Предлагам: Оптимизация (скорост) на WordPress сайтове

contra

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
25   0   0
Цени:
  • Блог, сайт за новини, портфолио или подобни: *** лв.
  • WooCommerce, membership, e-learning или друга тежка функционалност от тоя клас: *** лв.
Услугата не опира до инсталиране и настройка на кеширащ плъгин, а отива доста по-далече - обикновено включва част или всички от тези процедури:
  • Изключване на скриптовете (JS) и стайлшийтовете (CSS) от страниците и темплейтите, където не се използват. За целта доста добре трябва да се запозная с текущата функционалност - какво прави всеки един плъгин, къде го прави и т.н. Отнема време.
  • Инсталация и настройка на набор от плъгини - за всеки сайт е различно кои ще са и какви настройки ще ползват.
  • Редакция на структурата и/или съдържанието.
  • Писане на допълнителен код за фиксване на разни оплаквания на PageSpeed Insights, които не могат да бъдат оправени с плъгини.
  • Свиване на картинките.
Целта е възможно най-висока оценка в Google PageSpeed Insights при максимално запазване на оригиналния външен вид и съдържание.

Взема се архив, промените се нанасят на отделен сървър, тества се от мен и от вас, и тогава се нанасят на лайв сайта. Всичко отнема минимум 3 дни.

Условия:
  1. Ако производителността е спъната сериозно от някой плъгин (или самата тема), посочвам ви кой е и препоръчвам да го махнете или да намерите алтернатива.
  2. При съмнения в качествата на хоста, тествам на 1-2 други сървъра и съответно препоръчвам да се преместите, ако нещата не изглеждат добре.
По горните 2 точки ролята ми е информативна - от вас зависи дали ще направите нещо по тях.

Ще ми трябват:
  • Достъп до хостинг панел (или shell)
  • Достъп до WordPress admin панел (роля "administrator")
Плащане: 100% предварително, освен ако не сте стари юзъри на форума с безупречна репутация.

Примери:
 
Последно редактирано:
Добавих няколко, върху които имам контрол (хоствам).

Сайтове на клиенти се въздържам да листвам, понеже не знам доколко ще са ок с това. А и една част, по непонятни за мен причини, държат да ги омажат едно хубаво почти веднага след като им ги връча :)
 
Препоръчвам! Човека е виртуоз. Скоростта е много важна днешно време, тези цени са смешни, за това, което ще получите.
 
И 3-те покзани сайта са с малко контент, да не кажа никакъв.
Дай нещо по впечатлявящо.
 
Препоръчвам! Човека е виртуоз. Скоростта е много важна днешно време, тези цени са смешни, за това, което ще получите.
При тебе се изложих малко, ама мерси за позиивния фийдбек :)

И 3-те покзани сайта са с малко контент, да не кажа никакъв.
Дай нещо по впечатлявящо.
И с по 1000 поста да са, ще има незабележима промяна в резултата, да не кажа никаква.
Точно пък ти трябваше да ги знаеш тия работи.
 
Идеално. Точно това ми трябва :)
Писах ти в скайп
 
Последно редактирано:
Идеално. Точно това ми трябва :)
Писах ти в скайп

На някой друг си писала, изглежда :).
Дано да свърши добра работа.
 
И аз препоръчвам Noke, свърши чудесна работа!
 
Колегата свърши чудесна работа със сайтчето ми в page speed от 50-55 скочи на 95 и в гт матрикс от 45 на 97 препоръчвам.
 
Ако Noke не може да ви свърши работа за WP, значи никой не може :D , човека си разбира и е в тая ниша от години.
 
Мерси на всички за добрия фийдбек, обаче за момента офертата не е активна.
Ако ми се отвори малко повече свободно време, може пак.
 
писачите си спретнаха мерене на п*шките, да вземем и сайтаджиите да си ги премерим.
Аз мога да извадя супер засран сайт който зарежда за една цигара по всяко време
 
Ноки, да поема аз "временно" тази задача, ако има желаещи? :) И без това имам в момента свободно време ;)
Не съм убеден, че ще съм толкова добър, като теб, но определено мога да свърша много работа. Имам един сайт php, никак не е лек, поне 5К динамични страници + база около 80mb, и отделно дори работи на php5.6. Собствена тема (което е голям бонус за спиид) и по горния Гошо-тул, изкарва 98% :)
 
Давай - нишата е свободна.
Изтрих и цените че да може да си сложиш нормални.

ПП: 80 МБ база в общия случай означава доста ненатоварен дб сървър (меко казано).
 
Последно редактирано:
Добре, данке, че мога да използвам темата :) Ако видя смисъл и интерес, ще си спретна една тема.
Иначе услугата е почти същата, има и разширени варианти. Горе-долу е цялостна ревизия или поддръжка.

