Опит за измама!! ВНИМАВАЙТЕ

Dobr3w

Member
Здравейте, тази сутрин си влизам в gmail-а и гледам 2 съобщение в сексия СПАМ. Погледнах заглавието на имейла, което беше "мен" и изобщо не ми направи впечатление. Реших да ги отворя и какво да видя.. Fibank и CCbank ми пращат нотификация, че банковите ми сметки са блокирани + инструкции как да ги възстановя. :)

Ето какво пише в имейла:

Fіbаnk

Dear user,

Your account has been frozen due to some problems in verifying your identity

All of your account transactions are blocked !

Please follow the instructions in the link below to unlock your account.


Unlock Account
П.П. Нямам смекти в нито една от банките.
 
Това е старо. Тия имейли от години вървят. Не е нищо ново. Gmail спират тоя спам, само на Protonmail-а ми получавам тоя шит.

Въобще не знам кой балък би се вързал на това. Искам да кажа, най-големите балъци дори знаят, че банките не пращат имейли ами се свързват по телефона или пускат информация на профила на този, който има Интернет банкиране.
 
И аз получам нон стоп , директно трия - даже не ги отварям. Но щом се пращат - предполагам има хора , които се лъжат. Щом на ало измамниците кълват , представям си на това.
 
И аз получам нон стоп , директно трия - даже не ги отварям. Но щом се пращат - предполагам има хора , които се лъжат. Щом на ало измамниците кълват , представям си на това.

Имах познат африканец, който беше скамър. Каза ми как оперират. На 400 изпратени мейла имат един успеваемост.

По принцип ако отворите имейла могат да ви грабнат IP-то. Обаче тия са африканци и те не са технологично напреднали, така че няма проблем.

Лекарството е да им губите времето. Аз винаги когато мога им отговарям и им давам напразни надежди. Това ги съсипва. Най-много се нервят на "провалена транзакция"!
 
Това е старо. Тия имейли от години вървят. Не е нищо ново. Gmail спират тоя спам, само на Protonmail-а ми получавам тоя шит.

Въобще не знам кой балък би се вързал на това. Искам да кажа, най-големите балъци дори знаят, че банките не пращат имейли ами се свързват по телефона или пускат информация на профила на този, който има Интернет банкиране.

Това не е така. И по мейл може кореспонденция, но имат ограничени правомощия за даване на инфо. Предполагам, че някакви задлъжнели хора биха могли да се излъжат да кликнат. И компютърно неграмотни, естествено. Или със слаба обща култура.
 
Това не е така. И по мейл може кореспонденция, но имат ограничени правомощия за даване на инфо. Предполагам, че някакви задлъжнели хора биха могли да се излъжат да кликнат. И компютърно неграмотни, естествено. Или със слаба обща култура.
За 13 години не съм получил ни един имейл от банките си.

Всеки ден получавам десетки такива и чак се чудя колко трябва да си наивен, че да клъвнеш на подобен фишинг...

На това разчитат. Също нарочно правят постовете си и имейлите по-неграмотни и с грешки да са сигурни на 100% че този който се върже, ще е огромен балък и ще е лесен за "обработка".
 

Горе