Оптимизиране на скоростта на Wordpress site - PHP настройки

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от paradoxkc, Ноем 4, 2018.

Тагове:
  1. paradoxkc

paradoxkc Member

Рег.:
    Март 24, 2014
    Съобщения:
    62
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    @bgrgroup моля, отвори отделна тема за казуса, който имаш.

bgrgroup харесва това.
  2. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,230
    Харесвания:
    1,156
    Точки:
    113
    в wp-config
    ini_set('display_errors','Off');
    ini_set('error_reporting', E_ALL );
    define('WP_DEBUG', false);
    define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

bgrgroup харесва това.
  3. bgrgroup

bgrgroup New Member

Рег.:
    Окт 22, 2018
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    paradoxkc Извинавам се, просто имаше връзка с промените които се обсъждат.

ReminD - това скри предупреждението

Винаги съм се чудил дали да се скрият предупрежденията е най-правилният наичн или е по-добре да се виждат и отстраняват.
    Но аз като пишман програмист съм доволен и от това решение.

Благодаря

4. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    96
    Харесвания:
    42
    Точки:
    18
    ReminD за пореден път ме изумява с коментарите и препоръките си :) Oh well...

Именно. Скри ги. Не е най-правилното решение и не е добра практика, защото винаги има шанс по-късно да те захапе по д-то :p

Провери дали всичко по сайта ти е обновено до последната версия. Ако вече е обновено, пиши на разработчиците на темата и woocommerce. Не съм сигурен от кое точно идва warning-a, но те ще ти съдействат със сигурност, дори да не си програмист. А и ще оправят проблема за други хора.

5. mobilio

mobilio Well-Known Member

Рег.:
    Ян 18, 2012
    Съобщения:
    1,507
    Харесвания:
    269
    Точки:
    83
  6. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,230
    Харесвания:
    1,156
    Точки:
    113
    Изумявам те, ама колкото и да рових в нета за suggestions, винаги накрая се стига до това
    Кодерите по WP, имам чуството, че си живеете в някакъв собствен свят и екосистема и всичко друго ви е чуждо. Всеки нормален app не би хвърлял наляво и надясно разни notices / warnings на продукшън. Нали имаш туй: ini_set('error_reporting', E_ALL ); Хем си ги хващаш, хем не ги показваш на юзъра. Не знам ако си пипал и custom frameworks, ние maintain-ваме един, така си е написан, че не можеш да избягаш от warnings и нотиси, специално как handle-ва config files и разни магарии по router-a.

7. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    96
    Харесвания:
    42
    Точки:
    18
    Не съм кодер. Сисадмин съм. Не гугълвам, за да решавам проблеми, а почти винаги вече съм се сблъсквал с тях или нещо много близко.

Повечето хора нямат продъкшън, staging, qa. Въпреки, че би трябвало да имат поне копие на сайта си за тестове. За това по-добре всичко да се вижда за да може да се оправя навреме, преди скритият проблем да предизвика по-голям проблем. Не един път съм се борил с пълни глупости, защото така нареченият кодер е решил да замаже безумието си.

Ако някой е стигнал до там да осъзнае, че е важно да има среди за тестове - той вече ще е наясно с много неща. Ще може да разбере, че е добра практика да не се показват warnings в продъкшън, а само на тестовите инсталации, ще знае как да прецени дали трябва да се оправи и как да ги скрие ако може да го остави. Автора на темата не е от тези хора. Той ще скрие warnings и ще забрави, че го е направил. След време ще обнови нещо, ще се появи нов проблем, ще пита пак по форуми и от там мазалото започва.

paradoxkc харесва това.
  8. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,230
    Харесвания:
    1,156
    Точки:
    113
    Ами като сис админ кажи ми какво да направи, след като има такъв warning? Не може да си го оправи, да стои така на сайта ли?

9. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    96
    Харесвания:
    42
    Точки:
    18
    Няколко пъти написах как е редно да се постъпи. Човека прецени, че е добра идея директно да прави обновлението :).

