало дизайна е доста зле, правил си го на програмата през вин Incomedia WebSite X5 Professional 12.0.5.22 и естествено кракната версия.
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Е речено сторено проекта е започнат и изпълнен в по голямата си част. Признавам, че доста теми в този форум ми помогнаха за това.

Ако някой те е посъветвал във този форум да ползваш WebSite X5 Professional, иди и го застреляй.

Извинявам се за толкова крайното си мнение, но това решение е обрекло сайта още със създаването му.
Всеки проект, който се създава със дългосрочна перспектива, трябва да е на такава платформа, която има поддръжка(платена или безплатна) и достатъчно активно комюнити.
Аз съм привърженик на Опенкарт за такива проекти, но всеки карт би ти свършил работа - Мадженто, Престашоп и Уърдпресс(каквото си избереш за карт).


Ако ме послушаш и започнеш отново и избереш Опенкарт не прави нищо без да се свържеш с мен за инструкции :)
За да се избегнат грешки във СЕО-то и оптимизацията на сайта има неща, които трябва да се направят в началото и не са отбелязани в инструкциите.
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Един ГОЛЯМ съвет от мен: Не кради изображения и текст от други сайтове. Това че можеш да изтеглиш едно изображение и да му махнеш водния знак НЕ те прави собственик на него и нямаш права да го слагаш на твоя сайт и още по-малко да му поставяш твоя собствен воден знак. Това е все едно един художник да вземе една картина нарисувана от друг художник, да си напише името отдолу и после да твърди че е нарисувана от него. Същото важи и за текстовете. Седни и вложи малко труд - направи собствено изображение ( начертай го с CorelDraw ) , състави собствен оригинален текст. Не бъди плагиат, така няма спечелиш уважението на професионалните среди а точно обратното. И малко ако се замислиш, този от който плагиатстваш може също да е в този форум!
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Гледам че си забранил десния клик на мишката. Да не те крадат :)
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Един ГОЛЯМ съвет от мен: Не кради изображения и текст от други сайтове. Това че можеш да изтеглиш едно изображение и да му махнеш водния знак НЕ те прави собственик на него и нямаш права да го слагаш на твоя сайт и още по-малко да му поставяш твоя собствен воден знак. Това е все едно един художник да вземе една картина нарисувана от друг художник, да си напише името отдолу и после да твърди че е нарисувана от него. Същото важи и за текстовете. Седни и вложи малко труд - направи собствено изображение ( начертай го с CorelDraw ) , състави собствен оригинален текст. Не бъди плагиат, така няма спечелиш уважението на професионалните среди а точно обратното. И малко ако се замислиш, този от който плагиатстваш може също да е в този форум!

Така написано от теб излглежда все едно съм изплагиатствал ....... Снимките са лично правени , марката е запазена и съм опълномощен да я продавам , текста и описанието на фирмата е написана собственоръчно от мен самия ..... По дяво***** кое остава да е изплагиатствано според теб. Та големия ти съвет не е съвсем на място.
P.S. За кражба и изплагиатстване не може да става на въпрос все пак работя в дадената фирма от както е създадена и се предполага че не би трябвало да има нужда от такива деиствия. И все пак съм съгласен че по принцип е така и дефакто аз се придържам към това.
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Гледам че си забранил десния клик на мишката. Да не те крадат :)

Колкото по малко възможности оставиш за злоупотреба толкова по малко проблеми за в бъдеще :)
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Аз не съм виждал подобен магазин от... 6-7 години, че иповече. В днешно време ми се струва направо уникален.

И моята препоръка е да се обърнеш към някой, който се занимава с магазини и да платиш за някоя консултация или направо изработка - например @agatha65.
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Аз не съм виждал подобен магазин от... 6-7 години, че иповече. В днешно време ми се струва направо уникален.

И моята препоръка е да се обърнеш към някой, който се занимава с магазини и да платиш за някоя консултация или направо изработка - например @agatha65.

Идеята засега е със собствени усилия няколко месеца да се оптимизирва и популяризира (засега е на 2 месеца) за съжаление българина е малко недоверчив що се отнася до покупка на обувки онлайн. Заринат е пазара от реплики , "изкуственяци" , снимките не отговарят на това което виждаш , това са моите наблюдения , нека се развият още малко нещата и е напълно възможно да се обърна за помощ от човек който е по навътре в материята от мен.
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Така написано от теб излглежда все едно съм изплагиатствал ....... Снимките са лично правени , марката е запазена и съм опълномощен да я продавам , текста и описанието на фирмата е написана собственоръчно от мен самия ..... По дяво***** кое остава да е изплагиатствано според теб. Та големия ти съвет не е съвсем на място.
P.S. За кражба и изплагиатстване не може да става на въпрос все пак работя в дадената фирма от както е създадена и се предполага че не би трябвало да има нужда от такива деиствия. И все пак съм съгласен че по принцип е така и дефакто аз се придържам към това.

