Онлайн магазин - професионална тема.

Здравейте на всички.
Темата е адресирана към предприемачите, които държат собствени онлайн магазини.
Идеята ми е да обменим опит в разработването на един онлайн магазин.

Ще ви представя това, което правя аз в момента и с няколко думи ще ви опиша ситуацията. Предлагам и последващите постове да се движат така.

1. www.refan.net. Това, което го характеризира е:
- само една марка, т.е. не всичко има
- под шапката е на голяма фирма, т.е. няма особено голяма свобода на действие, но
- позната марка

Функции, които добавят към юзър експириънса: форум и точкова система.

2. www.giocafe.net
- този магазин е от скоро, марката също.
- посещения слаби, но сайтът малко по малко се изкачва.
- допълнителни функции: енциклопедични статии за кафето.

Надявам се да има други колеги. Това мнение ще бъде допълвано във времето.

Като цяло има ли го магазина е проблем номер 1. Вторият проблем, че който е влезнал трябва да купи - в това отношения точковата система е полезна и забавна за голяма част от потребителите. Добър ход, който гарантира ежедневни влизания.

Друго отличително за двата магазина е максимално опростена процедура по купуване, включително и без регистрация. Това въведохме единствено с цел да се насърчават продажбите.
 
От: Онлайн магазин - професионална тема.

Темата е хубава. Аз също разработвам онлайн магазин с относителен успех. Доставчици лесно се намират, но качването на продуктите е доста трудоемко занимание.
 
От: Онлайн магазин - професионална тема.

Темата е хубава. Аз също разработвам онлайн магазин с относителен успех. Доставчици лесно се намират, но качването на продуктите е доста трудоемко занимание.

Трудоемко е, особено ако на самия доставчик саму разбъркани снимки, описания и тн! Така или иначе, си е техническа работа и изисква време.
 
От: Онлайн магазин - професионална тема.

Какви описания на доставчика?! Взимаш от там снимките и техническите характеристики и си до там.. Гадното идва, когато трябва измисляш уникално описание на продукта.
 

Горе