Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

mantaman

Well-Known Member
Какъв е според вас оптималният брой продукти в една страница на Онлайн магазин.

Досега съм практикувал обикновено с 20 и не съм имал проблеми, но се чудя ако ги удвоя дали няма да има негативен резултат върху класирането на категорията.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Някои магазини предлагат опцията пожелание потребителя да си изкарва определен брой продукти. Така не губиш стандартната подредба, но за клиентите е много по-практично, особено ако разполагаш с 10-на страници със стоки.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Колкото по малко ги караш да кликат за да им е удобно толкова по добре - Тоест ако задам всички продукти да ми излизат на една страница ще е по добре за конверсията - Обаче се опасявам от някои странични ефекти които могат индиректно да се отразят на класирането в серпа -
по тежки страници по бавно зареждане
по малко индексирани страници
и тн.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

...
по тежки страници по бавно зареждане
по малко индексирани страници
и тн.

Тези горе са верни, за класирането не знам. Този номер съм го правила само със статии - по 40 на страница, при тази бройка не съм имала проблем с класиранията.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Колкото повече продукти толкова по-добре. Това с бавното зареждане изобщо не е вярно, имаме магазин с 60 000 продукта в една категория и се зарежда за по-малко от секунда.

Разбира се ако ще се добавят много продукти е задължително да се изгради филтър по марка и характеристики.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

По някога, се улавям, че зациклям, когато гледам много продукти, и зареждането на следващата страница ми идва малко ободряващо. Най-лесно ще стане с линкове "показвай по 5, 10, 20, 40 продукта на страница", и си тракваш на кой най-често кликат посетителите.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Опцията самия посетител да определи колко продукта иска да вижда е почти задължителна с оглед улеснение. Но иначе можеш спокойно да пробваш с увеличение/намаление на броя на продуктите на една страница и да видиш какъв ефект ще има това.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Ако питаш от техническа гледна точка (скорост, оптимизация) съвет не мога да дам. За броят продукти винаги съм го мислел като клиент, а и съм се допитвал до познати - многото продукти на една страница (20,30....) затормозяват и объркват. Ще ти кажа и защо.
Влизаш и гледаш химикалки от един тип. И скролваш, и излизат още, и още, а ти вече си харесал 2 модела, но има още и още. Не стига това, ами има и друга страница. В даден момент, ако много си харесал една, неизменно харесваш минимум още една. И накрая просто зацикляш.
Аз при много продукти или страници отделям това, което съм харесал в отваряйки го в отделен таб за да сравня по-късно, но не съм убеден, че много го правят.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Колкото повече продукти толкова по-добре. Това с бавното зареждане изобщо не е вярно, имаме магазин с 60 000 продукта в една категория и се зарежда за по-малко от секунда.

Разбира се ако ще се добавят много продукти е задължително да се изгради филтър по марка и характеристики.

60 000 - продукта на една страница ли си ги сложил :)
 
Аз мисля скоро да пробвам без pagination и на принципа "load more" (http://davidwalsh.name/demo/load-more.php) само че с автоматично зареждане на нови продукти, също както автоматично се зарежда съдържанието надолу при facebook timeline. Логиката е, че хората ги мързи да щракат.

Проблемът тук е, че ако продуктите са хиляди, потребителят може никога да не види 80% от тях. Затова е много важно в този случай да имаш подробно и добро категоризиране и филтриране.

Лично аз от потребителска гледна точка мразя да щракам по разни цифрички, докато се опитвам да разгледам продуктите. Винаги давам на View All или View 100 per page и оттам си ги цъкам в табове.

На много места се вадят статистики, че хората предпочитат да скролват вместо да цъкат. Не случайно големите социални мрежи приеха именно този javascript подход с автоматичното зареждане на съдържанието.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Не на една страница.. точния брой е 66106 продукт(и) на някъде към 4000 страници ;)

Но.. при мене е малко по-различно, има филтър при който като филтрираш по точния модел автомобил остават около 30-40 продукта :) на 2-5 страници..

Затова казвам, че при много продукти в категория е задължително да имаш филтър по характеристики, марка и тнт. Изградиш ли добър филтър, който дава добър резултат няма поблем с количеството продукти в категория.

Конкретната категория е ДЖАНТИ! Няма да давам линк да не кажете, че си правя реклама..
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Пореден lost in translate случай.

TS пита дали 20 продукта на страница са добре и ще има ли проблем, ако сложи 40 на страница, а друг, вместо да му отговори, че слага по 15 продукта на страница, почва да му обяснява колко продукта общо имат и как ги филтрират.
 
От: От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Май ти си изгубен в превода.. или се чудиш какво интересно да напишеш не знам...

Цитирам:

Въпрос:
"Какъв е според вас оптималният брой продукти в една страница на Онлайн магазин."

Отговор:
"Колкото повече продукти толкова по-добре. Това с бавното зареждане изобщо не е вярно, имаме магазин с 60 000 продукта в една категория и се зарежда за по-малко от секунда.

Разбира се ако ще се добавят много продукти е задължително да се изгради филтър по марка и характеристики."
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Уау! :)

И какъв е твоят отговор на "Какъв е според вас оптималният брой продукти в една страница на Онлайн магазин."?

60000?

А правиш ли разлика между страница и сайт или просто си пишеш напосоки?
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

В конкретния случай мисля, че mantaman има предвид категория под страница, и това всички в темата го разбраха. Все пак е малко тъпо да добавяш продукти в страница? Или се лъжа...

А ти мисля, че само разводняваш темата.

ПС: явно не съм прочел заглавието както трябва.. И все пак мисля, постовете които написах за полезни за доста хора.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

В конкретния случай mantaman е задал съвсем конкретен въпрос: "Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин". Слага 20 продукта на страница (в категорията му може да има и милион, но странира по 20). Пита дали ще е проблем да ги странира по 40. А ти се опитваш да мислиш и този процес в момента ти създава ядове.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Добре прав си!
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

Добре прав си!

Това е ясно, но го направих, за да може да получи конкретен отговор. Сега, ако му кажеш по колко продукта странирате на страница и този отговор да е по-голям от 15, то мисля, че хем отговорът ти ще бъде полезен, хем ще получиш положителна репутация от TS.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

По този въпрос не мога да му дам еднозначен отговор. Много зависи от самата подредба на категорията (List, Grid, Table) и продуктите, от типа продукти и от други фактори.

В нашите проекти даваме опция потребителя да си избира от примерно 20-40-60, но пак много зависи.

Хубаво е да се покажат възможно най-много стига това да не попречи да ползваемостта. И да се има предвид, че има хора със слаби машини.
 
От: Оптимален Брой Продукти на Страница в Категория на Онлайн Магазин

И аз това съм забелязал. Повечето потребители възприемат първоначалните настройки (20 в случая). Но когато имат възможност (която предоставят всички съвременни магазин-платформи), по-напредналите потребители избират броя според собствените си предпочитания (обикновено по 50-100, ако има доста стоки в категорията, филтрират по характеристики и не им забива браузерът).

P.S. Ползвам 15 (5 реда по 3 колони) като настройка обикновено. А като потребител разбивам на по 50.
 

Горе