Основни познания

kemanow

New Member
Здравейте от около 1 седмица не съм спрял да ровя из форума, не мога да разбера огромна част от думите , а имам ресурс и искам да инвестирам в този бизнес, нямам намерение да се занимавам с програмиране и т.н , но имам желанието да зная повече за това в което ще инвестирам.
Ще помоля с помощта на разбиращите да направим една тема за такива като мен незнаещи от къде да започнат.
 
От: Основни познания

Основните понятия
Хостинг , Домейн , след като имаме сайт (приемаме че нямаме познанията да го поддържаме ) на кого плащаме за да ни го поддържа(например сайт за филми) в които се публикуват по 2 , 3 филма седмично. Основно от къде идват приходите от сайта(то е ясно че реклами) само ,че по какъв начин.
От всичко което прочетох направих извод , че имайки ресурси предприемач Х наема програмист ( за направа на сайт/ове) маркетинг специалист ( за привличане на реклама) и дизайнер ( като основна цел е създаване на множество сайтове уникални сред своите конкуренти.
Аз мисля ,че човек не може да е еднакво добър и в трите неща , затова предприемача Х инвестира в персонал , което няма да е нужно за хора разбиращи от ( програмиране и евентуално ( дизайн и маркетинг)
 
От: Основни познания

Когато аз реших да си правя сайт, нищичко не разбирах. Бях само чувал за разни платформи и т.н. Първия ми сайт си беше създаден с великия FrontPage :)
От 2 години съм в този форум...четях, четях и експериментирах....и накрая се получиха нещата. От година вече мога да кажа, че долу-горе съм напред с материала :)
Съвет - чети наред тук, разглеждай теми (пък дори и да ти се струват някои глупави и непонятни, или пък други много "тарикатски" и ценни), просто чети - поне месец отдели в четене (аз четох 3-4 месеца преди да се реша) и след това задай вече въпроси, но тогава ще знаеш какво искаш.
 
От: Основни познания

Направих си блог quttrofans.blogspot , ако може да ми дадете малко акъл как може да се усъвършенства още не съм се регнал в адсенс , как достига този блог до хората как да го рекламирам ?
 
От: Основни познания

Каква идея имаш?

Използвай приятелите си, за да представиш себе си. Всяка информация в интернет се представя във вид на търговия - да популяризираш себе си, да оползотвориш възможностите си, да покажеш дарби и заложби или пък да откриваш нещо ново. Има сайтове с 0 функионалности и 100% ценна информация.

А как да стигнеш до потребителите си, зависи изцяло от теб.
 
От: От: Основни познания

...още не съм се регнал в адсенс...

Моля? Какво каза? Още не си се бил регнал в адсенс? Ти какво, бъзикаш ли се с нас?

В първия пост казваш това:

...имам ресурс и искам да инвестирам в този бизнес...

Я ми обясни като как двете неща ще се съвместяват? Нямаш си и на понятие от нищо, ама искаш да правиш сайтове, да наемаш екип, за да печелиш от Адсенс? Вече си фалирал!
 
От: Основни познания

Основните понятия
Хостинг , Домейн , след като имаме сайт (приемаме че нямаме познанията да го поддържаме ) на кого плащаме за да ни го поддържа(например сайт за филми) в които се публикуват по 2 , 3 филма седмично. Основно от къде идват приходите от сайта(то е ясно че реклами) само ,че по какъв начин.
От всичко което прочетох направих извод , че имайки ресурси предприемач Х наема програмист ( за направа на сайт/ове) маркетинг специалист ( за привличане на реклама) и дизайнер ( като основна цел е създаване на множество сайтове уникални сред своите конкуренти.
Аз мисля ,че човек не може да е еднакво добър и в трите неща , затова предприемача Х инвестира в персонал , което няма да е нужно за хора разбиращи от ( програмиране и евентуално ( дизайн и маркетинг)
Прав си ,ама сзмо като инвеститор, програмиста разбира, ама не е инвеститор, дизайнера - не е инвеститор,,,,,,,,Тримата заедно са ....или Четиримата...са СИЛА, ама........каква е ФОРМУЛАТА.
 
От: Основни познания

Странник моята иедеология е такава ,че не инвестирам и не печеля пари от нещо от което разбирам.И вместо да се правиш на интересен вземи дай знания (ако имаш) .Аман от такива като теб !!!!!
Когато имаме готов изграден сайт , и нямаме човек специално за него, на кой предоставяме управлението му ? Примерно имам онлайн магазин , и искам да добавя няколко нови продукта ?
 
