Опция на Google?

Frik

Active Member
Винаги съм се чудел и сега иде реч да попитам Вас! :p Как се постига това под самия резултат от самото търсене да излизат под страници на сайта? Май неможах да го обясня много много затова прилагам и един сърч (ставадума за първия резултат):

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=joomla&btnG=Търси&meta=
 
Когато фразата е конкурентна (забелязал съм, че трябва да има поне милион-два релевантни страници за тази фраза), на първият резултат му се показва част от сайтмап-а, според приоритета, който е зададен. Ако няма сайтмап, Гугъл си изчислява приоритетите според неговите си алгоритми -> вътрешна инфраструктура на сайта (брой входящи линкове, индекс страница), на кое място се намира линка (навигацията > хедъра >футъра > контента), къде е разположен в кода (колкото по-нагоре, толкова по-добре), къде е разположен в параграфите и т.н.
 
Мога да ти дам обаче и много примери за сайтове, които са на първо място в Гоогле и са сред над 250 000 000 резултата за търсената дума и нямат подобна индексация? Явно е, че нещо трябва да се направи, но какво и как?
 
Нищо не се прави, google си решават. И аз се чудих преди половин година как се прави и рових доста
 
Когато сайта ти стане достатъчно добър Гугъл си ги прави както каза МасТеР .

Те си решават от какво зависи.

Обаче е много яко и пожелавам на всички ви сайтовете ви да достигнат до това ниво :)
 
Frik каза:
Мога да ти дам обаче и много примери за сайтове, които са на първо място в Гоогле и са сред над 250 000 000 резултата за търсената дума и нямат подобна индексация? Явно е, че нещо трябва да се направи, но какво и как?
еми дай ги тия примери де, в спора се ражда истината. Ей сега ще го reverse engineer-нем :) Моето мнение е на база наблюдението ми, че тия линкове излизат само на първенеца, а пък виждам сайтове, на които за едни фрази им се показват линковете, докато за други - не.
 
georgimateev каза:
Frik каза:
Мога да ти дам обаче и много примери за сайтове, които са на първо място в Гоогле и са сред над 250 000 000 резултата за търсената дума и нямат подобна индексация? Явно е, че нещо трябва да се направи, но какво и как?
еми дай ги тия примери де, в спора се ражда истината. Ей сега ще го reverse engineer-нем :) Моето мнение е на база наблюдението ми, че тия линкове излизат само на първенеца, а пък виждам сайтове, на които за едни фрази им се показват линковете, докато за други - не.
Погледни тук, тук, тук, тук, тук и тук!

Аз мисля че се плаща за това или просто е за най-големите!
 
А може ли някой да преразкаже какво долу горе пише, за такива като нас където не разбират английски?
Благодаря предварително!
 

Горе