1. Прави ъпдейта на тестов сайт.
    2. Намира проблема.
    3. Отстранява го, като пише на разработчиците на Woo или темата или там от каквото идва. Те ще дадат най-точен съвет. Това означава да изчака с ъпдейта.
    4. Уверява се, че е отстранен.
    5. Повтаря стъпките на продъкшън сайта.

paradoxkc и ReminD харесват това.
  10. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,230
    Харесвания:
    1,156
    Точки:
    113
    Е бате значи сме на едно мнение : 0

И.ИваHоВ харесва това.
  11. bgrgroup

bgrgroup New Member

Рег.:
    Окт 22, 2018
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Благодаря на всички които разкостиха Warnings - :)
    Полезни отговори - с насоки.

Аз не съм кодер, но се боря с такива съобщения и грешки, защото имам късмета да наследявам сайтове направени от #1 фирми които не само крият warnings а цели сайтове. Сигурно има и фирми, които следват стъпките на И.ИваHоВ - аз не съм имал нещастето да работя с такива и да нямам време за учене на PHP.

Тези стъпки са полезни и аз общо взето ги следвам до колкото мога - пак казвам не съм програмист.
    Но не съм и ламер - да пускам и спирам каквото ми падне на работещ, фирмен сайт - или да си тествам къстъм функции на живия сайт.
    Дори докато поддържах личен сайт съм тествал всичко локално преди да го кача.

В моя случай на 2 от сайтовете използвам платени плъгини, които са за определен домейн. Аз лично незнам как мога да ги обновя локално за да тествам и после да обновявам живия сайт. Другия ми проблем е че нямам идея как локалния ми сървър да е като хостинга - за да тествам сайта в еднаква среда.

Мисля си обаче, че тези стъпки би трябвало да ги следват основно програмистите на плъгини и теми за Wordpress. Защото не е редно ако Worpress има изискване за минимална версия на PHP 7.0 примерно, плъгин който пише че е съвместим - да има функция която вече е стара и е била за 5.6 примерно. И трябва ли всички потребители на Wordpress да са програмисти и системни администратори!? Че повечето дори не знаят още що е то хостинг и домейн и защо хостинг фирмата им иска да плащат за 2 услуги като те имат 1 сайт.

Аз съм наясно че това скриване на грешки е като сам да си подливаш вода. Но когато нямам ресурс от знания да реша проблема това е единствения начин.
    И да след време пак ще питам, но преди да питам за каквото и да е в който и да е форум - съм тествал локално всичко намерено по въпросса в Google.
    Не ме е срам да питам, не знам всичко. Опитвам се да го науча сам и когато неволята не знае - питам специалисти във форумите.

Отново благодаря на ReminD за съвета и на всички за коментарите.

12. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    96
    Харесвания:
    42
    Точки:
    18
    Аз ще се включа още един път :D

Домейна не ти е проблем, защото можеш да го използваш на повече от една WordPress инсталация чрез hosts файла на операционната система. https://wphosting.com.au/support-article/testing-your-website-with-a-hosts-file

Ако случайно имат някакво друго ограничение, пиши им - повечето имат варианти за безплатен dev лиценз.

Относно тестовата среда: https://wordpress.org/plugins/tags/staging/ разгледай :rolleyes: Не е нужно да е локално. Дори е препоръчително да тестваш на колкото може по-идентична с живата среда преди да направиш истинската промяна. Т.е. можеш да направиш първични тестове локално, после на копието на живата среда и след това продъкшън.

Има хостинг компании, които предлагат тестова среда като част от услугата.

Грешиш! Не бъди наивен :).Програмистите са просто хора, като нас. Често копи пействат код от stackoverflow без да имат идея какво правят :p Всяка промяна в един продукт, независимо каква е (може да е най-елементарната), крие риск! Няма как да се предвидят всички възможни променливи. И в НАСА правят грешки.

Ако държиш работата ти да е качествена си длъжен да си вържеш гащите. В противен случай рискуваш да се злепоставиш пред клиента. А доверието се губи лесно, но се печели обратно много трудно. ;)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice