Откъде да си купя касов апарат

AMOUN

Well-Known Member
Абе...
дейзи ме бавят нещо...
нямали от новите апарати, началото на март щели да имат
сега стана началото на април...
сигурно 7-8 от тях съм купил...
ама нещо ме издразниха с това забавяне...
какви други апарати има
които да отговарят на новата наредба нали там от края на годината ли какво беше
да могат да се свързват с нап?

Абе накратко - откъде да си купя касов апарат :)
 
От: Откъде да си купя касов апарат

То е раничко за тези новите почти всички работят по въпроса. До септември има доста време ако ти е изтекъл договора и за тва бъразаш плащаш за половин година и така поне аз така направих с 2 апарата.
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Не купувай апарат сега, освен ако не е супер наложително. Всички модели, които пуснаха сега на пазара са експериментални и с невероятно бъгави софтуери. На три-четири различни фирми минаха през мен и всички имат много трески за дялане и създават много проблеми. Срока е до края на септември, така, че има време, да се надяваме, че ще ги оправят.
Боже, боже, просто не е истина в тази връзка какви обяснения ми се наложи да изслушам от разни специалисти - имам си цял католог от супер обяснения, защо нещо не работи както трябва!
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Пуснах нова фирма и сега не мога да почна продажби с нея, защото нямам апарат дева...
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Ннезнам къде сте питали и защо са ви казали че няма от новите апарати. Истината е, че има и те се продават. Мога да кажа че до момента бъгове няма, ценичките са малко солени , но като цяло са си ок.Относно мнението на account-bg, според мен, ако чакате септември има два варианта:
1. Цените да станат Х2
2. Ако и тогава се чака просто да ви затворят търговските обекти, както стана с бензиностанциите. Слагат червените лепенки и после е сложно. Няма да правя реклама , но има фирми, които вече предлагат нови касови апарати - други просто немогат да ги обслужват и ви казват няма щото така е най-лесно или ви предлагат нещо, което е временно решение.
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Аз не съм казал да се чака до септември, а да се изчака малко докато се продадат пробните партиди и след това да се купува - това за който може да изчака малко. Това, че цените няма да стант Х2 е сигурно.
А относно бъговете - къде точно няма бъгове, особено в състемите на бензиностанциите.
Защото няма бъгове затова едната фирма производител (няма да казвам коя, за да не излезе черна реклама) започнаха вече да подменят всички продадени до сега GPRS-и за своя сметка, друга фирма производител все още не може да си коригира софруера, та копието на фактурата, която се издава от фискалната система да излиза съобразено със закона, а да не казвам за другия апарат, за който така и никой не можа да ми обясни защо на всеки 10 касови бона се сменя булстат на фирмата с 6 (шест, поне да бяха девет) единици и вече не си спомням всички други глупости, които ми се наложи да видя от нова година до сега.
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Както с всяко нещо в БГ и за това ще удължат срока и след септември :Д
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Стоянов... да разбирам че предлагате касови апарати?
Ако да дай на лс линк искам от тези малките :)
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Здр., понеже и на мен ми предстои подмяна на касовия апарат, днес гледах оферти в нета и видях, че Дейзи Технолоджи предлагат най-изгодните оферти при покупка през техния онлайн шоп. Някой има ли опит с техни апарати? В момента съм с Тремол ZM02, но офертата която ми дава сервиза за преработка на този модел, за да отговаря на новите изисквания, е финансово по-неизгодна отколкото да закупя нов модел на Дейзи с отстъпката, която ми дават в момента. Моля за съвет! Все пак е криза и всеки гледа да спести някой и друг лев.
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Дейзи са утки смотани...
клиент съм им от 10-12 години...
купил съм си 5 или 6 апарата от тях...
Ама са мърдички...
Звъня им
имате ли от новите апарати?
след месец ще има...
ок
звъня след месец има ли ?
СЛЕД МЕСЕЦ
ЗВЪНЯ СЛЕД МЕСЕЦ - ИМА ЛИ?
АМИ ИМА АМА ОЩЕ НЕ СМЕ ПОЧНАЛИ ДА ГИ ПРОДАВАМЕ
ДРУГАТА СЕДМИЦАа?
АМА СИГУРНИ ЛИ СТЕ?
АМИ ОБАДЕТЕ СЕ...
Кажете ми да знам дали да търся от друго място ще има ли наистина..
ами...
Добре - а виждам че мога да си ги поръчан онлайн и да ми ги доставите...
ами да ама по добре елате на място...
ама защо да идам като сте на другия край
а ги предлагате с доставка...?
да ама документите...
ок значи другата седмица ако си поръчам ще има и можете да ми доставите...
ами......
ЕЙ ТУК чак се изненадах от себе си как не им теглих една БАЛКАНСКА МАЙНА...


