Отваряне на автосервиз

Just_gogi

New Member
Здравейте, какви са процедурите по отваряне на автосервиз, за каква печалба на месец горе/долу става дума,освен че в началото само трябва да "наливам" пари?
 
пич, най важното нещо в един автосервиз ще ти е майстора , имаш ли такъв?
И клиенти. Трудно се печели доверието в този бизнес. Нещо като майсторите на апартаменти. Наскоро бях в един сервиз, за технически преглед. Там собственика, или един от тях, ми кажа, че е набутал над 1 мил. Което е помещение, техника, персонал (за първите няколко месеца, докато захапе бизнеса)....и сега всичко му е отгоре вече след 5-6 години. Преди това е бил шеф на автопарка на Аладин, дюнерите. Голям пич беше.
 
Автосервиз е относително понятие. Зависи дейностите, които ще се извършват. Дали ще е сервиз или сервиз и диагностика има разлика. Колкото повече услуги са включени толкова повече пари и майстори ще ти трябват. Според мен ти трябва бизнес план с ясна цел.
 
Как си мислиш, че ще имаш автосервиз, ако не можеш да ремонтираш коли? Според мен скоро си платил "доста" пари за ремонт на колата и си решил - "Абе тия пичове много пари изкарват..Изглежда лесно. Що пък не и аз".

Хипотетично - Дори да си намериш майстор - човека ще поработи известно време, ще си събере пари/клиенти и ще напусне. Ще си направи собствен сервиз и увисваш. Намираш нов майстор - и процедурата се повтаря.

PS: Има поне 10 форума за коли активни - 100 процента там щеше да намериш поне някакво инфо за машини/инструмент/хора и ноу хау.. Темата тук би имала същия успех и при мамите.
 
Как си мислиш, че ще имаш автосервиз, ако не можеш да ремонтираш коли? Според мен скоро си платил "доста" пари за ремонт на колата и си решил - "Абе тия пичове много пари изкарват..Изглежда лесно. Що пък не и аз".

Хипотетично - Дори да си намериш майстор - човека ще поработи известно време, ще си събере пари/клиенти и ще напусне. Ще си направи собствен сервиз и увисваш. Намираш нов майстор - и процедурата се повтаря.

PS: Има поне 10 форума за коли активни - 100 процента там щеше да намериш поне някакво инфо за машини/инструмент/хора и ноу хау.. Темата тук би имала същия успех и при мамите.
Никъде не съм казал,че аз ще ремонтирам колите, смятам да намеря човек за това, а дали той след време ще реши да работи за себе си,негова си работа. Аз работя на друго място и искам някакъв допълнителен бизнес.
 
И според мен трябва да чаткаш от дейността, за да се захванеш. Освен ако не се бръкнеш повече и да платиш на някой за тези знания, за да движи тояаъ, от което ти не разбираш. А ти реално да си както се вика "човекът с парите".
 

Горе