Онлайн магазин от Ecwid

vutov

Member
Аз имам онлайн магазин за детски дървени играчки и сайта си го направих през платформата WIX, но самия магазин вътре е Ecwid.
Има си плюсове, но и доста минуси.
Може би трябваше да ползвам само чист Ecwid, защото магазина го слагат в iframe и това налага доста ограничения , но и по-бавно зареждане на самия магазин. Тоест header and footerа зареждат бързо, но има забавяне в зареждането на самия магазин.
Не могат да се ползват приложения за Ecwid, но пък тези за WIX си работят.
Ползвам Еконт, но няма интеграция за Ecwid.

Има си и плюсове, като мобилно приложение, има си доста възможности, наличността на продуктите си я има и при поръчка намалява автоматично.
Като цяло съм със смесени чувства, но ми е първи опит и съм платил за година и няма мърдане.
Ще го мислим след година, но дотогава има какво да се прави по сайта.

Има ли други луди като мен? С Ecwid или още по-Зле с WIX + Ecwid?

Написах това в анкетата за Shoping cart.
Има ли хора, в този форум ползващи или ползвали Ecwid store, за да обменим мнения и въпроси?

Евентуално, за да мога да видя и други български магазини под Ecwid, за да си направя сметка как е се е получил моя.
 
Здравейте отново,
Както писах по-горе сайта ми е изграден и хостван от Wix. Избрах Ecwid като допълнение, тъй като уж предлага повече възможности за онлайн търговия.
За жалост важни неща като интеграция с Еконт или още по-важното, че зарежда бавно са доста дразнещи.
За жалост съм предплатил до Ноември 2019 година за Ecwid и за Wix. Цената за 1 година за домейна, мейл, Wix и Ecwid е около 400 евро.

Но въпреки това, още от сега искам да започна да мисля как и към какво да мигрирам, за да имам нормален онлайн магазин - бърз, красив, интегриран с еконт и на сходна цена.

Освен това, ако можете да погледнете сайта ми
www.funsmarttoy.com
и да си кажете мнението за него.

Проблемът е, че от Ecwid ми искат 2500 $ за цялостна интеграция на Еконт, или 800$ за само дроп-даун меню с офисите на Еконт.
 
Сайта действително не изглежда добре, на мен ми идва аматьорски дизайна, а функционалностите... всъщност не видях такива, напротив. Крайно неинтуативен, така и не разбрах как да завърша поръчката, която направих с кански мъки :) А да, за първи път виждам магазин, който на всяко кликане да отваря връзката в нов прозорец, супер дразнещо. Доста бавно зарежда, да, просто не става за браузване, аз се изнервих на първата минута, а нормален потребител няма да издържи и 10 секунди.

Да ти връщат парите им кажи :) За 800 лв. щеше да имаш чудесен опенкарт, с перфектен дизайн и всичко необходимо.


Здравейте отново,
Както писах по-горе сайта ми е изграден и хостван от Wix. Избрах Ecwid като допълнение, тъй като уж предлага повече възможности за онлайн търговия.
За жалост важни неща като интеграция с Еконт или още по-важното, че зарежда бавно са доста дразнещи.
За жалост съм предплатил до Ноември 2019 година за Ecwid и за Wix. Цената за 1 година за домейна, мейл, Wix и Ecwid е около 400 евро.

Но въпреки това, още от сега искам да започна да мисля как и към какво да мигрирам, за да имам нормален онлайн магазин - бърз, красив, интегриран с еконт и на сходна цена.

Освен това, ако можете да погледнете сайта ми
www.funsmarttoy.com
и да си кажете мнението за него.

Проблемът е, че от Ecwid ми искат 2500 $ за цялостна интеграция на Еконт, или 800$ за само дроп-даун меню с офисите на Еконт.
 
Сайта действително не изглежда добре, на мен ми идва аматьорски дизайна, а функционалностите... всъщност не видях такива, напротив. Крайно неинтуативен, така и не разбрах как да завърша поръчката, която направих с кански мъки :) А да, за първи път виждам магазин, който на всяко кликане да отваря връзката в нов прозорец, супер дразнещо. Доста бавно зарежда, да, просто не става за браузване, аз се изнервих на първата минута, а нормален потребител няма да издържи и 10 секунди.

Да ти връщат парите им кажи :) За 800 лв. щеше да имаш чудесен опенкарт, с перфектен дизайн и всичко необходимо.

Здравейте, благодаря за отговора.
Съгласен съм с теб, но спеьспеци за поръчката е странно, защото с едно кликване на купи и отива в кошчето, от където стигате до писане на мейл адрес и попълване на имената, тештеле и адрес.

Що се отнася до нов прозорец, това е още по-странно, защото досега не ми се е случвало такова нещо.
Продуктите са подредени по категории и с бутоните в хедъра се ходи от категория в категория.

Но все пак благодаря за мнението и ще се радвам и другите да си кажат мнението.
 
Цъкни на бутона "научи повече" и ще ти се случи :) И още нещо, което забравих да кажа - 2019 г. да нямаш респонсив дизайн си е сепуко, губиш 50-60% от целия трафик.

Здравейте, благодаря за отговора.
Съгласен съм с теб, но спеьспеци за поръчката е странно, защото с едно кликване на купи и отива в кошчето, от където стигате до писане на мейл адрес и попълване на имената, тештеле и адрес.

Що се отнася до нов прозорец, това е още по-странно, защото досега не ми се е случвало такова нещо.
Продуктите са подредени по категории и с бутоните в хедъра се ходи от категория в категория.

Но все пак благодаря за мнението и ще се радвам и другите да си кажат мнението.
 
Като се цъкне Научи повече и се отваря страницата на продукта. Факт е че малко бавно.

А за респонсив дизайн може ли малко повече информация, сайта има и мобилна версия.
 
Реших да го разцъкам, за да дам мнение, но едвам издържах половин минута. Зарежда ужасно бавно, не изглежда особено добре, не виждам функционалности. За тия продукти или opencart, или woocommerce е далеч по-добрия вариант. А освен визия и скорост на зареждане, не го виждам това чудо как ще се оптимизира за търсачката
 

Горе