Оптимизация на сайт с Open Graph

WinKam

Active Member
Имаше тема пусната тук за оптимазацията на страници с Open Graph за социалните мрежи.

Каква е ползата от оптимизацията на уебстайтовете с този протокол за социалните мрежи?

Как е добре да се въведат мета данните за по-добро показвае в мрежите?

Ще съм благодарен ако някой обясни основните принципи, ефектите и стъпки за интеграция, за различните елементи от сайта: текст, картинки, видео, местоположение!
 
От: Оптимизация на сайт с Open Graph

За да не повтарям вече писани неща - прочети тук.
Ако след това имаш конкретни въпрос, с радост ще помагаме. ;)
 
От: Оптимизация на сайт с Open Graph

Блогът твой ли е? Има и друи много полезни статии. Тъкмо щях да пущам тема дали ще се виждат имената на админите на страници в постовете.
 
От: Оптимизация на сайт с Open Graph

Не, блога е на Иво Илиев - доказан експерт.
Там ще намериш отговори и ръководства по доста въпроси, които те вълнуват относно социалните мрежи.
 
От: Оптимизация на сайт с Open Graph

Честно от както съм го сложил този портокол хич не виждам ефект а това беше отдавна.
 
От: Оптимизация на сайт с Open Graph

Не, блога е на Иво Илиев - доказан експерт.
Там ще намериш отговори и ръководства по доста въпроси, които те вълнуват относно социалните мрежи.

Да, доста добри и полезни статии има. Погледнах кода на сайта, оптимизиран е за Open Graph. Исках някой да даде пример със български или чужд сайт оптимизиран с този протокол и как се показват в социалните мрежи. Но от блого на Иво хващам смисъла и примера. Гледах и видеото на Марк Зукърбърг от конференцията f8, което е в статията и разбрах каква е глобалната идея на този протокол.

Благодаря. Ще го тествам и аз!
 

Горе