Онлайн радио - Имам цялата концепция в главата си, но ми е необходима помощ

От: Онлайн радио

Аз може ли да попитам нещо на което се надявам да ми отговори някой вещ, ако ли не да ме опътите каде трябва да отида и да попитам.
Ако примерно в онлайн радиото се пускат авторски песни на мои приятели с тяхното съгласие има ли нещо незаконно в това?
И другия ми въпрос който ме мъчи повече е: същите тези приятели ако правят SET или MIX на примерно Lady Gaga и Lil Wayne и някои друг известен музикант и се излъчват по радиото има ли нещо незаконно ?
Благодаря за разбирането.
 
От: Онлайн радио

Аз може ли да попитам нещо на което се надявам да ми отговори някой вещ, ако ли не да ме опътите каде трябва да отида и да попитам.
Ако примерно в онлайн радиото се пускат авторски песни на мои приятели с тяхното съгласие има ли нещо незаконно в това?
И другия ми въпрос който ме мъчи повече е: същите тези приятели ако правят SET или MIX на примерно Lady Gaga и Lil Wayne и някои друг известен музикант и се излъчват по радиото има ли нещо незаконно ?
Благодаря за разбирането.
 
От: Онлайн радио

На мен ми е интересно, точно как ще се докаже, че дадена песен е излъчвана еди кога си и къде по някое затънтено онлайн радио?
За офлайн радиата, там има КМС ( Комисия за регулиране на далекосъобщенията )- само, че се занимават с малко по различни дейности от това да следят авторски права.

Нека си говорим открито - от толкова много онлайн радиа в България, как пък досега няма нито един глобен? Замисляли ли сте се по този въпрос?

пс: Пламене, "рекордвай" си колкото искаш, никой няма да те съди, а пък който казва обратното - искам да ми доведе или да ми покаже някой, който е бил съден-глобен, заради онлайн радио, което се сетъпва точно за 10 минути с winamp и 1 плъгин.
 
От: Онлайн радио

Ами на мен идеята ми не е точно да е някое затънтено онлайн радио :)
Искам да направя сайт който да разпространявам и на който да звучът миксовете на мойте приятели и евентоално да могат да се свалят срещу съответната сума.След време ако стане известен сайта и радиото да влязат в играта и реклами! :)
Това което ме притеснява и искам да бъда 100% сигурен е законно ли е да с пускат АВТОРСКИ МИКСОВЕ на песни със авторски права! Както казах по нагоре Lil Wayne Lady Gaga,50 Cent и т.н.

Вище кво прочетох току що от сайта musicautor.org

1. Възпроизвеждането на произведението;

Това означава прякото или непрякото размножаване в един или повече екземпляри на произведението или на част от него, по какъвто и да е начин и под каквато и да е форма, постоянна или временна, включително запаметяването му под дигитална форма в електронен носител.
 
От: Онлайн радио

Абе днес явно ще си говорим директно - купи си VPS хостинг от някоя холандска фирма офшорка и си свиркай, нищо не могат да ти направят : )
 
От: Онлайн радио

Ама тука нестара въпрос да мина метър.Става въпрос да се регистрира това радио в съответните му места да се плащат данъци и да се печели от реклама !
 

Горе