Отимизация на публикация във фейсбук - как?

denyo

New Member
За да не стане грешка - обикновено човек ползва фейскук за да популяризира някакъв сайт. Моя въпрос е обратното как се прави. Да популяризираш нещо, което изначално е публиувано във фейсбук. Като какво е най-добре да се публикува съдържанието и какво може да се направи за доброто му индексиране от Гугъл. Благодаря за помоща!
 
От: Отимизация на публикация във фейсбук - как?

Пробвал ли си вграждане на публикацията в някой сайт? Нали знаеш, че всяка публикация във фейсбук има горе в дясно опция за вграждане? И това е вариант според мен.
 
От: Отимизация на публикация във фейсбук - как?

Сега за пръв път виждам, че има таква опция. Ще пробвам. Благодаря. Нямам обаче много места на които мога да я сложа, а по форуми и блогове едва ли се гледа с добро око да си изтипосам там публикацията. Странно ми е, сега погледнах, че неща които съм писал преди време, въпреки, че според мен се виждат и без да си логнат във фейсбук, Гугъл въобще не ги индексира. В същото време все пак при търсене в гугъл излизат резултати от дейсбук, но как тези публикации са е "уредили" да бъдат индексирани?
 
От: Отимизация на публикация във фейсбук - как?

Хм, а дали за да се уредя и аз, не трябва да цъкна тук:

Желаете ли други търсачки да показват дневника ви?
Обърнете внимание:

Когато тази настройка е включена, тогава по-лесно другите търсачки ще показват връзка към Вашия дневник в резултатите от търсене.
If you turn off this setting, it may take a while for search engines to stop showing the link to your timeline in their results.

Let other search engines link to your timeline
 
От: Отимизация на публикация във фейсбук - как?

Линкваш и летиш, как иначе да я оптимизираш за търсачките ...
 
От: Отимизация на публикация във фейсбук - как?

Еми линквах аз като замаян два дни, ама сякаш, едва като чекнах тая опция във фейса, бай Гугъл склони да я включи в индекса си. Преди това се държеше така, сякаш я няма. Някой знае ли със сигурност дали има връзка или е било случайно съвпадение?
 
От: Отимизация на публикация във фейсбук - как?

Хм, а дали за да се уредя и аз, не трябва да цъкна тук:

Желаете ли други търсачки да показват дневника ви?
Обърнете внимание:

Когато тази настройка е включена, тогава по-лесно другите търсачки ще показват връзка към Вашия дневник в резултатите от търсене.
If you turn off this setting, it may take a while for search engines to stop showing the link to your timeline in their results.

Let other search engines link to your timeline

А къде я намери тая опция, че ме заболяха очите да я търся?
 

Горе