Оптимизация на голям брой вътрешни страници

hatre

Active Member
На писаното тук много ми хареса.
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=66356


„Пример за линкове които вредят
Коментари във форуми и оптимизирани връзките в подписа, като например:
Благодаря, това е страхотно инфо!”

„Платените линкове и други схеми на линкове могат да доведат до наказание. Изключение правят рекламни материали, банери и други.”

„Най-добрият начин да получите връзки към вашия сайт е да създадете уникално, подходящо съдържание, с които може бързо да се популяризирате”

Имам малко въпросчета:
  1. Според Вас българските директории за статии имат ли още много живот?
  2. Вие, които се чувствате или сте сео специалисти, за български сайтове ползвате ли социални и директории за статии?
  3. Има ли такива от Вас, които са оптимизирали 1 сайт по повече от 15 думи на 1-ва страница, защото ми е чудно колко линкове от различни сайтове трябват за това?
  4. Когато оптимизирате по много думи, би трябвало да ползвате различни сайтове за различните думи, защото не може с 300 сайта например да се сложат линкове към 20 страници и всички да се класират еднакво добре (без ползване на сателити и подобни тематични сайтове, които сте създали предварително за основния сайт).
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Могат да се класират. :) Но зависи какви са ключовите думи.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Де факто всичко може да доведе до наказание. Разумното ползване на SEO техниките би следвало да не доведе до такова. След последните и предстоящите удари по т.н. link farms не е изобщо добре да се пускат линкове там. За коментарите по форуми - няма логика за наказание ако линковете изглеждат по нормален начин и са тематични. Все пак ако сайта ти е за Ауди, нормално е коментар с линк към него от форума на Ауди да не донесе негативи. Единствено спамърските коментари не са ок, най-лесно се засичат. Link exchange - да, ако сте разменили линкове с 50-100 сайта може и да го отнесете.

Според мен малко са българските директории и социалки, които могат да донесат позитиви сега и занапред. За добро позициониране по много думи основно влияние има ауторитито на сайта, то много бута и вътрешните страници. Важно е разнообразието при оптимизиацията, а най-важно е съдържанието и он-пейдж SEO-то. Освен това използването на google източници на линкове се толерира много. Внимавайте с преоптимизацията - многото линкове не означават добро класиране и по-скоро може да навреди.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

1. Не, нямат никакъв живот.
2. Никога не съм ползвал.
3. Правил съм го, не бъди поредния, който търси количество линкове, търси качество! Когато предложиш качество, и само 1 линк ще ти стигне да направиш това, което конкуренцията прави с 10-20-50-100 линка!
4. Виж отговорите на точки 1 и 2.

Абсолютно съгласен съм с това, което цитира:

„Платените линкове и други схеми на линкове могат да доведат до наказание. Изключение правят рекламни материали, банери и други.”

„Най-добрият начин да получите връзки към вашия сайт е да създадете уникално, подходящо съдържание, с които може бързо да се популяризирате”


Приложи го на практика и няма да съжаляваш, успеха няма да закъснее, но ако само го ползваш за да го цитираш по блогове и форуми - нищо не си разбрал.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Благодаря Ви много. Аз вие от къде вземате качествени линкове, (1) гест блогинг или (2) търсите някакви сайтове и направо им предлагате да им напишете статия. На мен 2-рия вариант ми се струва най-сигурен, само дето голямо търсене ще пада и статиите трябва да са много по-добри от тези които са в директориите за статии. А форумите са ясни.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Благодаря Ви много. Аз вие от къде вземате качествени линкове, (1) гест блогинг или (2) търсите някакви сайтове и направо им предлагате да им напишете статия. На мен 2-рия вариант ми се струва най-сигурен, само дето голямо търсене ще пада и статиите трябва да са много по-добри от тези които са в директориите за статии. А форумите са ясни.

Откъдето може се взимат линкове. Въпроса е да прегледаш въпросния сайт. Тоест какви сайтове публикуват там и за самия сайт, PR и т.н. Тоест когато се прави линк билдинг не трябва просто да влезеш в 50 сайта и да наблъскаш набързо по 1 линк. Гледай да добавяш повече съдържание и качествено! Избирай такива сайтове - тип свежо, дир.бг, старт.бг и т.н., където е сигурно, че ще ти одобрят регистрациите. И не гледай всички да са фолоу. Трябва да има разнообразие, а не да са еднотипни.

