Онлайн търговци са укривали приходи за близо 15 млн. лева

tipto

Active Member
Онлайн търговци от Бургаска област са укрили приходи за близо 15 милиона лева, съобщиха от НАП-Бургас.
Сумите излезли на светло след проверки и ревизии в сектора на търговията по интернет.
"Затягаме данъчния контрол върху електронната търговия. Това е изключително динамично развиващ се сектор, чиито обороти нарастват с внушително темпо всяка година и същевременно с огромен риск от избягване на данъчно облагане. Насочваме все повече внимание и ресурс към контрола на търговията в интернет, резултатите доказват недвусмислено, че сме на прав път", коментира говорителят на НАП Бургас Христо Узунов.

Според 24часа.
 
Поредното гръмко заглавие.
Това са приходи за 15млн, а не печалба и данък и после са общо от 54 проверки. Ако са и за 5 години назад се получава средно по 5к на лице годишно, което вече звучи по друг начин. Не, че подкрепям сивото, но съм против скандалните и евтини журналистически трикове.
"От НАП уточняват, че на територията на региона са били ревизирани 54 лица – физически и юридически. Те е трябвало да внесат данъци в размер на над 1,4 млн. лева, но не са го направили."
 
Оу йе, онлайн търговците ги изкараха outlaws :). То е смешно, новината така е написана, че все едно са хванали пратка кокаин за 15 милиона.
 
но съм против скандалните и евтини журналистически трикове.
Абсолютно. Българската журналистика е абсолютна чалга ! Не знам наистина ли са толкова тъпи тези журналисти или само се правят ?
Нека да ги хващат, защото такива подкопават бизнеса на работещите законно.

btw: А как всъщност са минавали между капките до сега ? Нали НАП проверяват куриерите ?
 
...докато видни мутри вилнеят в Бургас, те се хванали с дребни търговци, дето се опитват да заработят някой лев хората.
 
То е ясно,иди прави оборот 400лв през 2-3 дни у Еконт да видиш как ще цъфнат :D
 
A брат'чедите кога ще започнат да проверяват? Там оборотите са в пъти по-големи.
 
Братчедите по default си имат флагче "несъбираеми" и тях дори не ги търсят. Затова и разни хора си търсят братчеди с флагчета.
Статистиката за братчедите "интернет търговци" НАП никога няма да съобщи.
 
Аз си търся данъчни фактури,пишете ако изкочи нещо,хаха :D
 

Горе