Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

nabludatellll

New Member
Здравейте, нов съм във форума или поне в частта с писането, бая дни прекарах в четене. Много бих се радвал, ако по-напредналите от вас прочетат, това което ще напиша и да дадат по едно мнение.

Моя близка има много задълбочени интереси в мода/дизайн. Иска да изгради сайт, където да публикува свои лични статии или видео клипове. Клиповете са много добре направени с хубава техника и осветление, а статиите наистина ще казват нещо уникално и по дадена тема. И докато тя се занимава със заснемане, монтиране, обработка на материали, аз искам да и помогна с онлайн стратегията.

Сайта няма комерсиална насоченост. Може би някога, но целта не е да се вкара трафик, от които да се печели веднага. По-скоро ще се търсят истински реални потребители/читатели. Таргет зоната жени от 13 до 50 най-общо по ключови думи, мода/красота.

На кратко карам по тази последователност.

1. Име на сайт - готово
2. Сайт тип блог с малко повече функционалност - готов (няма да давам линкове, защото не търся никаква реклама)
3. Фейсбук страница за сайт-а - готова
4. Youtube канал, където реално ще се качват видеата - предстои (приемам всякакви съвети)

5. Споменах и , че може да проуча броя търсения по дадени ключови думи в гугъл, цената на ключовте думи, не за да продаваме, а да установим какво точно е най-интересно и да си избира приоритетно какви видеа да прави. В момента го правя, но и отнема доста време да измисля комбинации след първите 200-на. Постепенно ще стане. Това е по-скоро моя идея заглавията да са така написани, че да се харесват на търсачките.

6. Има заснети и монтирани 10-на видеа + още 3-4 в продъкшън. Отделно около 20-25 авторски статии от вида таймлес (не са конкретни за даден период и ще са също толкова актуални и след 6 месеца)

7. Взех 300 лева общо ваучер за реклама в гоогле адсенс и 100 за фейсбук, които трябва да използвам.
8. Готов съм да похарча още 200-300 лева за реклама тип линкове по фейсбук страници или нещо подобно, което бихте ме посъветвали.

Ще се произвежда около 1 видео на седмица + 1 статия, това все пак е хоби и след първоначалния напън да се подкара сега в последствие ще е по-лежерно.


Как бихте процедирали? Чудя се дали да се пуснат всичките видеа накуп и + статии и да започна СЕО (където съм супер бос и само от прочетено ще се мъча) или да се пускат 1 по 1 в продължение на месец и да си ги работя 1 по 1. Като паралелно ще подкрепя с реклама във фейсбук и гоогле. Не планираме да се купува повече реклама, просто тези ваучери изпаднаха и ще ги наместим, а парите за линкове си мисля да стигнат за много време. Не ударно сега.
Дали бихте купили постояни линкове в сайтове, дали във фейсбук групи, или може би лайкове в някакви пазари за лайкове или пък цели групи да се купят.
Очаквам висока норма на оставане във сайта. Просто съдържанието е интересно, та ми се иска рекламата да не е ударна, а за по-продължителен период, но да намира хора от конкретната таргет група.

Всякакви съвети приемам и предварително ви благодаря.

Поздрави
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

Здравей.

След като ще вземеш реклама в гугъл и фейсбук, слагай цялото инфо, защото като влезе в сайта ти някой и види 1-2 статии едва ли ще се върне повече, а и ще трябва този потребител от рекламата да я избие, т.е. по възможност да хареса поне фб страницата, да направи коментар някъде и най-хубавото да влезне пак занапред.
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

Би било добре 50 процента от информацията да се качи веднага за да може сайта да се понапълни с информация, а другите 50 процента от материалите да ги качваш постепенно. Така чичо гугъл ще види, че сайта се развива и че периодично се налива информация. Относно рекламите, мисля че фейсбук е достатъчен - много хора се впечатляват на тема мода (особено дамите). С адсенс едва ли ще се постигнат желаните резултати.
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

fashion.bg предлагат евтина реклама под формата на платени статии с линк. Аз бих се възползвал.

В дългосрочен план, според мен, би трябвало да наблегнеш на facebook, което включва твоя собствена страница, в която да качваш съдържанието от сайта, така и реклама пред твоята таргет аудитория - жени. Facebook е отличен за задържане на хората, които са посетили и харесали твоя сайт. Чрез facebook им напомняш, че съществуваш.

