Отказ за връщане на домейн

Twis7

Active Member
Здравейте, колеги. Собственик на ресторант ме нае да му изградя сайт. Проблема е, че създателя на сегашния сайт не иска да ни предостави паролите за домейна, който е закупен от хостбългария. Има ли начин да си върнем домейна, за който клиента си е платил или ще трябва да взимаме нов ?
 
От: Отказ за връщане на домейн

Ако домейна го е платил и регистрирал със собствен мейл клиента а не уебмастера - мисля че можете да си го вземете.

Обаче за да не иска да дава домейна най вероятно не си е получил парите за това си прави добре сметката после да не пускаш тема клиента не ми плати мога ли да му задържа сайта.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Домейна на кого е заплатен, на човека, който е изградил сайта или директно на доставчика? Прати ми домейна на лично.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Домейна е платен на човека изградил сайта. За парите не се притеснявам, собственика изглежда свестен. Даде ми част от сумата предварително.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Тук имаме договор, който не се изпълнява. Собственикът си е платил на изпълнител, който да купи домейн и да направи сайт. Съгласно договора, собствеността на домейна и сайта е на собственика.

Ако няма договор (или не може да се докаже, че има такъв) става интересно и се създава работа за адвокатите. Докато хората не се научат да сключват договори в писмена форма на хартия (или подписани с електронен подпис), така ще бъде.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Тук имаме договор, който не се изпълнява. Собственикът си е платил на изпълнител, който да купи домейн и да направи сайт. Съгласно договора, собствеността на домейна и сайта е на собственика.

Ако няма договор (или не може да се докаже, че има такъв) става интересно и се създава работа за адвокатите. Докато хората не се научат да сключват договори в писмена форма на хартия (или подписани с електронен подпис), така ще бъде.

Имате договор, друг път :) Ако имаше договор сега темата нямаше да я има. Моя началник има един много готин въпрос, описващ ситуацията: "Вие когато ползвате услугите на агент на недвижими имоти за покупка на къща, неговото име ли вписвате в нотариалния акт?" . Честа грешка на всички поръчващи уеб сайт е, да пропускат сключването на договор, с цел по-ниска цена и да не поръчват и заплащат директно домейна и хостинга си.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Името на домейна 1 към 1 ли е с името на ресторанта или фирмата ?

Избий си го от главата. Като чуе каква е таксата за WIPO арбитраж, ще предпочете да си направи нов сайт и да си купи нов домейн.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Като нов създател и наясно с неписаните правила, трябва да подходиш при пускане на нов домейн на ресторанта, да уведомиш тези сайтове, в които има регистрация стария сайт. А имено, порталите за заведения, каталози за заведения и там тем подобни, за да заличат или променят старото с новото име.
Това ти е един кос, да тръгнеш на чисто и да убедиш фимата да ти плати за всичко+ допълнително, което по-горе ще свършиш. Отделно фасбук група, с която ще започнеш промените.
 
От: Отказ за връщане на домейн

Щом не дава домейна, наистина има причина, свържи се с него и го питай, мантата е прав, после ще пускаш теми, че еди кой си не ти доплатил.
И не се занимавай ти, не е твоя работа, ония с ресторанта да се занимава.
 

Горе