Откриване на дупки.

Defender

New Member
Искам да знам как може да се откриват дупки в сайтове и как се поправят. Кой езици се учат и тнт. Каквото можете.
 
От: Откриване на дупки.

Откриват и се оправят с желание.
Езиците са много, като част от тях са: php, perl, jsp, asp, python, ruby.
 
От: Откриване на дупки.

а html и css ? И много ли е сложно смисъл може ли да се научи от сайт някъде дали мога да намеря или трябва да ходя на уроци или не знам защото в интернет не намирам много...
 
От: Откриване на дупки.

Defender - А ти всъщност какво искаш да научиш? И какво искаш да знаеш?
Имаш сайт и искаш някой да ти каже дали има дупки по него за запушване, или искаш ти да се научиш да откриваш дупки по сайтовете?

И ако искаш ти да се научиш да откриваш дупки по сайтовете, защо искаш да се научиш на това - за да можеш да атакуваш сайтовете или да може да си предлагаш услугите на собствениците на сайтовете за да запушваш съответните слаби места?
 
От: Откриване на дупки.

Искам да се науча и да работя това да оправя дупки по сайтове и да ги запушвам.
 
От: Откриване на дупки.

А можеш ли да правиш, да кодираш сайтове?
 
От: Откриване на дупки.

Аха, сега се учиш, ама не знаеш. Тогава въпроса ти е поставен неправилно.
Все едно аз сега да започвам шофьорските курсове за коли, а вече да питам кога ще мога да карам тежкотоварни камиони, тирове и кога ще мога да ги ремонтирам.

Много бързаш, слагаш каруцата пред коня. Учи се на всичко, когато започнеш да възприемаш нещата, ще започнеш да разбираш всичко и тогава ще разбереш колко глупав въпрос си задал.
 
От: Откриване на дупки.

Хората са прави, за да намираш дупки и съответно да ги оправяш трябва първо да можеш сам да направиш всичко. За да виждаш дефекти в коли трябва първо да знаеш как се сглобяват, разглобяват и как точно работят. Обратното - да търсиш само дупки без да знаеш как работи се нарича простотия.
 
От: Откриване на дупки.

Искам да знам как може да се откриват дупки в сайтове и как се поправят. Кой езици се учат и тнт. Каквото можете.

За да откриваш дефектите на едно нещо, първо трябва да умееш да го правиш перфектно. Относно дупките в сигурността се ориентирай към динамичните сайтове на php, python, asp, perl . Самите html и css няма да ти помгнат за това. Не става с курсове и уроци, става с много години опит. Ако искаш да се правиш на 10 годишен хакер инсталирай си един Acuinetix Scaner и се самозалъгвай, че си хакер.
 
От: Откриване на дупки.

За да откриваш дефектите на едно нещо, първо трябва да умееш да го правиш перфектно. Относно дупките в сигурността се ориентирай към динамичните сайтове на php, python, asp, perl . Самите html и css няма да ти помгнат за това. Не става с курсове и уроци, става с много години опит. Ако искаш да се правиш на 10 годишен хакер инсталирай си един Acuinetix Scaner и се самозалъгвай, че си хакер.


Едит:

Оф не тука. Обърках темата :lol:.
 
Последно редактирано:

Горе