Отваряне на фирма

vlado520bmw

New Member
Интересува ме каква е процедурата при отваряне на фирма. Мисля да е ЕООД, вместо ЕТ защото ми казаха, че ЕТ са пред закриване. Става въпрос за заведение (кафе-бар). Има всички разрешителни и е минало успешно проверки от инситуциите. Чисто ново е оборудвано и т.н. абе всичко необходимо, само ме интересува хората които знаят как става да ме светнат как да постапя. :) Благодаря предварително.
 
От: Отваряне на фирма

ЕТ недей, щото отговаряш с имуществото си. Прави си ЕООД (не ООД) и не се занимавай с глупости.
 
От: Отваряне на фирма

А как да я отворя? Мислех направо да отида при адвокат, да му платя и той да се занимава със всичко.
 
От: Отваряне на фирма

На скоро правих този сайт та се сетих че може да ти помогне , ето директно в формата за регистрация на ЕООД http://aica.info/eood_bg.html има и някаква пакетна цена да се ориентираш .. прочети , мисля че включва минималния начален капитал , регигистрация в съда .. бля бля бля

успех :)
 
От: Отваряне на фирма

Разпитай познатите си за счетоводител, от който са доволни и отиди при него/нея, счетоводителя ще може да ти я открие най-вероятно срещу малко парички и за него освен таксите и направо ще ти подхване счетоводството на чисто, както му е удобно.
 
От: Отваряне на фирма

Ако не искаш да се занимаваш, отиди при адвокат – на мен не ми се досвидяха 300лв., нервите ми не струват толкова.
Но да, и счетоводител си намери.
 
От: Отваряне на фирма

Ако си от Пловдив, мога да те свържа с човек който се занимава с това. Адвокатите взимат скъпо защото имат разни прагове който ако са под тях са подсъдни.
 
От: Отваряне на фирма

Здравей,
ЕООД-то е по-добрият вариант. Таксите по регистрацията на фирмата е около270-280 лева с 10 лева капитал.
Спестяваш от осигуровките, защото на ЕООД-то има праг на осигуряване независимо от печалбата.
 
От: Отваряне на фирма

Ако не ползваш адвокат, ще ти излезе мисля около 210 лв регистрацията на ЕООД. Има достатъчно примери в нета, за да се ориентираш как да си попълниш документите. Ако не ти се занимава, дай там 300 кинта на адвокат, подпиши му пълномощно и да ходи той да се занимава.
 
От: Отваряне на фирма

Здравей,
ЕООД-то е по-добрият вариант. Таксите по регистрацията на фирмата е около270-280 лева с 10 лева капитал.
Спестяваш от осигуровките, защото на ЕООД-то има праг на осигуряване независимо от печалбата.

Минимални капитал е 2лв. :)
 
От: Отваряне на фирма

Адвокатите взимат скъпо защото имат разни прагове който ако са под тях са подсъдни.

Хааа това сигурно от адвокатската гилдия ги задължават, че да не подбиват цените :) Това не се ли води някакъв вид картелно споразумение ?
 
От: Отваряне на фирма

Благодаря за отговорите.., най вероятно ще ползвам адвокат защото не ми се занимава а и нямам толкова време.
 
От: Отваряне на фирма

А аз отдавна съм направил този сайт за тези, които искат да си регистрират фирма и не знаят как - ако ти се чете може да опиташ и сам. Ето ти линк как стават нещата: http://www.regfirms.com/page.php?5
Имай предвид, че написаното там важи до 31.12.2011. След това влизат в сила нови правила за регистрация и материала ще бъде сменен своевременно.
 
От: Отваряне на фирма

Хааа това сигурно от адвокатската гилдия ги задължават, че да не подбиват цените :) Това не се ли води някакъв вид картелно споразумение ?

Нещо такова беше. Не съм го запомнил с подробности защото ми е непозната материя :)
 
От: Отваряне на фирма

Аз съм ЕТ и не мисля че е проблем това.
Голям проблем е, защото отговаряш ти и имуществото ти, а еоод, оод, отговаряш само с капитала и имуществото на фирмата, а не твоето.
 
От: Отваряне на фирма

Голям проблем е, защото отговаряш ти и имуществото ти, а еоод, оод, отговаряш само с капитала и имуществото на фирмата, а не твоето.

Знам го това и пак не виждам проблем :)
 
От: Отваряне на фирма

ЕООД е по-добрия вариант по принцип. Разбира се има бизнеси където ЕТ е за предпочитане. Това че при ЕООДто отговорността е ограничена е най-малкото му предимство.
Ето малко опит с регистрация на фирма: Процедура по регистрация на ЕООД / ООД
 
От: Отваряне на фирма

Интересува ме каква е процедурата при отваряне на фирма. Мисля да е ЕООД, вместо ЕТ защото ми казаха, че ЕТ са пред закриване. Става въпрос за заведение (кафе-бар). Има всички разрешителни и е минало успешно проверки от инситуциите. Чисто ново е оборудвано и т.н. абе всичко необходимо, само ме интересува хората които знаят как става да ме светнат как да постапя. :) Благодаря предварително.


божеееее аз гледах тая тема и щях да тегля една на автора, ама бях в коледно настроение и си викам майната му...

Та сега като вързах кой е автора и ми стана още по жално за него :0)
 

Горе