Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Интересни методи за оптимизация. Още по-добре, ще е ако направиш темата и за други CMS, макар и да има достатъчно в мрежата, кой знае, ти пък може нещо повече да кажеш.
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Много полезна за мен тема ! Определено това не е моята стихия , но темата е супер ! Моля за връзка с Радослав !
Според разбиращите , кое е по-добре - промените в .htaccess файла или използването на кеш плъгин за WP ? Или пък общото им използване е още по-добре ?
 
Последно редактирано:
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Моля Ви пуснете ЛС на Радослав да ми даде мейл за връзка с него защото трябва да спамя за да достигна минимума от 6 поста за да мога да му пусна аз ЛС .
Благодаря Ви !
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Някой може ли да каже добра практика за асинхронно зареждане на CSS за по-бързото зареждане? И повече точки разбира се. ;)
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Момента с изключване на броячите на продукти в опенкарт ми увеличи скоростта значително.
 
От: Re: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Добрата практика е да ги комбинираш в един файл.
По-скоро ме интересува проблема с блокиращите ресурси и методи за преодоляването му.
 
Това се отнася само за javascript. Прекалено много глупости могат да се получат ако зареждаш асинхронно css. За това и не се прави. css файловете се комбинират, а не се зареждат асинхронно.
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Няма как да станат 100 точки в пейджспийд-а.
Иначе най-добрия подход се указа, критичния css се слага инлайн, а другите се зареждат, асинхронно.
Попаднах и на варианти с показване на страницата чак след като се заредят всички ресурси.
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Иначе най-добрия подход се указа, критичния css се слага инлайн, а другите се зареждат, асинхронно.
Combine, minify и сервиране не от сайт.ком, а от статик.сайт.ком
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Няма как да станат 100 точки в пейджспийд-а.

Може, може. Преди седмица реших да си пооптимизирам сайтовете и да им направя и мобилна версия. Даваше ми около 30/100 до 40/100 за скорост на мобилни и настолни. Въобще ужасно бавно ...

Но с малко заигравка стана 100/100 :) Възможно е. Оптимизирах изображенията, CSS. JS HTML бяха оптимизиране, всичко което блокира бе намерен начин да мине назад или асинхронно и т.н. И смених и VPS-а, който имаше забавяне над допустимото заради диск I/O. Минах на изцяло нает сървър, Xeon E3-1240 v3 @ 3.40GHz. Но дори преди да сменя сървъра имах 95-98/100.

Резултата за една примерна страница от мой сайт в ПейджСпиид: [ТУК]


PageSpeed.jpg


100 / 100​
Обобщена информация за предложенията


Поздравления! Няма намерени проблеми.

Активирайте компресирането

Активирали сте компресирането.

Възползвайте се от кеширането на браузъра

Активирали сте кеширането на браузъра.

Даване на предимство на видимото съдържание

Правилно сте дали предимство на съдържанието на видимата на екрана част от страницата.

Избягване на пренасочвания от целевата страница

На страницата ви няма пренасочвания.

Минимизирайте CSS

CSS кодът ви е минимизиран.

Минимизирайте HTML

HTML кодът ви е минимизиран.

Минимизирайте JavaScript

Съдържанието ви на JavaScript е минимизирано.

Намаляване на времето на реакция на сървъра

Сървърът ви реагира бързо.

Оптимизирайте изображенията

Изображенията ви са оптимизирани.

Премахване на блокиращите изобразяването JavaScript и CSS от съдържанието на видимата на екрана част от страницата

Нямате блокиращи изобразяването ресурси.
 

Прикачени файлове

  • PageSpeed.jpg
    PageSpeed.jpg
    72.9 KB · Преглеждания: 12
Последно редактирано:
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Е то като е почти статичен сайт става работата, но като гледам индекса нещата са 71/91
Как оптимизираш картинките?
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Ти на сайта си имаш повече реклами от колкото джава... как да не стигнеш и 101....

Я опитай да оптимизираш една Преста, да те видим колко си добър :D
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Е то като е почти статичен сайт става работата, но като гледам индекса нещата са 71/91
Как оптимизираш картинките?