Видео сайтовете, например, стават за вземане на линкове. Първо може да добавиш описание с ключови думи и второ в самите субтитри да добавиш също ключови думи. :)

Все пак, повечето оптимизатори държат на социалки и артикъл директории. Ако можеш направи ексчейндж на линкове. Но тук има една "цака". Ако имаш 2 сайта, разбери се с някой той да постави линк към единия ти сайт, а ти да поставиш към него от другия сайт. Така Google няма да надуши "далаверата".
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Избирай такива сайтове - тип свежо, дир.бг, старт.бг .
Тези са ясни, аз имам списъци с такива над PR3, но искам да направя нещо по-различно от всички други, може би нещо професионално.

Все пак, повечето оптимизатори държат на социалки и артикъл директории
Аз вече ги намразих. ГГ казват че сайтовете които са по-доверени нямат спам. Социялките са най-успамени, а директориите за статии, може би ще са следващите които ще се увеличи спама. Тях мисля да ги използвам само са линкове от типа на „виж тук” , „виж още”, никакви ключови думи.


Но тук има една "цака". Ако имаш 2 сайта, разбери се с някой той да постави линк към единия ти сайт, а ти да поставиш към него от другия сайт. Така Google няма да надуши "далаверата".
Знам я тази схема, но те ГГ и размяната на линкове не харесват :D Аз се пазq от размени на линкове. Ако имам собствени сайтове с много посещения може от тях, но с друго хора не. Защото има примери в които виждам как линкове от известни и посещавани сайтве много важат, но от нечуваните социялни, слаба работа.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Знам я тази схема, но те ГГ и размяната на линкове не харесват :D Аз се пазq от размени на линкове. Ако имам собствени сайтове с много посещения може от тях, но с друго хора не. Защото има примери в които виждам как линкове от известни и посещавани сайтве много важат, но от нечуваните социялни, слаба работа.

Нали това ти казвам. Ако имаш два сайта, гугъл няма как да те надуши, че правиш размяна с някого, но ако се договориш естествено с този "някого".

Ето един пример:

Ти имаш Сайт Едно и Сайт Две

Другия има Сайт 3

И се договаряте на следната размяна на линкове:

Сайт 3 праща линк към Сайт 1, а ти връщаш като пратиш линк от Сайт 2 към Сайт 3.

И така, единствената връзка между твоите два сайта е сайт 3, но реално не се получава размяна между два едни и същи сайта. :)
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

... не се получава размяна между два едни и същи сайта. :)
Добре да оставим тези линкове. Дай да направим едно сравнени, на един твой сайт и на някакъв конкурент. С какво твоя ще стане по-добър от конкурентния , при положение че On page seo на 2-та сайта е еднакво. Това което ще направиш, приблизително можем да сведем следния брой и типове линкове:
  1. 200 директории
  2. 100 директории за статии
  3. 100 социялки
  4. 100 форумни
  5. 100 линкове които са в информацията на профили на сайтове

Може на направиш някакви блогове, но те ако не се обновяват няма голям смисъл от тях. Ще ти отнеме много време и никакъв ефект. По-добре всички теми да си слагаш в 1 сайт от колкото гадните сатлитки с по 10 статии.
В крайна сметка какво друго и по-различни би направил ти за да победиш конкурента? Защото разликите в позициите се дължат на разликите между сайтовете. После ще ти покажа нещо, което скоро ми направи впечатление и още му се чудя.
 
От: От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Добре да оставим тези линкове. Дай да направим едно сравнени, на един твой сайт и на някакъв конкурент. С какво твоя ще стане по-добър от конкурентния , при положение че On page seo на 2-та сайта е еднакво. Това което ще направиш, приблизително можем да сведем следния брой и типове линкове:
  1. 200 директории
  2. 100 директории за статии
  3. 100 социялки
  4. 100 форумни
  5. 100 линкове които са в информацията на профили на сайтове

Може на направиш някакви блогове, но те ако не се обновяват няма голям смисъл от тях. Ще ти отнеме много време и никакъв ефект. По-добре всички теми да си слагаш в 1 сайт от колкото гадните сатлитки с по 10 статии.
В крайна сметка какво друго и по-различни би направил ти за да победиш конкурента? Защото разликите в позициите се дължат на разликите между сайтовете. После ще ти покажа нещо, което скоро ми направи впечатление и още му се чудя.

