Онлайн магазин с чужда стока...

elena_gen

New Member
Здравейте,много търсих ама не открих....и направо на въпроса-може ли да си направя онлайн магазин,който включва примерно козметика и т.н.от различни фирми,която нямам в наличност,а поръчвам при покупка.Примерно съм дистрибутор на Орифлейм,публикувам им продуктите в моя магазин и при поръчка не се занимавам с доставки и други.Нещо като под-магазин на фирмата.Мисълта ми е да работя с много фирми и да продавам разнообразни продукти,но без начален капитал,просто защото нямам.Естествено ако имах щях да си направя собствен!Някакви идеи.....
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Да не казвам голяма дума, но повече от половината магазини в нета (български) са на този принцип. При поръчка тичаш в склада и пращаш :)
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Естествено, че да. Само провери дали дават правото снимките да бъдат публикувани, защото дори те да не направят проблем, то конкуренцията няма да пропусне
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Добре,мерси много.Сега остана само да си намеря подходящите фирми.Благодаря
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Добре,мерси много.Сега остана само да си намеря подходящите фирми.Благодаря

Твърде смело изказване :) Мисля, че това е най-лесната част :wink:
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Твърде смело изказване :) Мисля, че това е най-лесната част :wink:
:beer:

Къде ли да сложа една тема от типа: Как да не ни пречат се оказа най-голямата помощ? и да изброя безбройните спънки (доставчици, клиенти, конкуренти) ми спретнаха само за последните 5-6 месеца... :cry:
Мисля, че ще се получи доста дълга тема :D
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Ха, отстрани хорото винаги изглежда лесно :) Ама когато се хванеш, почваш да се потиш и да вдигаш пулса и кръвното. А в началото си мислиш - намираш една кърпа, размахваш и го повеждаш :D
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Да,ясно ми е че лесно няма да стане.Да ви питам и още нещо(май в началото пропуснах най-важното!!!!!!).Трябва ли да имам фирма за целта при положение,че ще продавам чужда стока?И къде мога да намеря всички тези изисквания?Мерси
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Всеки който извършва търговска дейност от свое име и за своя сметка трябва да бъде регистриран по търговския закон. Най-добра консултация ще ти даде някой счетоводител. Както и начините за заобикаляне (легални).
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Съжалявам ако някой го приеме за твърде грубо, но моля Ви стига с този въпрос за фирмата!
И с риск за офтопик и малко по остър тон нека кажа:
1. Да, не само е препоръчително, но е задължително да имаш фирма за да извършиш каквато и да е търговска дейност
2. Да, трябва да прочетеш поне Закон за търговия и защита на потребителя
3. Да, трябва да се чете и Закон за електронна търговия и да, поставянето на видно място реквизитите на фирмата е задължително, както и ПОНЕ един вариант за връзка клиент-търговец
4. Да, трябват общи условия
4. Проучете сферата/нишата, в която искате да работите
5. Задайте си въпроса : Мога ли да издържа финансово поне 5-6 месеца, ако нямам печалба?
6. Прочетете (тук има цяла секция по темата, която аз следя 3 години, преди дори да почна да питам) какво е СЕО, какво е важно при онлайн търговия, как да не съм един от тълпата и всички подобни важни неща свързани със създаването на сайт/магазин и тн
И накрая - ако не сте упорити, ако не четете и нямате пари да платите на някой да го направи вместо вас, ако лесно се отказвате, ако ви мързи, ако искате да минете тънко, ако искате от нищо да правите нещо, ако нямате времето...просто не започвайте!
Може да се роди нещо наистина добро ако имате силно желание и вяра, дори и без пари, но обратното не става!
Още веднъж - извинете, ако съм бил твърде рязък/груб, но е нелепо да се пита "трябва ли ми фирма?"

Това е само от първата страница с теми в секция "Онлайн магазин":
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=28496
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31154
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31706

тук е описано какво можеш да спестиш:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30415

а тук има изобилие от съвети за счетоводство:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=18666
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

Константин Иречек
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Вижте,уважавам вашите умения и усилия,направени несъмнено досега.Но не мисля че да питаш нещо е нелепо,нали все пак това е форум!!!!Не задължавам никого да прави каквото и да е било,просто моля за съвет (което трудно се намира в правните закони:)).Едва ли в законите е написано как може да се заобиколи закона,нали?????
Иначе благодаря на всички,които малко или много са ми помогнали.
Поздрави за развиващите ви се бизнеси...
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Хм, Елена, не се ядосвай. Въпросите ти не са нелепи, просто са общи. Съветвам те, както и по-горе, да намериш счетоводител и да го попиташ. Не че тук няма, не е нито удобно, нито възможно да се замести живия разговор по тази тема във форум. Иначе в 1 изречение - най-лесния начин да нямаш фирма, но да имаш онлайн магазин и всичко да ти е легално, е да ползваш фирмата на познат за лице. Но пак трябва да се говори със счетоводител.
Иначе когато си на етап изграждане, пълнене със стока, оформление, настройки и пр., винаги може да зададеш конкретен въпрос и да бъдеш затрупана с много различни решения от съфорумци, сблъскали се вече с тях. Същото касае и за спазването на десетките законови изисквания, спънки, пречки и нормативи. Успех и не се отказвай :)
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