Индекса не съм го пипал много , неми е толкова важен.

Картинките се генерират на момента с ImageMagick от оригиналната. Т.е. превюто и thumb ги генерирам на сървъра на мига (остават активни за 15 мин и после се трият, после ако пак потрябва пак се генерират). За целта съм задал -strip Опция да премахне всякакви EXIF и т.н. данни от картинката. Значи само това съм забелязал че на някой картинки сваля 10КБ. Кaчеството на JPEG на 50% ми се стори достатъчно:

Код:
[I][B]convert image.jpg -resize XXXxYYY -strip -quality 50 image-preview.jpg[/B][/I]

Сайта е динамичен, освен ако под динамичен не разбирате да мърда нещо там, анимации ... динамичен е понеже си зарежда от базата, според търсенето и т.н. може да даде резултати подобни на картинката и т.н. Не знам какво разбират под статичен и динамичен: за мен статичен е чисто HTML сайт, а такъв който работи с админ панел, база данни и извежда резултати според това какво и кой и как достъпва, кода и дори картинките се генерират през PHP си ми е по-скоро динамичен. Сега и аз имах преди разни ротатори дето въртяха 10 картинки и т.н. глезотии, ама това значи зареждане на 10 различни картинки и забавяне и го махнах. Махнах и други нещица, които даваха прекалено негативно отношение на скоростта, но реално с нищо не бяха нужни за посетител - това че там нещо мърда или че има 10-20 различни картинки и анимации и JS посетителя не го топли - той е дошъл точно за една единствена картинка (и ако нещо го заинтересува е полето търсене да търси други и "подобни отдолу ако иска подобна). Затова сайта бе прекодиран подобаващо.



Ти на сайта си имаш повече реклами от колкото джава... как да не стигнеш и 101....
Я опитай да оптимизираш една Преста, да те видим колко си добър :D

Никога не съм ползвал и не смятам да ползвам Преста, Уордпрес и подобни, всичко си пиша сам точно колкото ми трябва. Не казвам колко съм добър, а че е възможно да се стигне 100/100, а не както някой казват невъзможно. Друг е въпроса дали е нужно да е 100, мисля и 80-90 е предостатъчно. И джава нямам грам ... има javascript и ако пуснеш един тест ще видиш че е около 40% е точно javascript:
js.jpg

Все пак не мисля че JS обема е определящ за един сайт и има някакви "норми" кое колко да е (JS толкова, картинки толкова, текст, реклами толкова ...) :)

А колко реклами - колкото е позволено и колкото прецени собственика на сайта (в случая аз). Тествал съм варианти като брой, формат, разположение докато стигна до определено решение.
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

100/100 се постига не е казано, че не се но то е на база лишения от към благинки.
Сложи един слайдер един каросел и кляка теста. Това имах предвид с динамичен, т.е. не малко хтмл и малко цсс.
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Здравейте, реших и аз да се включа в темата.

тествах си сайта и за настолни ми даде 68... което според мен е доста малко и затова искам да го вдигна поне до 80. Грешките които обаче ми дава, нямам идея как да ги поправя.

На страницата ви има 8 скриптови и 7 ресурса на CSS, които са блокиращи...
http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.1/jquery.min.js
http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.6.2/jquery.min.js
http://fonts.googleapis.com/css?family=Oswald

Показва ми неща от такъв тип, както и css файловете на самия темплейт.Също така ми казва да активирам компресирането и отдоло ми показва отново css, sv и js файлове.

И последния ми въпрос е. Как се минимизарт JS,CSS и HTML?
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Прочети за активирането на компресирането. Тези три файла ги викаш от cloud-а и не можеш да им баеш, освен ако не минеш сайта си през CDN като има сериозен вариант от това да се забави още, а не да се забърза.

Каква система ползваш или си къстъм/ръчно/крачно нещо?
 
От: Оптимизирайте Скороста на Сайта си - Speed Performance

Системата е Wordpress, но доста съм пипал по кода на темата
 

Горе