Откъде да си взема компютър на изплащане

От: От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Пичага, за Della-от по-горе казваш:
Ако ти го дадат ще видиш какво е истински компютър [emoji2]
То тая машина е смноого по-скапано видео от A8-7600, също вградено в процесора.
После казваш това:
Ами в другата компютъра тема, колегата си мисли, че като взема A8 с вградено R7 видео, все едно е взел процесор и R7 видеокарта :) Да ама то само R7 видеото струва 200 лв, а тои иска за 140 и процесор и видео :p
Не можах да ти схвана мисълта. Защото и двата процесора са с вградено видео, само дето на Intel-ския е кенеф.
Противоречиш си и заблуждаваш хората.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Хм. Сравняваш ми процесор за 140 лв с процесор за 200$ ?!
Разгледай още малко benchmarks на Intel Core i5-4590 и на супер AMD то..

Като се абстрахираме от това. "Клиента" има и 2 изисквания: - "Втора употреба или събери чарк не са вариант."

Така, че давайте конкретно по темата спазвайки изискванията...

за за сравнението ако мерцедеса за 100 бона е с двигател като на форда и спънат (с по малко рам) все тая... това за добре напаснатите компоненти който давали по висока пройзводителност е останало от по старите времена и пазаруването на най евтиния възможен чарколяк....

Колата не е само двигател :) Както и компютъра не е само процесор...
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Аз бих предложил следната средно-бюджетна конфигурация, като се базирам на цените на JAR-а (достатъчно популярни са и цените им гравитират около средните):

MB: ASRock FM2A88M Extreme4+, mATX - 118.2лв
CPU: A10 7700K четири-ядрен (3.5/3.8 GHz, 4MB L2, AMD R7 GPU, 95W, FM2+) Black Edition - 279.5лв
RAM: 2x4GB DDR3 2133MHz Corsair Vengeance Pro CMY8GX3M2B2133C9, доживотна гаранция - 187.26лв
PSU: Fortron 400W FSP400-60APN, Active PFC, Silent, 120mm вентилатор - 70.05лв
Кутия: Chieftec Libra Mini Tower LT-01B, без захранване - 59.75лв
По-долните са според бюджета, за това абсолютно примерно:
Охлаждане на CPU: DeepCool IceEdge Mini FS - 19.9лв
HDD: 1TB HITACHI Ultrastar™ A7K2000, SATA2, 7200rpm, 32MB - 172.65лв

Бруто цена: 907.31 лв

Според нуждите, може да се инвестира в RAMDisk или SSD. Ако е нужно малко пространство но супер висока скорост, може да се инвестира в 8Gb RAMDisk (емулира се HDD в рама). Ако не е нужна чак такава скорост, може да се инвестира в SSD за OS, примерно 120GB ще са напълно достатъчни - цена между 140-180лв.
---
Предимствата на по-горната конфигурация са:
Видео - Radeon R7 - 6 ядра, допълнение към 4-ядрения процесор с turbo 3.8Ghz
Паметта, освен че е 2133Mhz е и CAS-латентност 9, което дава доста предимства
Fortron захранването - не са като едно време, но все още са с доста добро качество
Кутията - има слод за SSD-хард и е на сравнително качествена марка

Много е възможно дъното да иска ъпгрейд на BIOS-а, за да няма някакви проблеми. Asrock си правят проблеми с охлаждането, но като цяло са стабилна марка. Често проблемите изчезват след ъпдейт на биоса.
Цената може да се редуцира, като се избере по-малък или по-бавен HDD. Има хардове SATA (без 2), които са около 100-на лева и пак са 1Tb.
JAR-a предлагат и на изплащане.
Тази машина е в пъти по-добра от Dell-a от по-горе.

ПС: Пропуснал съм оптично устройство - пак според нуждите, но може би DVD-писачка за около 30 лв.
 