Ето най-същественото:

1. Speed Оптимизация на сайта за максимално представяне в тулове като: Google PageSpeed
Ъдейтват се настоящи скриптове. Премахват се такива, счупени, конфликтни, излишни
Оптимизират се css файлове - сливане/разделяне, структуриране
Премахват се празни или дублирани класове
Кешират се и се преозмеряват се и ако се налага се оптимизират различни изображения
Минимизират се css и js файлове
Фиксират се различни php грешки ако се налага (без да се пренаписва цялостен код)
2. Извършва се onpage сео
Попълват се липсващи тагове, или се заместват налични с по-подхоидящи
Ревизират се мета тагове
Премахват се дублажи
Канонизират се линкове
Обща ревизия и подобряване на всички връзки, външни и вътрешни
3. Подобрява се интерфейса и навигацията
Подобрява се общият стайлинг - цветове, елементи, навигационни менюта, структура
Премахват се различни елементи
Добавят се нови и визуални и функционални елементи
4. Сигурност.
Създават се различни рестрикции и превенции срещу нежелани посещения
Оптимизира се спрямо хостинг ресурс и използваемостта на сайта от ботове
5. Цялостна или частична ревизия включваща от гореизброените или неупоменати услуги от които имате нужда.

Специално за wordpress сайтове, може да се премахнат излишни плъгини, но всичко се допитваме разбира се.

Няма твърди цени. Изпратете сайтът си, ще го анализирам и ще дам оферта.
Може да откажа някои сайтове, но принципно се предлага услуга за всякакви cms, къстъм системи, html, лендинг и тн.

Плащане предварително. Гаранция за свършена работа. Ако не е постигнат резултат (не резултати в серпа) се връщат парите. Ако сте частично недоволни, може и част от тях. Предварително всичко се уговаря. Караме го френдли с добри чувства :) Договори, фактури - няма. Ако държите, значи услугата не е за вас, има фирми за тая работа.

И общо взето - временна оферта тук. Ако се окаже, че сме си взаимно нужни, ще подходя по сериозно и подробно. На нокито няма му цапаме темата, който има интерес, нека пусне лично.
Това звучи като оферта на 16 годишен :D
 
Добре, данке, че мога да използвам темата :) Ако видя смисъл и интерес, ще си спретна една тема.
Иначе услугата е почти същата, има и разширени варианти. Горе-долу е цялостна ревизия или поддръжка.

Ето най-същественото:

1. Speed Оптимизация на сайта за максимално представяне в тулове като: Google PageSpeed
Ъдейтват се настоящи скриптове. Премахват се такива, счупени, конфликтни, излишни
Оптимизират се css файлове - сливане/разделяне, структуриране
Премахват се празни или дублирани класове
Кешират се и се преозмеряват се и ако се налага се оптимизират различни изображения
Минимизират се css и js файлове
Фиксират се различни php грешки ако се налага (без да се пренаписва цялостен код)
2. Извършва се onpage сео
Попълват се липсващи тагове, или се заместват налични с по-подхоидящи
Ревизират се мета тагове
Премахват се дублажи
Канонизират се линкове
Обща ревизия и подобряване на всички връзки, външни и вътрешни
3. Подобрява се интерфейса и навигацията
Подобрява се общият стайлинг - цветове, елементи, навигационни менюта, структура
Премахват се различни елементи
Добавят се нови и визуални и функционални елементи
4. Сигурност.
Създават се различни рестрикции и превенции срещу нежелани посещения
Оптимизира се спрямо хостинг ресурс и използваемостта на сайта от ботове
5. Цялостна или частична ревизия включваща от гореизброените или неупоменати услуги от които имате нужда.

Специално за wordpress сайтове, може да се премахнат излишни плъгини, но всичко се допитваме разбира се.

Няма твърди цени. Изпратете сайтът си, ще го анализирам и ще дам оферта.
Може да откажа някои сайтове, но принципно се предлага услуга за всякакви cms, къстъм системи, html, лендинг и тн.

Плащане предварително. Гаранция за свършена работа. Ако не е постигнат резултат (не резултати в серпа) се връщат парите. Ако сте частично недоволни, може и част от тях. Предварително всичко се уговаря. Караме го френдли с добри чувства :) Договори, фактури - няма. Ако държите, значи услугата не е за вас, има фирми за тая работа.

И общо взето - временна оферта тук. Ако се окаже, че сме си взаимно нужни, ще подходя по сериозно и подробно. На нокито няма му цапаме темата, който има интерес, нека пусне лично.

Здравей, вземи си пусни твоя тема, лично ще репортна мнението ти, наглостта ти минава всякакви граници, тази тема е на друг човек, форума е голям и може да си стартираш своя, тип предлагам услуги за 30 лв, няма нужда да пишеш такива неща на други в темите, мисли малко със тази глава.

Поздрави,
Станимир И
 

Горе