Оптимизиране на php

IBMcho

Member
Здравейте,
Значи ето за какво става на въпрос:
Blinky каза:
IBMcho каза:
Здравей,
видях, че си един от хората дето са най - наясно със сео и т.н.
Искам да те питам следното, че да не пускам тема.
Напоследък много четох из форума теми и постове и ми направи впечатление в един пост дето беше писал, че страниците които искаме да ги оптимизираме най - добре трябва задължително да са .html. Динамичните страници дето са писани на PHP не могат ли да се оптимизират добре? И още един по - конкретен въпрос. Аз имам сайт който съм го направил на повече от един език. Имам 2 езикови фаела - en.php И bg.php. Направил съм сайта така, че в тези два фаела има абсолютно целия текст от фаела и този текст дето му трябва го извиква във индекса. Въпроса ми е:
По този начин както съм го направил аз става ли за оптимизация?
Мерси предварително.

поздрави, айбиемчо
Здравей и добре дошъл тук. Няма проблем да пуснеш тема - много хора ще ги намерят за интересни въпросите ти.

Еми почвам може да се оптимизират и двата вида, както html така и php. И динамични вече се отчитат, но там трудно се хваща дълги ключови думи примерно : site.com/keyword/product.php ще е по-добре от: site.com/p?=29

И другото за което ме питаш, не разбрах напълно, но и двете ще ги намери и ранкне добре, все пак се намират от линкове на главната страница. Има ли нещо което да води бота навътре - няма да остане неиндексирано и неранкнато.:) Става за оптимизация.

Успехи и много късмет.:)


Мерси много Blinky ;)
Аз бях чел че както е примерно site.com/keyword/index.php ще го намери и ще е по - добре оптимизирано отколкото site.com/p?=29. Моя сайт е по този начин: site.com/keyword/index.php
И примерно за Контакти, Галерия, Информация правя една такава директория и в нея има индекс.пхп, понеже уж ботовете по добре го незнам си какво.
И друго искам да питам като съм почнал. Някой ако може да ми даде съвет. Сайта съм го направил на 3 основни части разделен хедар, кънтент и футър. Хедара и футара понеже няма да се ъпдейтват съм ги направил да ги взима от един фаел. А частта кънтент се извиква от друг фаел.
И сега става по следния начин. На всяка една страница хедара е един и същ, което ще рече, че всичките мета тагове и <title> ще са едни и същи, което мисля, че не е малковажно.
Някой може ли да ми даде някакви предложения как да го направя?
Ух.. уморих се от писане..
Мерси предварително.

поздрави, айбиемчо
 
Ами не е точно така а с този индекс.пхп си правиш сам дупликеит

един път сайт.ком/киурд/
вори път сайт.ком/киурд/идекс.пхп

това гугъл го брои за две различни страници с еднакъв контент
 
Ами не е точно така а с този индекс.пхп си правиш сам дупликеит

един път сайт.ком/киурд/
вори път сайт.ком/киурд/идекс.пхп

това гугъл го брои за две различни страници с еднакъв контент

Хм!
МаЙка му деЕеба!
А как ще е най добре да ги направя фаеловете и директориите dude?

поздрави, айбиемчо
 
За смяна на съдържанието на <title> и <meta keywords> позлвай if-else ;) т.е. да напишеш условие - ако езика на сайта е бг ключовите ти думи да са на бг, ако е на английски - да са други. А това че се повтарят на различните раздели на сайта не е чак от толкова голямо значение.
За разширението на .php файловете - направи го с .htacess, ето ти примерно съдържание:
Код:
Options +FollowSymLinks
IndexIgnore .htaccess
DirectoryIndex index.php

RewriteEngine on
RewriteBase /

#rewriterule ^(.*)$ URL-to-ti-e-tuk$1 [r=301,nc]

rewritecond %{REQUEST_FILENAME} !-f

rewriterule ^(.*)/(mnogo-optimizirana-stranica).html$ ime-na-faila.php%{QUERY_STRING}
rewriterule ^(mnogo-optimizirana-stranica).html$ ime-na-faila.php%{QUERY_STRING}

Чакам си бирата ;)
 
:) Кой дава бира? Аз пак не съм разбрал за врътката. Иначер може от индекса да ти води към директорията с редирект. Май така бяхме го направили от /home.php до .com - Така или иначе контента е еднакъв. Няма смисъл да излизаш на някой места с кома и холма. :)
 
Ами не е точно така а с този индекс.пхп си правиш сам дупликеит

един път сайт.ком/киурд/
вори път сайт.ком/киурд/идекс.пхп

това гугъл го брои за две различни страници с еднакъв контент

Вече не съм сигурен дали е така, особено ако не пускаш линкове и към двете URL-та.

И аз имам URL-та са от вида:
site.com/keyword/index.html
никъде нямам линкове към
site.com/keyword/
Обаче googlebot си мисли, че на повечето сайтове index.html е defaul странициата на директорията, затова решава да си го спести и като обхожда сайта прави заявки само към site.com/keyword/, обаче такава страница нямам и Г. получава 404 Not Found, затова пак с mod rewrite трябваше да пренасоча site.com/keyword/ към site.com/keyword/index.html със статус 302.
 
:) Кой дава бира? Аз пак не съм разбрал за врътката. Иначер може от индекса да ти води към директорията с редирект. Май така бяхме го направили от /home.php до .com - Така или иначе контента е еднакъв. Няма смисъл да излизаш на някой места с кома и холма. :)

Аз знам по принцип, че редиректите не са много добро нещо, за бота.
Тва само по принцип де. Ако махнеме принципа може и да не е така :D

@angelovarna, само кажи марката бира? :neutral:

поздрави, айбиемчо
 
Аз знам по принцип, че редиректите не са много добро нещо, за бота.
Тва само по принцип де. Ако махнеме принципа може и да не е така :D

@angelovarna, само кажи марката бира? :neutral:

поздрави, айбиемчо
По-добро е от това да не използваш потенцияла на индексирана страница. Не че агитирам, но съм сигурен в това. Имаше го в един SEO тест, където правилният отговор беше редиректа на страница към нова или вече съществуваща. За да прехвърли възможно повече бенефитс на тази към която сочи.
 

Горе