От: Основни познания

Примерно имам онлайн магазин , и искам да добавя няколко нови продукта ?
ами добавяш ги де.. самичък.. или ако не можеш и не знаеш как - питаш някой да ти обясни... ако все пак не можеш да схванеш или е сложно.. наеми човек и му плати (ако са само няколко продукта ) .
ако са повече и мислиш да добавяш продукти редовно може би е по-добре да платиш на някой да се занимава с сайта изцяло - т.е. пращаш му не емайла снимки , описание и т.н. и той само ги добавя .. разбирате се за цена за поддръжка
 
От: Основни познания

Това го разбрах , другото което изобщо не разбирам е за сървъра (какво точно е ) четох в хост.бг за бизнес сървъри и т.н и от четенето във форума разбрах ,че сървъра не е много евтин . Така ,че ако може да ми обясните каква е ролята на този сървър ??
 
От: Основни познания

на него разполагаш сайта си... колкото по-мощен толкова по-добре , което означава че ще може да обслужва повече заявки , респективно клиенти, едновременно..
според зависи натовареността на сайта ти т.е. колко хора има в даден момент на сайта ти трябва и сървър способен да се справи с натоварването...
ако нямаш особено голяма натовареност е добре да вземеш за начало споделен хостинг.. с увеличаване на натовареността може да преминеш към ВПС и Деди в последствие ..
 
От: Основни познания

Примерно имам 4 сайта от който 2 оналйн магазина (единия със сравнително високо натоварване) какъв сървър ми трябва .И другото което е за другите е ясно ,че сървъра е виртуален , но аз като собственик на сайтове и на сървъра реален ли е или пак виртуален , (примерно като стационарен компютър.
 
От: Основни познания

значи.. започни със вирутален , може би с 512 или 1 ГБ рам.. според зависи как ще се държи.. малко е налучкване докато нацелиш какъв точно ти трябва.. и кой ще ти върши работа.. също така е важно да избереш провайдър който не слага прекалено много потребители на една машина (overselling) .. и определено не бих се спрял на български провайдър - прекалено са скъпи в сравнение с европейски такива..
разликата между виртуален и реален ( предполагам имаш предвид деди ) е че на единия потребителите ( колкото и да са ) споделят сървъра помежду си с някакви гарантирани параметри за всеки един потребител , докато деди-то го ползваш само ти и ползваш рам , диск и процесор без да ги споделяш..
предполагам някой колега ще може да го обясни малко по-добре и в детайли точно каква е разликата..
погледни офертите на OVH за кимсуфи -- имат добра оферта за 9 паунда на месец за деди .. или погледни офертите на webhostingtalk - vps offers - избери си доставчик и поразрови за отзиви.. ако са добри и цената те устройва взимай :)
 
От: Основни познания

Имам въпрос относно афилейт марктеинга , ако може някой да ми помогне в началото. Вчера и днес не спирам да чета , но все още не мога да разбера как да започна???
Весело прекарване на празниците. :) И ако може да ми кажете ако има някакви забележки към блога ми , какво да усъвършенствам . quattrofans.blogspot.com
 
От: Основни познания

Колега не може да ти наливаме с фунията в главата. В форума има предостатъчно информация кое как се прави.
Купи си хостинг, качи си wordpress или joomla системи и потърси сайтове които предлагат афилейт щом искаш да се занимаваш с това.
Насочваш блогът си към дадена ниша и го развиваш в тази сфера.
Всичко което съм степенувал е написано подробно из темите.
 
От: Основни познания

Според мен много бързаш. Почни от самото начало и учи постепенно. Първо научи какво е домейн, после какво е хостинг, после как двете работят заедно. След това, както ти казаха, си направи сайт с някой популярен CMS. След това почваш да четеш за СЕО, като същевременно експериментираш със сайта и внимателно наблюдаваш резултатите от действията си. Малко по малко ще започнат да ти просветват нещата, ако имаш акъл за тази работа естествено.

Тея работи за онлайн магазини и физически и виртуални сървъри ги забрави през първата година. Ще си спестиш много пари и разочарования.

И един съвет за финал - Ако искаш да получаваш безплатна информация от потребителите тук, дръж се към тях с нужното уважение, защото иначе питанията ти ще остават глас в пустиня. А така като гледам ще има много да питаш. Вече си с червена репутация и бъди сигурен, че това вече те е лишило от няколко качествени включвания в темата ти.
 
От: Основни познания

Прочети книгата - На един клик растояние .... там има основите на този бизнес, всичко е обяснено с прости думи .....
 

Горе