От: От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Видео - Radeon R7 - 6 ядра, допълнение към 4-ядрения процесор с turbo 3.8Ghz
:D
Бях се зарекъл да не пиша повече в темата, но тази представа за браузване и Скайп потребление не мога да подмина току така... :beer:
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Защо ми е камаз ако ще пренасям само една торба цимент?
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Бати и компа квот го избирам все едно щего тваря и ползвам доживот.
Абстрахирам зе от взички мнения в темата и си вземам едно евтино леново.
Благодаря ви за мненията :beer:
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Ок. Ето и ниско-бюджетна конфигурация, пак базирана на цени от JAR-а:

MB: ASRock FM2A55M-HD+, mATX - 78.28лв
CPU: A4 6300 дву-ядрен (3.7/3.9GHz, 1MB L2, AMD HD 8370D GPU, 65W, FM2) BOX - 84.68лв
RAM: 4GB DDR3 1600MHz, Geil - 77.71лв
PSU: Fortron 400W FSP400-60APN, Active PFC, Silent, 120mm вентилатор - 70.05лв
Кутия: Delux MV419 - 35.94лв

HDD: 1TB Toshiba, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 32MB - 102.24лв
DVD: 30лв

Бруто цена: 478.9 лв
---
За скайп и браузване определено ще е идеална.
 
Re: От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Бати и компа квот го избирам все едно щего тваря и ползвам доживот.
Абстрахирам зе от взички мнения в темата и си вземам едно евтино леново.
Благодаря ви за мненията :beer:

Селерона на леновото е около 20% по слаб (2200 прави срещу 2600 за амд) от този който ти препоръчах ... ако ме послушаш за по малко пари ще си вземеш комютър с 8гб рам хубаво ссд с видео карта която става
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+G1620T+@+2.40GHz

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+5350+APU+with+Radeon+R3

Процесор athlon-5350 100 лв
www.plesio.bg/protsesori-c-69977713/amd-cpu-athlon-5350-am1-2-05ghz-2mb-r3-p-307971.html

Дъно 54 лв
http://plesio.bg/danni-platki-c-69977721/msi-am1i-am1-ddr3-mini-itx-p-308156.html


Рам TeamGroup RAM DDR3 8GB Dimm 1600MHz Dark 139 лева
Гаранция - Доживотна гаранция
http://plesio.bg/pamet-ram-c-69977727/teamgroup-ram-ddr3-8gb-dimm-1600mhz-dark-p-307399.html
С timmings 9-9-9-24

1 плочка понеже чипсета който е вграден в процесора е едноканален

Кутия 80 със захранването лв http://www.itx.bg/bg/mini-itx-cases.html

Понеже процесора който включва и видеото и чипсета е само 25 вата макс потребление може даже да си избереш алуминива кутия със зарядно като за лаптоп... (60 вата) или със нормално захранвата 200 вата / 120 вата тези 200 вата са най шумни...


Samsung 840 EVO 120GB SSD SATA III (най добрите ссд на пазара) 145 лв (3 години гаранция)

http://plesio.bg/diskove-ssd-c-69981048/samsung-840-evo-120gb-ssd-sata-iii-p-298285.html

крайна цена 518лв а ще цепи мрака веднъж пробваш ли ссд няма да искаш да се върнеш назад....

145 +54+100+139 + 80

По евтино може да сложиш хард какъвто колегата препоръча (или по малко ссд бих сложил аз) 60 гб е 79 лв пак три години гаранция просто трябва да внимаваш какво качваш няма да има рам буфер като самсунга за допъкнителна скорост но пак е бързо

може да сложиш само 4 гб рам макар че на мен например най много рам ми ядът точно браузърите и би било по удобно да е повече

цена с 388 лв с 4 гб рам и 60 гб ссд


[video=youtube;_gOCXJxxBqg]https://www.youtube.com/watch?v=_gOCXJxxBqg[/video]

League Of legends na FullHD 1920 30 фрейма на хд реди вероятно ще извадиш към 60
[video=youtube;23It2qvB-Jg]https://www.youtube.com/watch?v=23It2qvB-Jg[/video]
 
Последно редактирано от модератор:
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

В голяма степен се съгласявам с мнението на Coolice.
Относно избора на платформа и процесор, ако се търси ниско-бюджетно Intel-ско решение, определено бих препоръчал изненадата на сезона от страна на Intel - Pentium G3258. В jar-a, към момента е на цена 134лв, но мисля, че може да се намери и с 10-15 лв по-ефтино. Препоръчвам го, защото трябва да има и подобни балансирани предложения от другия лагер.
Иначе лично аз бих се насочил към AMD, предимно заради цена-възможности.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Значи, да обобщим критериите ти:

- Да става за браузване и Скайп
- Да е евтино
- Излишни пари не ти се дават
- Да не е втора употреба
- Да не е „събери чарк“
- Да издържи поне 2-3 години

Тези критерии са противоречиви.

За да издържи поне 2-3 години трябва да му сложиш хубаво захранване (по-горе обясних как да го познаеш). То обаче струва 100-200 лева. Тоест това изискване противоречи на критерия „да е евтино“.

