Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

sdt1359

New Member
Здравейте,
Имам намерение да отворя онлайн магазин за търговия с тениски с щампи. Целта ми е да ги продавам в цял свят, като ще използвам различни рекламни стратегии за популяризиране на сайта ми. Имам няколко въпроса и ако има кой да ми помогне, ще съм благодарен:

1) Струва ли си като за начало да се влагат пари в правенето на сайт или мога и сам да се захвана с това нещо, в смисъл, че съм работил малко с Wordpress, но не знам дали е достатъчно подходящ за такива неща?

2) Мисля за таксуване да ползвам Paypal и/или debit/credit card. Как става вграждането на такива неща и особено за debit/credit card опцията трябва ли да се прави нещо с банките и струва ли нещо. А също ако има и други варианти за плащане, бих се радвал да ги споделите.

3) Другия ми голям въпрос е за доставките- някой който има опит с това дали може да ми каже дали Български пощи са достатъчно надеждни, защото гледах оферти на DHL и на UPS и ми изглеждат безбожно скъпи. Най-евтино според мен мисля, че е с българските пощи, но не знам до колко е сигурно и бързо?

4) Задължително ли е да си правя фирма, за да извършвам тази дейност?

Знам, че може би въпросите са ми глупави, но имам нужда от някой, който го е правил това да ми даде едно рамо :) Благодаря предварително
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Добре дошъл :)

1. Колко пари си решил да инвестираш?

- Според мен в началото един по-опростен с платен responsive template сайт на wordpress + българска FB страница е достатъчно. След време ще направиш EN версия на сайта, както и чуждестранна страница.
- Като начини за заплащане може да линкнеш Карта/PayPal/ePay и да кажем еконт за доставки (в България).

И за фирмата - да, определено е препоръчително да имаш фирма ;)
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Добре дошъл :)

1. Колко пари си решил да инвестираш?

- Според мен в началото един по-опростен с платен responsive template сайт на wordpress + българска FB страница е достатъчно. След време ще направиш EN версия на сайта, както и чуждестранна страница.
- Като начини за заплащане може да линкнеш Карта/PayPal/ePay и да кажем еконт за доставки (в България).

И за фирмата - да, определено е препоръчително да имаш фирма ;)

Честно казано нямам никаква идея колко пари вървят такива услуги за направа на сайт. Може би сумата от 1000 лв би била малка. Аз мисля да започна направо с ФБ страница на английски, защото наистина моя контингент от клиенти ще е предимно от чужбина.
За начин на плащане само Paypal за чужбина дали ще е достатъчно? Трудно ли е правенето на плащане с дебитна/кредитна карта?
А какви са плюсовете на това да имам фирма, за да развивам такава дейност?
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

С въпросите, които съм задал.
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

И защо пък да нямам никакъв шанс? Всеки някога е започнал от нулата.
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Щото пазара е преситен с такава стока, транспорта е скъп , а маркетинга още повече
И най вече започваш от нула, без идея да си имаш как се прави работещ онлайн магазин .

Затова те съветвам да купиш готов бизнес.
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Стоката е налична, да. Пазара може и да е преситен, но аз пък имам рекламна стратегия, която малко хора я знаят и ползват. Идея за сайта имам, правил съм пробни с wordpress. Главните ми трудности са за доставката и за интегрирането на плащанията. Досега моето проучване показва, че с български пощи е най-изгодно откъм цена, но пък често е бавно и несигурно. За плащанията освен Paypal, иска ми се да знам и за плащания с кредитна или дебитна карта как става номера и скъпо ли е много? Какви други алтернативи има за плащания освен тези двете?
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Ще ти дам конкретен пример
Клиента ти живее в Париж
Пращаш му нещата с Български пощи
Идват след седмица, транспорта до там е около 20 , 30 лева
Това французина може да го преглътне, ама ако пощенския му клон е на майната си , как ще отиде да си го вземе. И дали изобщо ще отиде да си я вземе пратката. ? Имам опит с Кипър и Испания, пращам стока на клиенти всеки месец там . Там никой не бърза, пощите работят до обяд и имат сиеста , никой за никъде не бърза

Европа може да е обединена валутно но не и транспортно, никога няма да стигнем американците
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

А Бг пощите нямат ли опция за доставка до адрес?
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Това са пощи, не куриери, тяхната цел е да отбиват номера

Компромисен вариант е да се снишиш малко и да доставяш само за германия
Там има редовен транспорт и ниски цени , мисля че имат и опция с наложен платеж, ако те интересува ще питам моите куриери
Германския пазар не е никак малък
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

А как стои въпроса с плащането онлайн освен с Пейпал?
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Пейпал е най-добрия вариант. Има опция и за плащане с акаунт и за плащане с кредитна карта.
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Това с кредитната/ дебитната карта скъпо ли излиза като услуга?
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Не. Като си направиш формата за плащанията, когато стигнеш до страницата на Пейпал ти предлага и двата начина.
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

Звучи лесно. Излиза, че най-големия проблем са доставките.
 
От: Отваряне на онлайн магазин за търговия с цял свят

С БГ Пощи е доста тромава работа. За Англия ти предлагам да използваш техния Royal Mail. При нас услугите ги извършват Интерлогистика. Бързо, евтино и пратките пристигат! За Европа - DHL. Малко по-скъпо излиза, но качеството е на ниво.
 

Горе