Откъде да взема устройства за тестване?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, не съм сигурна точно за кой раздел е темата, така че ще питам тук.

Имате ли представа откъде и как се вземат нови устройства (например смартфони, таблети и/или други джаджи) за преглед и тестване с цел писане на ревюта?

Въпрос на договаряне или има фирми, които предлагат това?

По какъв начин мога да се сдобия временно с някой нов модел смартфон, например колкото за теста и после да го върна? Каква е процедурата? Сключват ли се договори? Трябва ли да съм ЮЛ и т.н.?

Ще съм благодарна, ако някой по-запознат може да даде информация.
 
Ако имаш сайт за ревюта с повечко трафик или youtube канал с много събсрайбъри , може да се договориш с фирми да ти пратят техника , която да тестваш и после върнеш. Естествено трябва да ги споменеш , тоест им правиш реклама затова че ти предоставят дадената техника.
 
Ако имаш сайт за ревюта с повечко трафик или youtube канал с много събсрайбъри , може да се договориш с фирми да ти пратят техника , която да тестваш и после върнеш. Естествено трябва да ги споменеш , тоест им правиш реклама затова че ти предоставят дадената техника.
В добавка, че ти оставят техниката или си я плащаш на доста по-ниска цена. Това по-скоро важи, ако те са те набелязали, ако ти се буташ, вероятно ще трябва да я върнеш.
 
Блягодаря за информацията. А имате ли представа при каква посещаемост биха проявили интерес? Примерно 10-20-30 хил. месечни посетителя? Повече, по-малко? Знам, че не може да се даде точна цифра, но грубо, само ориентировачно някакъв диапазон, ако е възможно да се даде?
 
Говориш с официалните вносители и ако ги убедиш ще имаш достъп до разни джаджи било то ако правиш 2 или 100к импресии.
Досега съм срещал два варианта:

1) Дават ти продукта, който си остава за теб;
2) Дават ти продукта за временно ползване;

Защо официалните?
Те имат бюджет предоставен им от фирмите производители с цел популяризиране - за ревюта, за нагади в разни игри (било тяхни или чужди) и т.н.
 
Блягодаря за информацията. А имате ли представа при каква посещаемост биха проявили интерес? Примерно 10-20-30 хил. месечни посетителя? Повече, по-малко? Знам, че не може да се даде точна цифра, но грубо, само ориентировачно някакъв диапазон, ако е възможно да се даде?
и при 10-20-30 хиляди на ден не дават - за справка androidbg.com
 
и при 10-20-30 хиляди на ден не дават - за справка androidbg.com
Зависи с какъв магазин ще се договори, има youtube-ери, които имат по 5-10к гледания на клипове от месеци, а правят ревюта. Относителни са нещата.
 
Гледам темата, всички търсят количество и как да намажат... грешен подход. Търсете качеството и сами ще ви намерят.
 
Гледам темата, всички търсят количество и как да намажат... грешен подход. Търсете качеството и сами ще ви намерят.

То и качествено, ако не се популяризира правилно, пак не е гаранция. :)

Ок, благодаря за съветите. Търсех си вариант за намиране на партньори при новостартирал блог, но явно първо ще трябва да наблегна на популярността, преди да търся устройства за ревюта.
 
То и качествено, ако не се популяризира правилно, пак не е гаранция. :)

Ок, благодаря за съветите. Търсех си вариант за намиране на партньори при новостартирал блог, но явно първо ще трябва да наблегна на популярността, преди да търся устройства за ревюта.

Напротив - това е гаранция, 100%. Не знам защо си мислите, че другите са идиоти - не са! Умеят да оценяват и ако работите качествено - ще ви намерят.
 
Определено първото е трафика, и след това уговорките. Само, че без качествени ревюта няма и добър трафик, т.е. на първо време се правят некачествени ревюта примерно. Общо взето е избор на стратегия. Подхванах микронишов сайт за ревюта и аз, та да видим. Имам различни устройства, но не мога да изкупя всички различните модели, но виждам, че вече имам посещения от IP адреси от града на производителя, посещавайки контактната форма, което в даден момент ще се обърне на кореспонденция, според зависи.
 
  • Like
Реакции: fifi
И третото е на кой си човек. Защото без стабилен гръб тази работа няма да я бъде.

Мальчик пас стадо баранов, а когда он заснул,бараны разбежались. Мальчик пошел искать стадо и у подножия горы увидел пожилого человека."Не видели ли вы,дедушка моих баранов?""Нет,мальчик,не видел,но я дам тебе совет-поднимись выше в гору, там сидит мой отец,он все знает..." Мальчик поднялся выше и,увидев следующего старика, спросил и у него о баранах. "Нет,дорогой, я их не видел.Но я тоже дам тебе совет- поднимись еще выше..."На самой вершине горы сидел глубокий старик."Нет ли здесь моих баранов?"-спросил мальчик. "Нет, баранов нет, но есть добрый совет...." "Что вы все мне даете советы? Мне нужны бараны,а не советы!" "Дорогой , ты забыл , в какой стране живешь! У нас не страна баранов, а Страна Советов!"
 

Горе