Оптимизация на афилиейт блогове и не само

coolice

Owner
1. Желателно е да добавяте нова уникална статия веднъж на 1-2 седмици към блога си за да не губите позиции :!:

2. Ако сматате да пишете статии слагаите в тях банери и афилиейт линкове така ако някои ви скреипва контента през RSS ще ви показва и реклама на продуктите :)

3. Прочете това задължително
SEO BOOK - The Blogger's Guide to SEO

преведено на български

http://www.novavizia.com/1733.html
 
Последно редактирано от модератор:
И аз да допълня нещо от себе си, което мойта практика ми показва:

+ продължавайте с линк билдинга - размяна със сайтове и блогове с вашата тематика или контент/артикъл размяна.

+ слагайте уникален контент и е добре статията да бъде подсилена с някоя друга графика - това ще помогне на посетителя да чете и да разбира че даденият публишър се е старал при публикуването й.

+ оптимизирайте вътрешно вашите статии, което ще рече : подбиране на long tier keywords <целете се ниско, но хванете много - резултата ще е добър>; алт тагова на картинките/графиките; както и такива на всичко друго.

+ удебелявайте тези ключови думи, които смятате за важни - или казано на прост език: тези за които можете да изплувате. Не ги подценявайте, продажби се правят от много невероятни ключови думи.

+ за линк билдинга - блог директории; RSS Feed сайтове и директории, артикъли по сайтове, постове по форуми с вашата тематика; директории и блогове; използвайте и някои услуги от соц сайтовете.

+ направете, така че блога да изглежда привлекателен и за вас, все едно сте попаднали случайно на него, задавайте си въпроса: какво го прави различен от останалите в мойта ниша.

+ бъдете # 1 в нишата си - не давайте на конкуренцията да диша, или казано друго ядче: сложете добър хедър, цветове, футър, едитване да HTML кода с цел по-добро визуално възприятие; подредете линковете си добре в блог рола, както и категориите, архива.

Успехи в бъдеще.
 
Re: За всички които имат афилейт блогове с продукти


в първият пост доабвих превод

нова визия са превели сео за блогъри аз със закъснение научих но важното е че го има ето ви хубав пример как се трупат бек линкове с контент :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: За всички които имат афилейт блогове с продукти

многото изходящи линкове не са ли проблем нещо като "-" за индексирането?
 
Re: За всички които имат афилейт блогове с продукти

не са минус за индексирането но предват повече линк джус навън по скора са минус за натрупването на пеидж ранк но иначе не трябва да ти повлияят на ранкинга
 
Re: За всички които имат афилейт блогове с продукти

еми то на статийка по 2 линка мисля че е нормално... :)
 
Re: За всички които имат афилейт блогове с продукти

а иначе какво става ако на ден се добавят по повече статии примерно 5-6 ? за спам блог ли ще се води като съдържанието е 10-20% уникално ? дали ще има някакви проблеми?
 
Re: За всички които имат афилейт блогове с продукти

5-6 е повече в рамките на нормалното от над 30 за които съм чел че има проблем а за дупликеит контента не си спамър но предлено ще е по рудно отколкото със уникален контент :)
 
От: За всички които имат афилейт блогове с продукти

Здравейте,

И тук да се отчета с един въпрос, защото именно с blogging реших да се захвана като за начало:
От къде си набавяме статии за блога. На всички им е ясно, че ние сме млади момчета и освен да изчетем много научна литература няма да се запознаем отблизо с действието на половината от хапчетата, които предлагаме. Т.е. не можем да говорим много-много от личен опит.
За разлика от нас, обаче, много хора по света са ги пробвали и са ги описали. Направили са доста добри ревюта.
Та, моят въпрос:
Взимам някоя от гореспоменатите статии и започвам да си играя с нея. Размествам и подменям думички така, че смисълът да остане същия и съдържанието да се запази, но за сметка на това да изглежда по съвършено различен начин и по така да се води като unique content? Или?

Моля за съвети :)

Поздрави,
Wisher
 
От: За всички които имат афилейт блогове с продукти

Здравейте,

И тук да се отчета с един въпрос, защото именно с blogging реших да се захвана като за начало:
От къде си набавяме статии за блога. На всички им е ясно, че ние сме млади момчета и освен да изчетем много научна литература няма да се запознаем отблизо с действието на половината от хапчетата, които предлагаме. Т.е. не можем да говорим много-много от личен опит.
За разлика от нас, обаче, много хора по света са ги пробвали и са ги описали. Направили са доста добри ревюта.
Та, моят въпрос:
Взимам някоя от гореспоменатите статии и започвам да си играя с нея. Размествам и подменям думички така, че смисълът да остане същия и съдържанието да се запази, но за сметка на това да изглежда по съвършено различен начин и по така да се води като unique content? Или?

Моля за съвети :)

Поздрави,
wisher

Добре си схванал концепцията да ти кажа :) Но само на такива статии е трудно да ти кюта блога... Аз лично си набавям статии и чрез преводи - хващам една статия на български (вероятно преведена от английски, но два еднакви превода рядко има) и я мятам на английски. Ако имам време и мерак, може и малко да я пренапиша и променя, но често няма нужда. Удобно е също да ползваш и платени услуги, стига да са от сравнително доказани райтъри, аз от форума не съм ползвал никой, защото си имам един пич с който работя от доста време. Важно е да избягваш да слагаш копирани статии, колкото и да е поне малко я човърни, там за 10-15 минути защото ще ти се отрази зле на цялостното представяне на блога.
 
От: За всички които имат афилейт блогове с продукти

Някой би ли споделил афилейт блогове(без значение от тематиката),които трябва да служат за пример на хората,които са решили да се занимават с това.Бих искал да видя как се прави успешно ревю,а вие със сигурност сте гледали от някои блог или сайт,които е "пионер" в тази област.
Личното ми мнение е,че е много по-трудно да напишеш ревю за даден продукт,услуга и т.н,което да те подтикне към продажба,отколкото статия за блог например.
 
От: Оптимизация на афилиейт блогове и не само

Евала момчета. Много полезни съвети за което благодаря!
 
Темата е супер стара и в същото време добра. В момента, малко или много доста се режат блогове с прекалено много аф линкове, социалните мрежи също. Странно, но е нещо, което трябва да се вземе в предвид при създаването на такъв сайт / блог. За жалост алтернативите като Адсенс, продажба на статии, продажба на линкове не са по-симпатични. А на мен лично не ми прави голяма разлика, просто е един клик повече, за да стигнеш до мястото, към което си се устремил и ти е крайна цел. ;)
 

Горе