Ти явно от една дума не разбираш....Я ми кажи откъде взе съдържанието на секция ''Размер''? Кажи ми от къде взе изображението, изтри ли му с гумичката водния знак, постави ли му своя. Кажи и от къде копира текста. И внимавай сега какво ще кажеш...Хубаво е човек да си признае.
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Ако имате нужда от снимки на обувки пишете ми.

Иначе послушайте Агата какво ви казва.
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Колкото по малко възможности оставиш за злоупотреба толкова по малко проблеми за в бъдеще :)

И какво излиза сега, че крадеца не иска да го крадат. :)
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Смисъла на брандиранете не е да си сложиш логото, или да изтриеш логото на някой,който е дал пари за снимки и да си сложиш свое
Смисъла е като клиента види снимката да си каже - ей това да точно тези обувки от точно този сайт
Това е дълъг и трудоемък процес , много работа се иска за тава и много знания и умения
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Ти явно от една дума не разбираш....Я ми кажи откъде взе съдържанието на секция ''Размер''? Кажи ми от къде взе изображението, изтри ли му с гумичката водния знак, постави ли му своя. Кажи и от къде копира текста. И внимавай сега какво ще кажеш...Хубаво е човек да си признае.

Това са размери по БДС те са точни и ясни както и текста , не виждам логика в това което казваш , все едно да напиша уникална Математика .....
Има си някой норми който не е добре да променяш и да пипаш по свое усмотрение. Самия текст е изваден от учебник за конструиране на кожени изделия. За пояснение когато една фирма е сертифицарана под дадено ISO има правила който не може да променя и трябва да спазва. Това е моето мнение и твоето твърдение за плагиатстване на фона на 500 уникални лично правени снимки просто неми изглежда сериозно.
 
От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Смисъла на брандиранете не е да си сложиш логото, или да изтриеш логото на някой,който е дал пари за снимки и да си сложиш свое
Смисъла е като клиента види снимката да си каже - ей това да точно тези обувки от точно този сайт
Това е дълъг и трудоемък процес , много работа се иска за тава и много знания и умения

Точно това е идеята уменията не са големи знанията се трупат полека, но капка по капка ..... Ходил съм си в извънработно време да си правя снимките (въпреки че има подобни на наш клиент от Плевен). За копиране на снимка не може да става на въпрос с изключение на споменатата в таблица размер както и логото на ИСО 9001:2008.
Все пак виждам съвет в твойте думи и градивна (надявам се) критика в коментарите на Колегата Ntx и ще си взема бележка.
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

И какво излиза сега, че крадеца не иска да го крадат. :)

Ето тук ще помоля да се обосновеш !!! Кое съм откраднал , Кое нямам право да продавам ,още повече имат си търговската гаранция на ф-ма "Кристиян шууз" ЕООД което би трябвало да ти говори достатъчно. В някой държави това твоето твърдение може да се подведе под отговорност за клевета , за съжаление тук не е така и затова ни е такъв манталитета :)
Темата е тук с цел да Ми се помогне ,а ти помогна досега само и единствено на себе си с няколко поста.

P.S. Моля единствено за съвети , но и да няма такива изказвания когато не могат да се обосноват :)
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Колкото по малко възможности оставиш за злоупотреба толкова по малко проблеми за в бъдеще :)
Това че няма десен бутон веднага ме изгони от сайта, искам да разгледам няколко модела официални обувки примерно и не мога да ги отворя в отделни табове а трябва всеки път да натискам back или да влизам в менютата и да разглеждам отново. Дребна забележка е но мен ме дразни.
Мнението ми е на потребител, не на експерт.
Успех.
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Това че няма десен бутон веднага ме изгони от сайта, искам да разгледам няколко модела официални обувки примерно и не мога да ги отворя в отделни табове а трябва всеки път да натискам back или да влизам в менютата и да разглеждам отново. Дребна забележка е но мен ме дразни.
Мнението ми е на потребител, не на експерт.
Успех.

Мнението на крайния потребител е едно от най важните във всеки бизнес :) Ще взема забележката под внимание и ще помисля над въпроса.

Благодаря Aramis :)
 
От: От: Онлайн магазин , мнения , съвети за оптимизация и най вече критика :)

Това че няма десен бутон веднага ме изгони от сайта, искам да разгледам няколко модела официални обувки примерно и не мога да ги отворя в отделни табове а трябва всеки път да натискам back или да влизам в менютата и да разглеждам отново. Дребна забележка е но мен ме дразни.
Мнението ми е на потребител, не на експерт.
Успех.

средно копче нямаш ли 21 век сме
 

Горе