Оптимизация на сайт на Oscommerce

tushee

New Member
Здравейте,
Доста четох тук, но не-можах да намеря решение на проблема ми.
Та на въпроса ми:
Сайта ми е правен на Oscommerce, и засега добре си работи, доволен съм, но developers-а на google има някой забележки за бързодействието.

Следващото е copy - paste
"1) Активирайте компресирането (Компресирането на ресурсите с gzip или deflate може да намали броя байтове, изпратени през мрежата)

2) Възползвайте се от кеширането на браузъра (Задаването на срок на валидност или максимално съществуване в HTTP заглавките за статични ресурси инструктира браузъра да зарежда изтеглените преди ресурси от локалния диск вместо през мрежата.)

3) Премахване на блокиращите изобразяването JavaScript и CSS от съдържанието на видимата на екрана част от страницата "

Ще съм много благодарен ако някой ми помогне в това ми начинание. Ако трябва ще си платя разбира се.

Забравих да кажа сайта:agrotehnika.bg

Лошото е че доста малко писано има за oscommerce и се справям трудно, но като сме се хванали на хорото . . . .

Приемам и други съвети за SEO на сайта ми :rolleyes:

Благодаря Ви предварително ! ! !
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Тва е бял кахър, не се занимавай със спйда, достатъчно бързо зарежда.

Също така, на база на съдържанието си излиза много напред.

Това, което мога да ти дам като съвет е да си оправиш дизайна, за да си повишиш conversion rate-a

а то към сео - направи блог и пиши там
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Благодаря ти за бързия отговор, поуспокои ме наистина.

По принцип пиша от време на време в тематични форуми и блогове, но нямам собствен блог.

Ще се взема да си направя.

Относно дизайна ми е малко трудно с този Oscommerce. То голямо писане голямо нещо. Платих си за една тема която има и мобилна версия но не можах да я сложа щото щяла да ми изтрие досега качените продукти. Имало проблем с кирилизацията, дърво голямо. Темата беше "osmart-responsive-oscommerce-template"
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

в htacess файла добави
<IfModule mod_deflate.c>
# Compress HTML, CSS, JavaScript, Text, XML and fonts
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/vnd.ms-fontobject
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-otf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-truetype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE font/opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE font/otf
AddOutputFilterByType DEFLATE font/ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE image/x-icon
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml

# Remove browser bugs (only needed for really old browsers)
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 1 week"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Пусни google chrome дай на 'Инструменти за програмисти' -> мрежа и виж времената на зареждане и статуса за липсващи библиотеки ,кеширане ... Подмени js файловете си със .min.js ...
 
Re: От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Благодаря ти за бързия отговор, поуспокои ме наистина.

По принцип пиша от време на време в тематични форуми и блогове, но нямам собствен блог.

Ще се взема да си направя.

Относно дизайна ми е малко трудно с този Oscommerce. То голямо писане голямо нещо. Платих си за една тема която има и мобилна версия но не можах да я сложа щото щяла да ми изтрие досега качените продукти. Имало проблем с кирилизацията, дърво голямо. Темата беше "osmart-responsive-oscommerce-template"

ОСкомерс е майката на повечето модерни колички. Прав си за дизайна, но иначе е бетон софта. Ако работи и продаваш не пипай.
На мен дизайна ми изглежда ОК.
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Да дизайна е ОК, но няма мобилна версия, а четох че google дава предимство на сайтовете с мобилна весия. Иначе работи добре
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Да дизайна е ОК, но няма мобилна версия, а четох че google дава предимство на сайтовете с мобилна весия. Иначе работи добре

Дизайна е стил зимата на 98ма, ако тва е ОК...

гугъл дава предимство на сайтове с мобилни версии само за мобилния трафик, но в последно време той е дори повече от десктопа, така че, гугъл ти е по-малкия проблем.

наблюдавам, че стредностатистическия форумен потребител мисли само едно - къде се намира в гугъл. А не мисли, че ок, тоя потребител като му влезе в сайта, нали трябва нещо да направи там, UX факторите никой не го интересуват, камо ли пък как конвъртва.
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Това, което аз мога ти дам като съвет е да оптимизираш и картинките (подозирам, че продуктите имат картинка и описание), постарай се всяка картинка да е оптимизирана.

Напромер: имаш картинка на продукт - iPhone 5S. Името на файла на картинката трябва да е iphone5S.png (примерно). Също така, слагай "alt" description-и към картинките! Много хора пренебрегват това но е важно.
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Напромер: имаш картинка на продукт - iPhone 5S. Името на файла на картинката трябва да е iphone5S.png (примерно). Също така, слагай "alt" description-и към картинките! Много хора пренебрегват това но е важно.

това долу-горе съм го изпълнил.

Относно дизайна може ли някой да ми препоръча нещо, ако трябва и платено да е. Примерно нещо като get.bg, но да е изпробвано и да работи, защото вече имам "osmart-responsive-oscommerce-template" но нещо не се инсталира правилно.
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Оптимизирай го това с една преста или опън карт. Тая система е умряла.
 
От: Оптимизация на сайт на Oscommerce

Вариант за мобилна версия за Oscommerce е само един и това е адаптивен дизайн. Правил съм няколко такива със запазване на наличните продукти и функционалността на използваната платформа. В резултат на това, онлайн магазина преминава успешно теста на Google (Mobile-Friendly Test), а мобилната интеграция позволява на потребителите със смартфони и таблети да разглеждат уеб сайта в пълната му функционалност. Ако проявяваш интерес, може да ме потърсиш на тел.: 0894 466 579
 

Горе