SEO няма смисъл да правиш изобщо. Фокусирай се върху твоя бранд и комуникацията с аудиторията ти... основно чрез facebook.
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

Здравей! Поздравявам те за усилията и желанието, с които си започнал тази трудна задача! Според мен, най-добре е да не се пускат всичките видеа и статии наведнъж. Качи да кажем 1/2 от това, което имаш, а другото - постепенно. (Да не ти дойде изведнъж много.) И пускай рекламите, паралелно с довършването. Ако ти е много трудно помоли някой за помощ за SEO. Аз лично правя първи крачки в тази област и не мога да бъда много полезна в случая. Пусни реклами и в сайтове за безплатни такива. За сайтове има разни домейни и хостинги на промоция може да видиш в godaddy.com

Това може да ти е от полза socialevo.net/pet-tehniki-za-link-bilding-za-balgarski-saytove-42394 и в коментарите има информация.
и в internet-profits.net/online-business/9-bg-sites-to-read-daily/


Рекламата може да е удърна и после да я поддържаш на средно ниво :) Това е от мен и успех!
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

Здравейте, нов съм във форума или поне в частта с писането, бая дни прекарах в четене. Много бих се радвал, ако по-напредналите от вас прочетат, това което ще напиша и да дадат по едно мнение.

Моя близка има много задълбочени интереси в мода/дизайн. Иска да изгради сайт, където да публикува свои лични статии или видео клипове. Клиповете са много добре направени с хубава техника и осветление, а статиите наистина ще казват нещо уникално и по дадена тема. И докато тя се занимава със заснемане, монтиране, обработка на материали, аз искам да и помогна с онлайн стратегията.

Сайта няма комерсиална насоченост. Може би някога, но целта не е да се вкара трафик, от които да се печели веднага. По-скоро ще се търсят истински реални потребители/читатели. Таргет зоната жени от 13 до 50 най-общо по ключови думи, мода/красота.

На кратко карам по тази последователност.

1. Име на сайт - готово
2. Сайт тип блог с малко повече функционалност - готов (няма да давам линкове, защото не търся никаква реклама)
3. Фейсбук страница за сайт-а - готова
4. Youtube канал, където реално ще се качват видеата - предстои (приемам всякакви съвети)

5. Споменах и , че може да проуча броя търсения по дадени ключови думи в гугъл, цената на ключовте думи, не за да продаваме, а да установим какво точно е най-интересно и да си избира приоритетно какви видеа да прави. В момента го правя, но и отнема доста време да измисля комбинации след първите 200-на. Постепенно ще стане. Това е по-скоро моя идея заглавията да са така написани, че да се харесват на търсачките.

6. Има заснети и монтирани 10-на видеа + още 3-4 в продъкшън. Отделно около 20-25 авторски статии от вида таймлес (не са конкретни за даден период и ще са също толкова актуални и след 6 месеца)

7. Взех 300 лева общо ваучер за реклама в гоогле адсенс и 100 за фейсбук, които трябва да използвам.
8. Готов съм да похарча още 200-300 лева за реклама тип линкове по фейсбук страници или нещо подобно, което бихте ме посъветвали.

Ще се произвежда около 1 видео на седмица + 1 статия, това все пак е хоби и след първоначалния напън да се подкара сега в последствие ще е по-лежерно.


Как бихте процедирали? Чудя се дали да се пуснат всичките видеа накуп и + статии и да започна СЕО (където съм супер бос и само от прочетено ще се мъча) или да се пускат 1 по 1 в продължение на месец и да си ги работя 1 по 1. Като паралелно ще подкрепя с реклама във фейсбук и гоогле. Не планираме да се купува повече реклама, просто тези ваучери изпаднаха и ще ги наместим, а парите за линкове си мисля да стигнат за много време. Не ударно сега.
Дали бихте купили постояни линкове в сайтове, дали във фейсбук групи, или може би лайкове в някакви пазари за лайкове или пък цели групи да се купят.
Очаквам висока норма на оставане във сайта. Просто съдържанието е интересно, та ми се иска рекламата да не е ударна, а за по-продължителен период, но да намира хора от конкретната таргет група.