"Онлайн магазин с чужда стока... " до тук към 80% сигурна загуба на малко пари и много време!
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Благодаря ти Тео за насърчаващите отговори.Досега с каквото и да се захвана все не успявам и не защото не мога или не искам а по странични и тъпи причини,но както и да е.Вече много добре знам,че нищо в бизнеса не става лесно.Уверявам ви че линковете,които ми предложихте ги бях прочела вече,просто не ми дадоха ясна представа.Прав си за счетоводителя,без да говорим по същество и за конкретната ситуация,е много общо и не ми помага.Най-малкото защото все нещо ще пропусна и няма да мина без последвал проблем.
Благодарности на всички,които са изказали мнение,и накрая-не се ядосвам на вас,а на държавата.Почти съм убедена,че каквото и да направиш,все ще излезе някоя глобичка :),но това е.
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

А и относно това изказване-загуба на пари и време-Знам за какво говориш,но засега нямам друга алтернатива.Трудно е без начален капитал да започнеш каквото и да е,да не кажа невъзможно.Затова засега ще пробвам по-безболезнения начин.Дано се получи нещо.Пък и нищо не губя,(поне не много)само нерви и време.:)
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Трудно е без начален капитал да започнеш каквото и да е,да не кажа невъзможно.Затова засега ще пробвам по-безболезнения начин.Дано се получи нещо.Пък и нищо не губя,(поне не много)само нерви и време.:)

Трудно, но не и невъзможно. Именно защото започваш без капитал трябва да си много по-добре подготвена от другите. Чети, питай, проверявай, издирвай възможните доставчици, сравнявай, пазари се за условията с тях. Само ако си написала домашното си ще си в позиция да преговаряш. Иначе всеки гледа да те изцеди днес, а утре няма значение.
Премисли всичко - от стока, през платформа за магазина, до доставка. Искай оферти от куриери, сравнявай и така...Провери всяко нещо. След това седни и помисли като клиент какво би искала, какво би търсила и на каква цена би купила. След това събери мнения от приятели, познати. И скачай! :)

С "Дано да се получи нещо..." обаче няма да стане. Или вярваш до откат или по-добре недей. Тук има много хора, които могат да ти го потвърдят. Искам да ти кажа, че фирмата ти е най-малкия проблем. До тук не съм намерил доставчик, с който да може да се говори лесно, по-лошото - да си знае наличността, а това ти е нужно за да има минимум разговори с клиенти от типа "Съжалявам, но продукта е изчерпан..."
Ако ти трябват съвети - тук ще намериш. Няма лоши мнения - има такива, които ще ти помогнат и такива, които да потвърдят притесненията ти, но пак ще са от полза.
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Елена, след препинателните знаци се слага интервал. По принцип не правя забележки за правописа, но едно е да бъркаш някоя дума, която да се среща тук-там и съвсем друго е всяко изречение да ти е грешно и да се набива в очите на четящите.

А иначе по темата, ако ти се струва прекалено трудна цялата работа с фирмата, осигуровките и т.н. можеш да започнеш с афилиейт. Пак си слагаш продукти в твоя сайт, но не ги продаваш ти, а просто препращаш посетителите ти към сайтът, който ги продава. Вярно, печели се по-малко, но пък трупаш опит и капитал, които след това ще ти помогнат да започнеш нещо по-голямо.

Успех!
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Ясно,започвам сериозно.
Някъде прочетох,че няма да ми е необходим касов апарат ако парите се получават с наложен платеж,но вижте какво открих:

Предвид гореизложеното като доставчик на стоките сте задължен да издадете фискална касова бележка и да я предадете на разносвача, който от своя страна следва да я предаде на купувача при получаване на плащането.
Предвид разпоредбата на чл. 25. ал.1 от Наредба № Н-18 /2006 г независимо от документирането с първичен счетоводен документ за всяка продажба задължително се издава фискална касова бележка за всяко плащане с изключение на случаите, когато плащането е по банков път.

Което означава,че касовия е задължителен,което пък от своя страна ме набутва с още 300 лв. минимум.
Правилно ли съм разбрала или има някакъв изход?

А относно платформата някакви препоръки? Досега съм работила с Джумла и знам че има варианти и за е-магазин.Някакви отзиви?
 
От: Онлайн магазин с чужда стока...

Елена - цитата от Иречек не беше насочен към теб а към всички които се борим с онлайн магазините - тоест опитваме се да направим от нищо нещо за кефа на неблагодарните.

Относно касовите апарати - Имаше някъде съм пуснал тема - че може да не се използват когато ползваш регистриран куриер като Еконт - Това е доказано че работи за него може да прочетеш и на сайта на Еконт.

Вчера и в една друга тема писах - В БГ или трябва да си редовен или изцяло да изцепиш през просото. Кажи кой вариант те интересува и ще ти измислим схема специално за твоят тип бизнес.
 

Горе