Не може OnPage да е баш същия. Освен това много зависи от съдържанието. Не просто да имаш много текстове с ключови думи. Плътността е от значение. Лайковете в социалките също. Ако вземеш две статии, от два сайта, на една и съща тема и в единия сайт няма лайкове за статията, но в другия са примерно над 100, познай коя страница ще е "по-отгоре".

Има и още нещо, принципно, всяка страница трябва да се оптимизира. Не говоря само за вътрешното сео.

Освен това ти каза, че картинките и клиповете са голям плюс, защото може да си набавиш допълнително ключови думи от тях.
 
От: От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Освен това ти каза, че картинките и клиповете са голям плюс, защото може да си набавиш допълнително ключови думи от тях.

Той единия ми сайт е за мода и доста от картинките се появяват сред първите 5-10 на ГГ. При тях забелязах една далавера. Във всяка категория и публикация гледам да слагам картинка, която я кръщавам също както темата (пример: кожени обувки, сандали...). При влизане в някоя категория ми се показват картинките с линк към темите (като в онлайн магазин), а понякога в самите теми слагам картинка с линк към същата тема. Мисля че подари тази свързаност ми се дигат, а голяма част от онлайн магазините нямат картинки в категориите и затова моите се качват. Естествено не наблягам само на кл. думи защото е тъпо.

А за тези клипчета как се процедира. Ако слагам клипове от ютуб, но не от мои канал добре ли я или по-добре предимно да са от мой канал. И за този канал ми се струва че не мога с един профил с ГГ да имам няколко канала за различните сайтове, което не ми харесва.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Съгласен съм с fifi - не може OnPage да е еднакъв във сайтовете. Винаги има още нещо, което да се донаправи.

А и другите неща които казваш също има голямо разминаване:


1. 200 директории - има значение качеството на директориите. Намери 20, но качествени - те ще бъдат по-силни от неговите 200!
2. 100 директории за статии - важи същото както и в т. 1
3. 100 социялки - понякога когато не се публикува в социалки носи повече плюсове, отколкото публикуването.
4. 100 форумни - тук също важи правилото за качеството. Мина времето, когато се набиваха линкове във всякакви форуми. Намери тематични форуми, ако няма тематични, то направи тематична дискусия и ще спечелиш повече, от линк или подпис в нетематичен форум
5. 100 линкове които са в информацията на профили на сайтове - линковете са си линкове, но също така има значение по какъв начин са придобити, линкнатите думи, времето за линкване и такива дребни на пръв поглед неща.
 
От: От: От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

А за тези клипчета как се процедира. Ако слагам клипове от ютуб, но не от мои канал добре ли я или по-добре предимно да са от мой канал. И за този канал ми се струва че не мога с един профил с ГГ да имам няколко канала за различните сайтове, което не ми харесва.

Честно казано, не съм обърнала внимание за канала, но предполагам няма значение.

Но особено от тубата, клиповете имат голям ефект. Преди време имах видеосайт на уордпреса и всички клипове бяха вградени от youtube, putlocker, vbox7 и т.н. Посещенията на сайта скочиха още на втория месец на 5 000 месечно. И това без никакво сео и уникално съдържание. Направи си сметката каква щеше да е посещаемостта, при евентуално развитие...

Та затова ти казвам - клиповете са голям плюс.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

ГГ не е най-големия фен на партньорските връзки” Това беше го казал едни но просто ей така между редовете и не мога да схвана, не ги обича защото с тях най-добре се класират сайтовете или ги наказва. Някои казват, че ако имаш няколко сайта, линковете нямат сила, защото всички те са твои на едни сървър.. бла бла. Други казва че това е най-доброто – имаш ли 3-4 сайта в една ниша, които да са посещазвани, почти няма кой да сте спре. Ето един пример: pazaruvaj.com доста хора ги познават в ниско конкурентите ниши са перфектни. Вижте тук най-долу: http://www.precos.com.pt/exaustores-c3873 - с БГ знаме Absorbatori. Така всичките им старици са свързани имат около 4 сайта на различни езици. Освен че имат доста линкове от БГ партньори, възможно ли е само това да ги класира? Аз ги гледам няма линкове от директории и някакви такива с ключови думи, освен тези на техния си сайт. В продуктите им описанието е крадено, вярно че PR и TR е 5, но само с ранг сео не става. Има и други сайтове с PR и TR е 5, които никъде не се появяват, а тези пазарувай са най-добре. Има едни друг сайт сравни.бг на нетинфо, той също е набухан с линкове от сайтовете на нетинфо и по лесните думи взе да се изкачва. Тази цялата схема с партньорски линкове от силни сайтове, без ключови думи ми звучи като някакво друго сео, непознато за мен :mrgreen:
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Чакай малко! Има разлика между линкове и линкове.

