Онлайн магазин на Prestashop

От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравей колегa.Как може да премахнем в многоезичен сайт да не се показва след основния език префикса.Примерно сега сайита ми е шшш,еееееее.еу./бг как може да махнем бг. В момента съм изкл. другите езици и го няма този проблем,но по този начин ми пада рейтинга и не може да се пазарува от чужбина .С версия 1.5.6.1 на старата версия с която бях го нямаше този проблем.Благодаря предварително.
Привет ! И аз съм с Prestashop 1.5.x и проблем с по ниска индексация или рейтинг при многоезичен магазин няма. Магазина ми е преведен на Руски, Немски, Англйски и Испански, като имам покупки от всички държави с качените езици. Разбира се има и от държави като Гърция, за която нямам превод на Гръцки.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Привет колега при мен проблема е друг бях с версия 1.2.3 И направо минах на 1.5 като наново съм вкарвал всички линкове, ако вкарам линк примерно produkti.eu/bg , а не само produkti.eu ми дава грешка 404 като ме търсят в нета.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Привет колега при мен проблема е друг бях с версия 1.2.3 И направо минах на 1.5 като наново съм вкарвал всички линкове, ако вкарам линк примерно produkti.eu/bg , а не само produkti.eu ми дава грешка 404 като ме търсят в нета.


Направи Българския език по - дефолд и махни всички други.. по - този начин се маха на другите версии..
ако не става трябва се пипа редиректа
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Така съм направил на този етап,но така е без мултиезичност.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Значи трябва да се пипа допълнително
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравейте господин В.Андреев,не съм наясно много с точната терминология,но: имам prestashop,работя с нея,и се сблъсках със следния проблем,искам имената на продуктите да излизат цели а не със съкращения,и при производители дали е възможно да излаза падащо меню,с категории за този производител?Благодаря ви предварително.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравейте lydmil,

Възможната причина да излизат имената със съкращения е дизайнорското решение. Просто хората създали Вашият шаблон са преценили, че е по - добре заглавието да е малко (незнам с каква тема/шаблон сте )
Решението е да се премахни ограничението, 1 ред код е ( стига да се намери точният файл )

За втория въпрос относно падащото меню на избран проиводител, нямам отговор
Задачата е по - сложна, може би някъде има вече готово решение, но може и да няма.

Относно модулите за производители : Има безплатен модул които визуализира Manufacturers и Suppliers в самият продукт ( С логата )
Незнам да ли модула работи на най - новите версии или представлява интерес за Вас
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравейте lydmil,

Възможната причина да излизат имената със съкращения е дизайнорското решение. Просто хората създали Вашият шаблон са преценили, че е по - добре заглавието да е малко (незнам с каква тема/шаблон сте )
Решението е да се премахни ограничението, 1 ред код е ( стига да се намери точният файл )

За втория въпрос относно падащото меню на избран проиводител, нямам отговор
Задачата е по - сложна, може би някъде има вече готово решение, но може и да няма.

Относно модулите за производители : Има безплатен модул които визуализира Manufacturers и Suppliers в самият продукт ( С логата )
Незнам да ли модула работи на най - новите версии или представлява интерес за Вас

Моят prestashop е 5.6 ако това ви говори нещо(защото не мен не много),та въпроса ми е ако сте на ясно с този prestashop и ако сте,да се свържа с вас и да ми кажете цена за услугата която искам?
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Няма такава версия 5.6 :)

Може би имате предвит 1.5.6 - Пишете на скайпа ми ( mevere ) nick: V.andreev
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Няма такава версия 5.6 :)

Може би имате предвит 1.5.6 - Пишете на скайпа ми ( mevere ) nick: V.andreev

Абе братле какъв е тоя правопис :D Чета ти мненията на всяко изречение по 2-3 грешки излагаш се .... вземи един буквар и поне се научи горе долу да пишеш без грешки ..
Не знам как може някой да пише предвит с "Т" накрая ... пише се предвид
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравейте на всички.
Искам да споделя с вас нещо за господин V.Andreev някои говорят да се научи да пише(ще му кажа само едно научи се да работиш като него и тогава му давай съвети).Та работата ми с господин Андреев беше невероятно лесна и бърза,защото знае какво прави.За каквото и да се обърнех към него реагираше моментално,и по важното прави това,което искате вие,плюс бонус съвет как е по добре.Признавам си имах съмнения,за работа но бързо опроверга същите,и напротив доказа ми че мога да му вярвам след като му дадох пълен достъп до системата ми.Така споделям с вас,и ви съветвам да не се лутате а да се обърнете към него и за кратко време да си решите проблемите с Prestashop.
 
От: Онлайн магазин на Prestashop

Здравейте на всички.
Искам да споделя с вас нещо за господин V.Andreev някои говорят да се научи да пише(ще му кажа само едно научи се да работиш като него и тогава му давай съвети).Та работата ми с господин Андреев беше невероятно лесна и бърза,защото знае какво прави.За каквото и да се обърнех към него реагираше моментално,и по важното прави това,което искате вие,плюс бонус съвет как е по добре.Признавам си имах съмнения,за работа но бързо опроверга същите,и напротив доказа ми че мога да му вярвам след като му дадох пълен достъп до системата ми.Така споделям с вас,и ви съветвам да не се лутате а да се обърнете към него и за кратко време да си решите проблемите с Prestashop.

Аз също съм доволен от съвместната ни работа с V.Andreev. Човекът е коректен, а отношението му към проектите е професионално. Действително е отзивчив към всякакви въпроси свързани с Престашоп, а съветите и идеите му са винаги интересни и актуални. Препоръки от мен.
 

Горе