Откъде да си взема компютър на изплащане

От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Съжаляваме да ви го кажем но не сте одобрен :D
А манговци всичко им е на изплащане, баси дискриминацията. Шса оплача на БХК.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Съжаляваме да ви го кажем но не сте одобрен :D
А манговци всичко им е на изплащане, баси дискриминацията. Шса оплача на БХК.
Ами минаваш на варианта втора ръка... Лошо няма... Дето се вика всяко зло за добро :
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Виж това

http://rmania.net/kompyutri-hp----xw4600-workstation-e6850-quadro-fx-1700-2102.html

Аз преди няколко месеца си взех едно такова и в последствие му сложих и ssd. За по-малко от 500 лв. стана много добро ПЦ :)

Работи страшно бързо. Всичко се случва веднага, без почти никакво замисляне.

Ето едно сравнение, което заснех срещу лаптоп с i7 и 8 гига рам, в което отварят голям psd файл

[video=youtube;KL2X7fzAM5Q]https://www.youtube.com/watch?v=KL2X7fzAM5Q[/video]
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Това (на видеото) е първото стартиране на програмите след (ре)стартиране на компютъра.

Причината е, че на настолния компютър се ползва SSD диск. Иначе ако има достатъчно RAM, всяко следващо стартиране ще бъде по-бързо (тъй като всичко прочетено от твърдия диск ще се кешира в RAM).
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

А като има SSD има ли голямо значение дали RAM-та е достатъчно? :wink:
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

А като има SSD има ли голямо значение дали RAM-та е достатъчно? :wink:
Ам не. Може да сложиш 1gb, и Уиндоуса да си прави swap на ssd бързо бързо [emoji2][emoji2]
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Съжаляваме да ви го кажем но не сте одобрен :D
А манговци всичко им е на изплащане, баси дискриминацията. Шса оплача на БХК.
Е като не си одобрен при едни пробваш при други, освен, ако нямаш някакви провинения и ти е нарушен кредитния рейтинг, ако си осигурен и на договор не виждам защо да не ти дадат.
Пробвай при тези примерно, аз постоянно си пазарувам на лизинг от тях и съм доволен за сега.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

@uphero аз не мога да разбера защо не се хванеш сериозно и за няма и месец можеш да си изработиш парите за нов компютър, без да има нужда от кредити и тем подобни. Имаш знанията, а в форума все има хора, които сигурно имат нужда от програмист за някакви промени. Пусни си една обявичка и гаранция все ще изскочи нещо за вършене. Ако си по-експедитивен за нула време ще имаш парите за нов компютър.

Другият вариант е да помолиш някой твой доверен приятел/роднина да кандидатства вместо теб за кредит. Естествено, ако си 100% сигурен, че няма да имаш забавяне на вноски и т.н. за да не злепоставяш човека все пак. :)
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

След 8 часов работен ден се връщаш от работа размазан... Последното нещо, което искаш е още работа.

Известно време аз бях на такъв режим - някак си издържах. И сега вече не „ходя на работа“. Но не е за всеки. Тогава нямах дългове и имах спестени 2000 лв - буфер за 2-3 месеца без доходи. Имах късмет и не успях да изхарча буфера. Но бях поел немалко риск.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Сега точно се прибирам от работа, петък е, пие ми се бира, уморен съм.
Изобщо не ми е до цъклене в монитора.
Сега съм си дал почивка и много много не се зоря.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Аз си направих някаква справка онлайн с един калкулатор. За компютър, който струва 1300 лева, ако изтеглиш един потребителски кредит за 1 година, в края ще съм дал 1500 лева, като това включва и някаква така са разглеждане. Не е ли по-изгодно от изплащането. Аз мисля, че за кредит биха те удобрили?
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

@happyslacker съгласен съм, но когато искаш нещо много силно, трябва да се лишиш от разни удобства нали? Нищо не идва ей така на готово. Може 1 месец да се прежали и да си спука задника от работа, но да постигне целта си за около месец, вместо след това година и половина да се прибира отново размазан от работа и да изплаща нещо до което не му е... :)

@uphero, явно зора ти не е голям и реално не искаш толкова много нов компютър. :) Реално след като се прибираш пребит и не ти е до сядане на компютъра, за какво ти е един харч от 400-500 лв. за нещо дето ще трупа прах и ще пускаш от време на време... карай с старият, ако ще е просто за ей така да има от време на време да влезеш в някой друг форум, да гледаш някое филмче или да послушаш музика ;)
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

@happyslacker съгласен съм, но когато искаш нещо много силно, трябва да се лишиш от разни удобства нали? Нищо не идва ей така на готово. Може 1 месец да се прежали и да си спука задника от работа, но да постигне целта си за около месец, вместо след това година и половина да се прибира отново размазан от работа и да изплаща нещо до което не му е... :)

Идеята ми беше малко по-друга - няколко месеца да работи (включително и върху себе си) след като се прибере от работа и след това да спре да „ходи на работа“. Но работата на свой риск не е за всеки. Някои предпочитат да имат „работодател“, да им „дадат работа“.
 

Горе