Оптимизация на сайт за обяви

Welder

Active Member
От известно време мъча един сайт за обяви. Вчера обаче пред мен се появи една дилема. Не мога да преценя как да процедирам с броя обявите. Много юзъри пускат ежедневно обявата си с цел да е на по- предни позиции в дадената кадегория. Ако обаче всеки юзър има право да публикува само по една обява, това ще предпази сайта от спам и от многократно дублиране на обявите му. Тоест, за да пусне нова обява, да трябва да изтрие старата. Тук обаче идва другия проблем. Ако дадена обява е линкната някъде (примерно във Фейсбук) и после юзъра я изтрие за да пусне нова, този линк става мъртъв за Гугъл. А също така и потенциалния клиент, като клинке на линка, ще види един голям прекрасен празен екран. Как мислите че е по удачно от гледна точка на СЕО-то и от практична гледна точка? Да огранича броя на обявите до една или да махна всякакви ограничения и всеки да драска колкото му душа иска?
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

Триеш дублираните обяви, аз поне правя така...иначе пък ще имаш проблем с дублираното съдържание, а Гугъл необича такова съдържание.
Аз инсталирах на WP един плъгин който да трие дублираното съдържание и съм доволен засега.
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

И според мен най-важното е да няма дублирано съдържание.
Иначе, нека си пишат юзерите - колкото повече уникален текст, толкова по-добре.

wood, кажи за WP плъгина, плс
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

То лошо няма да си пишат колкото искат, но обикновено хората не променят съдържанието на обявата си. Пускат обявата, после копи, пейст и я пускат пак за да се покаже по- напред. Така една обява с еднакво съдържание ще я има много пъти. Деме, получава се нещо като дублирано съдържание. А все пак мисля и за натоварването на сървъра. Тъпо ще е да се пълни със едни и същи снимки и текст, отново и отново. Ако разреша само по една обява на юзър, няма ли пък да се появят много мъртви линкове, след когато предходната обява бъде изтриена за да се пусне нова?
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

И според мен най-важното е да няма дублирано съдържание.
Иначе, нека си пишат юзерите - колкото повече уникален текст, толкова по-добре.

wood, кажи за WP плъгина, плс

Плъгина е Delete Duplicate Posts, пробвах поне 5 плъгина и този се оказа най доброто за WP. Можеш да зададе да трие новите или старите дублирани обяви. Като го пуснах за около две седмици изтри над 2500 дублирани обяви.
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

Не ми е проблем да огранича дублираното съдържание. Просто разрешавам по една обява на юзър и готово. Но пък така може да се появят мъртви линкове, ако дадена обява е линкната някъде.
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

Правиш редирект към индекса на всички изтрити обяви и линковете към тях ще водят към индекса, а не към 404 страници и готово.
 
Re: От: Оптимизация на сайт за обяви

Плъгина е Delete Duplicate Posts, пробвах поне 5 плъгина и този се оказа най доброто за WP. Можеш да зададе да трие новите или старите дублирани обяви. Като го пуснах за около две седмици изтри над 2500 дублирани обяви.

инетресн ми е резулата от това действие иначе те дори и само веднъж при теб да са я пуснали вероятно са я пуснали абсолютно същата в още 20 сайта :(

а линк джуса от изтритите може да си го прибереш с Link Jus Keeper прави това което каза Lilacor
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт за обяви

То Delete Duplicate Posts е само за триене на дублирано съдържание, и е найстина много добър. Но за error 404 има един плъгин на Cloxy - http://searchengines.bg/showthread.php?t=14641&p=120087&highlight=#post120087 който е за тази работа. Ако някой кликне от търсачка на изтрита обява, плъгина те препраща към подобна категория, ако неоткрие подобна категория те препраща към начална страница.
 
От: Оптимизация на сайт за обяви

wood, благодаря за инфото!

То най-добре ще е ако не ограничаваш броя на обявите на потребителите, но сложиш някакъв плъгин (като този, който слагат в директориите да търси дали линка е уникален за сайта) който да открива дали текстът вече го има, или не. Другото е, ако ограничиш по 1 пост на потребител, но с "давност" - като изтече срокът, той нека си я пуска пак същата обява.
 

Горе