Не знам какво имаш предвид под „събери чарк“, но ако е компютър сглобен от фирмата, която ти продава компонентите - не виждам проблем в това. Това, че няма някаква известна марка лепната на кутията не значи, че съдържанието вътре задължително е калпаво. Големите марки ползват същите компоненти като тези, които може да ти продаде всеки търговец на компютърни компоненти. Не ползват някакви извънземни технологии.

Ако понамалиш критериите, може да си вземеш евтин компютър с някои части втора употреба, който ще издържи поне 2-3 години.

Примерно купуваш ново захранване, нов твърд диск, а останалото може да е „старо“ - процесор, дъно, RAM, кутия. DVD/CD не ти трябва. Видеокартата - вградена в дъното, не ти трябва отделна. Качествено захранване втора употреба трудно може да намериш, но не е невъзможно - напр. някой геймър може да реши да си купи компютър със захранване 450W и старото 400W не му трябва и го продава.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Според мен като се купува компютър е най-добре да го купиш от фирма, която ги сглобява според твоите да ги наречем желания, нужди и предпочитания. Не за друго, а защото респективно за 500лв. или 1 000лв. платени някой да ти сглоби частите за твоите желания, в крайна сметка компютъра ще е 20-50% по-мощен от компютъра, който можеш да вземеш за същите пари от вериги магазини като Техномаркет например.

Сега не е въпроса до това дали ти пука колко е мощен, но и в двата случая плащаш същите пари, поне да си заслужава това, което си купуваш.

Вече има доста малки фирмички или хора, които ремонтират компютри по гаражите, които си партнират с компании за стокови кредити. Отиваш, казваш им какво искаш, те ти казват за твоя бюджет какво могат да ти предложат като най-удачен вариант, преценяваш си дали те устройва и ако те устройва - кандидатстваш за стоков кредит. Ако те одобрят от съответната банка, която им е партнъор, банката им плаща на тях, те ти дават сглобеният компютър и си свиркаш. Разбира се важно е да отидеш при някой кадърен да ти сглоби компютър, който да е хубав и да е добре направен като избор на отделните части.

Така че ти си знаеш, но моят съвет е да идеш да попиташ в някоя подобна фирма дали могат да ти свършат работа. Сигурен съм, че все някой твой познат, или дори човек тук от форума ще могат да ти препоръчат къде да отидеш. И да ти свършат работа.

И така.

Поздрави!
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Бати и компа квот го избирам все едно щего тваря и ползвам доживот.

Абстрахирам зе от взички мнения в темата и си вземам едно евтино леново.

Благодаря ви за мненията :beer:


Ще ти дам един съвет от мен, твоя воля дали ще ти хареса. Ако не си го взел още, купи си компютър с дъно със сокет 1150, и SSD диск. Всичко останало за текущите ти нужди е абсолютно без значение.
Успех, каквото и да избереш.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Сега за 500лв се сглабя супер компютър преди само една хубава видео карта струваше толкова :-o
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Ок, нека да е събери чарк.
Максимум 600 лева и щом ще се сглобява да е с SSD.
За друго не мисля че е важно.

И Хапи под евтин рабирай не боклук а да не се дават излишни пари за характеристини които няма да ползвам.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Видеокартата - вградена в дъното, не ти трябва отделна.
Вече няма такива дъна. И AMD и Intel вграждат видеото в процесора и производителите на дъна спряха да вграждат видео в тях.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Този последния вариант ще е малко по-сложен за реализация :)

1. Трябва да решиш какво точно искаш (като чаркове)
2. Трябва да намериш фирма която да ти го направи
3. Фирмата, трябва да работи с някоя кредтина институция

Та първо фирмата трябва да ти направи конфигурацията и като има вече конкретна цена, да кандидатстваш...
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Този последния вариант ще е малко по-сложен за реализация :)

1. Трябва да решиш какво точно искаш (като чаркове)
2. Трябва да намериш фирма която да ти го направи
3. Фирмата, трябва да работи с някоя кредтина институция

Та първо фирмата трябва да ти направи конфигурацията и като има вече конкретна цена, да кандидатстваш...

П.С. От кои град искаш да вземеш компютъра, да видим дали няма да мога да помогна?
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Спрях се на jarcomputerz . За чаркове не знам, само да е с SSD.

Пп от Казанлък съм. Тъй де тук живея.
 

Горе