Не е добра идея да имаш много сайтове на един хост, защото гуглето го смята за спам. Затова споделен хостинг не е много добра идея, но все пак се използва.

Ще го обясня пак с пример, че ми е по-лесно

Имаш 5 сайта.

Ако ги набухаш на споделен хост или на един и същ VPS, ако ще да си ги линкваш, не мисля, че ще има същия ефект, ако са на различни хостинги.

Тоест, дори и да ползваш известния споделен хост, ако например Сайт 1 ти е в ИСН, сайт 2 в СуперХостинг, Сайт 3 в GoDaddy и т.н., ако ги линкнеш тогава помежду им, ефекта ще е по-по-най.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

Не е добра идея да имаш много сайтове на един хост, защото гуглето го смята за спам. Затова споделен хостинг не е много добра идея, но все пак се използва.

Не съм съгласен.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

  • Има ли такива от Вас, които са оптимизирали 1 сайт по повече от 15 думи на 1-ва страница, защото ми е чудно колко линкове от различни сайтове трябват за това?
  • Когато оптимизирате по много думи, би трябвало да ползвате различни сайтове за различните думи, защото не може с 300 сайта например да се сложат линкове към 20 страници и всички да се класират еднакво добре (без ползване на сателити и подобни тематични сайтове, които сте създали предварително за основния сайт).
Защо мислиш, че всичко е връзки?
Още преди 3-4 години прясното съдържание, непрекъснато опреснявано, бе на почит, и вършеше стабилна работа за първа страница на SERP.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

В бг-зоната повечето НЧ наистина могат да се избутат само със съдържание. Не за друго, ама от 3-4 години вече всички разбират от seo, което означава, че до такава степен съсипват сайтовете си, че после всеки нормален сайт (собственикът на който не е чувал за това модерно съкращение) ще е по-добър.

Но при по-голяма конкуренция без стабилни и добре насочени линкове няма как да се мине. Предполагам, че подходящо доказателство за това ще е скорошното българско състезание.
 
От: Оптимизация на голям брой вътрешни страници

В бг-зоната повечето НЧ наистина могат да се избутат само със съдържание. Не за друго, ама от 3-4 години вече всички разбират от seo, което означава, че до такава степен съсипват сайтовете си, че после всеки нормален сайт (собственикът на който не е чувал за това модерно съкращение) ще е по-добър.

Поздрави! Това е най-правилния коментар в цялата тема.

За това питах как процедират сео професионалистите, (ако желаят да кажат, де никой не е длъжен да отговаря). Аз хубаво съдържаните ще си направя, но само с него ще стане по-бавно и трудно. Видях много сайтове, които по сериозни думи се качваха в топ 5 и падаха след 6 месеца. За това питах за нещо по-сериозно, повече от известните директории, социални и разни такива. Аз тествах на няколко сайта разни работи и най-мног0 ми вървеше с блогър и този сайт при които не слагах почти никакви линкове. Този сайт е eдинствения, който съм го правил със желание и той и фейсбука му станаха супер, но за теми в които трябва някой друг да пиши а не аз, както вече спомена
Но при по-голяма конкуренция без стабилни и добре насочени линкове няма как да се мине. Предполагам, че подходящо доказателство за това ще е скорошното българско състезание.
Миналата година така се набутах, че сложих 80% от линковете към началната старица, всички с различни анхори и пат пингвинче, защото всеки беше толкова пощурял с тези точни линкове, че не се споменаваше за грешката много линкове към 1 страница. За съжаление това го научих, след като се ядосах и реших да изчета доста неща и намерих най-доброто ПДФ ръководство за една от версиите на ГГ ъпдейта. За това питам и гледам за нещо различно.
 

Горе