Оптимизиране скоростта на WP сайт...

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте! Няма да навлизам в подробности за това, за ползите от оптимизиране скороста на даден уебсайт, а имам по-конкретен върос спрямо технически параметър.

Като мина сайта през speed test инстумента на Г резултата е 65/100 за десктоп и 70/100 за мибилна версия.

Доста от нещата съм ги спазил (кеширане, оптимизиране на снимките, реакция на сървъра и т.н.)

но това което ми показва да оправя е следното:

"На страницата ви има 7 блокиращи ресурса на CSS. Това води до забавяне при изобразяването й.
Нищо от съдържанието на видимата на екрана част от страницата ви не може да се изобрази без изчакване на зареждането на следните блокиращи ресурси. Опитайте да ги отложите, да ги заредите асинхронно или да вградите критичните части от тях директно в HTML кода.
Оптимизирайте показването на CSS за следното:"


Което имам някаква бегла идея какво значи, но пък почти никаква как да го направя...

Та какви са вашите препоръки за справяне с това.
Четох на английски разни форуми, и уж слагах някакви кодове в htaccess файла, както и преди </body> ама нещо май не стана както требе...

Та вие какво бихте препоръчали :)
 
Вкарай стила за тялото и някои основни неща в главата. А останалата част стилове остави като файл.
Експериментирай и ще уцелиш нещата.
 
......
Та вие какво бихте препоръчали :)

Препоръчвам ти да прочетеш това:
https://varvy.com/pagespeed/defer-loading-javascript.html.
https://varvy.com/pagespeed/render-blocking-css.html

Инсталирай си WPRocket за кеширащ плъгин. Ползвай мощен хост - Siteground,Coolice, WPEngine etc. Ползвай теми с лек CSS файл. Освен това, търси реална бързина за потребителите, не висок резултат в туловете за тест на скорост. Има сайтове, които зареждат за 15-20 секунди със score 100/100.

Както казаха по-горе - експериментирай.
Успех!
 
Вярно е само до една степен...нали се сещаш, че тези сайтове се класират по-добре от тези, които са по 2-3 секунди?
Има хора правещи сайтове за хора и такива правещи сайтове за машини. А сега си изберете коя група Ви влече повече!
 
Има хора правещи сайтове за хора и такива правещи сайтове за машини. А сега си изберете коя група Ви влече повече!
В "златната среда" е въпросът. Ти знаеш ли колко съвършени проекти не успяват, тъй като не са подготвени и за машините?
 
speed up wordpress - Около 5 230 000 резултата
Та каква час от тоя целия матрял си прочел и кое точно те затруднява, че пусна тема?
 

Горе