Всякакви съвети приемам и предварително ви благодаря.

Поздрави

Здравей, поздравявам те за "захващането" със тази нелека задача.

Какви съвети мога да ти дам аз:

Като заначало, качи няколко статии (пр. 5-6). След това направи добро онпейдж сео (в интернет има информация). След това пусни сайта да се индексира (предполагам, че е на уърдпрес).

И след това си състави график за качването на статии. Ти казваш по 1 на седмица - ок, тогава по 1 качвай. След месец ще имаш около 30-35 статии по тази логика.

След това си избери начин за монетизиране. Главните са 2: чрез афилиейт или реклама на клик (поне тези двата са най-разпространени). Препоръчвам ти афилиейта лично аз!

Когато поставиш рекламните банери на съответните позиции в блога, пусни тогава чак рекламата във Google и Facebook.

Засечи на 100 посещения дали правиш някакви продажби (от афилиейт, примерно). Ако не - лоша работа. Тоест тук конверсията е доста "бад" - питай Blinky - той е по-на ти по този въпрос.

Междувременно 1-2 след пускането на сайта, започни да правиш линк билдинг. Може да се пуска и по 1 линк на ден, но нека е от хубав сайт. Пак е от помощ за сео-то.

В интернет има доста информация, както и във форума за линк билдинг-а.

След това, твърдиш, че имаш още 200-300лв за реклама във фейса.

Моя съвет е да ги инвестираш във Google AdWords реклама и в набиране на фенове на страница (за да може оттам да докарваш трафик). Има доста колеги тук, които предлагат добавяне на фенове на изгодни цени.

Други начини за монетизация на сайта са:

Продажба на линк във Топ меню, сайдбар или футър. Също така писане на ревю, статия с линк, представяне на бранд и т.н.

Обикновено за повечето услуги ти е необходим трафик иначе единствено за статии със линк може да привлечеш потенциални клиенти.

Не ми се вярва да инвестираш близо 1000 лв ей тъй за кеф.

Затова ти препоръчвам да монетизираш чрез афилиейт.

Надявам се моите съвети да ти свършат работа.

Успех в начинанието. :)
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

И след това си състави график за качването на статии. Ти казваш по 1 на седмица - ок, тогава по 1 качвай. След месец ще имаш около 30-35 статии по тази логика.
Странна логика ...

Щом имате под ръка наистина качествени и полезни статии, особено и видео клипове, няма защо да се набутвате с пари за реклама..
Пускайте си статиите постепенно и си свиркайте, щом сайтът ще е за удоволствие.. Когато всичко е качествено, няма как да ви пропуснат и не ви отбележат с натурални линкове :)
 
От: От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

Странна логика ...

Щом имате под ръка наистина качествени и полезни статии, особено и видео клипове, няма защо да се набутвате с пари за реклама..
Пускайте си статиите постепенно и си свиркайте, щом сайтът ще е за удоволствие.. Когато всичко е качествено, няма как да ви пропуснат и не ви отбележат с натурални линкове :)

"Логиката" е, че след месец ще има 30-35 статии - тоест СЪДЪРЖАНИЕ, съответно може да пуска рекламата.

Между другото, колегата е писал, че е взел ваучери за Adwords и FB реклама, поради което я включвам в съветите. :)
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

По тази логика с 1 статия на седмица, в края на месеца трябва да има 4 статии, или най-много 5, ако се добавят в един от следните 3 варианта от дати:
1. 1, 5, 8, 22 и 29;
2. 2, 9, 16, 23 и 30;
3. 3, 10, 17, 24 и 31.
, а не 30-35 :lol: :p
 
От: Онлайн стратегия на моден сайт - мнения???

По тази логика с 1 статия на седмица, в края на месеца трябва да има 4 статии, или най-много 5, ако се добавят в един от следните 3 варианта от дати:
1. 1, 5, 8, 22 и 29;
2. 2, 9, 16, 23 и 30;
3. 3, 10, 17, 24 и 31.
, а не 30-35 :lol: :p

Уф, да! Прав си. :D :D Тцтцтц...

Мисля си за 1 на ден, а друго пиша... :D :D
 

Горе