Онлайн магазин чрез dropshipping.

scourgy

New Member
Здравейте, с мои приятели обмисляме възможността да стартираме онлайн магазин, в който да продаваме някакви стоки.
Магазинът ще е насочен към купувачи от чужбина. Стоките, които ще предлагаме ще идват чрез dropshipping доставчик, да речем някой китаец, който сме намерили в AliExpress.
Имам няколко въпроса, тъй като съм абсолютно начинаещ в тази област и тепърва ще се уча:

1. Нужно ли е да имаме фирма, ако да - ЕООД, ЕТ или трети вариант?
2. Предполагам, че трябва да се самоосигуряваме - има ли вариант да пишем, че фирмата има един служител, за да не плащаме осигуровки за всеки от нас?
3. Какви други подводни камъни можем да срещнем в легализирането на този тип онлайн бизнес?
4. Ако имаме фирма, то тя трябва да се регистрира в България или на друго място, при положение, че магазинът няма да е български - ще е насочен към купувачи от чужбина?

Всякаква информация ще ми е полезна, линкове, Ваши мнения и отговори - всичко. Благодаря предварително!
 
От: Онлайн магазин чрез dropshipping.

Имам същите въпроси... някой запознат ще помогне ли? :)
 
От: Онлайн магазин чрез dropshipping.

1. Задължително фирма. За предпочитане - ЕООД или ООД.
2. Задължително поне 1 работещо лице. Това е достатъчно.
3. 4. Фирма регистрирана в България. Регистрация или не по ЗДДС - зависи от кои държави ще купувате и в кои ще продавате /най-главно ЕС или извън ЕС.
 

Горе