ОБАДИХ СЕ НА НЯКАКВИ ДРУГИ
И МИ ДОНЕСОХА ДВА ДАТЕКСА ПО 480 ЛЕВА
РЕГИСТРИРАХА МИ ГИ В ДАНЪЧНОТО
НА КРАКА МИ ГИ ДОНЕСОХА В МАГАЗИНА
И МИ ДАДОХА ВАУЧЕР ЗА БЕЗПЛАТЕН САЙТ...:lol::lol::lol::lol::lol:
Айде той ваучера простотия... щото то безплатен ма после подръжка ама кой го ебе за сайта :) дадоха там един стек хартия да си печатам...
сервиз за една година регистрации простотии карта имало с договор към мобилен - не съм я виждал, ама щом има нека има :)
Потрудили се момчетата, не казвам че дават най-добра цена ама на мен ми е да не си разхождам задника по данъчни и по магазини...
:)
спретнали си едно уордпресче пуснали си услугата алл инклузив... и бомба работата... :) Дейзи щом са отворени ги глобих едно 500 лева поне да не са и повече...
един п ът надценката при продажба, и още един път надценката след производство ли е прекупуване ли! Не е много но от сърце :)
 
От: Откъде да си купя касов апарат

"Последните промени в Наредба Н-18 за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства въведоха изискване всички касови апарати да бъдат свързани дистанционно с НАП на три етапа. Срокът на първия – за търговците с течни горива, вече изтече на 1 януари 2011 г. До 30 септември 2011 г. такава връзка с приходната агенция са длъжни да осигурят всички регистрирани по ЗДДС дружества За всички останали търговци крайната дата е 31 март 2012 г.
Наблюденията на органите по приходите показват, че при поставянето на подобни срокове, клиентите на администрацията обикновено предприемат действия в последния момент. От НАП напомнят, че такъв проблем възникна и при спазването на установения срок за въвеждането на дистанционна връзка от бензиностанциите в страната. След 10 януари 2011 г. в цялата страна бяха извършени над 1000 проверки на търговски обекти за продажба на течни горива. Оказа се, че около 1/3 от съществуващите бензиностанции и газстанции нямат готовност да стартират връзката с НАП и бяха затворени или въобще не отвориха врати.
За това в писмата си до регистрираните по ЗДДС търговци, НАП апелира да не изчакват крайния срок – 30 септември 2011 г., а незабавно да се обърнат към сервизната фирма, която обслужва касовите им апарати или директно към производителят му. Служителите там могат да им кажат дали апаратът, който притежават подлежи на модификация за да се свърже с НАП или трябва да се купи нов.
Комуникационната кампания на НАП предвижда също изработването на брошура, която да бъде разпространена в офисите на агенцията, клоновете на обслужващите банки, както и чрез други партньори на агенцията. Брошурата ще бъде предоставяна също и от органите по приходите по време на извършване на оперативни проверки, както и всеки месец в офисите на НАП по време на кампанията за подаване на документи по ЗДДС. Съдействие ще се търси и от работодателски и браншови организации, за да предупредят своите членове за наближаващите срокове."




Най-добре е да си се допитате до обслужващата фирма. Първо защото така или иначе трябва да се фискализира апарата, второ защото може старият ви апарат да подлежи на модинг.
Цените са горе-долу еднакви, и при производителя и при обслужващите фирми.
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Здравейте. Тази седмица се поразрових сериозно из нета и след няколко телефонни разговора с производители и сервизи, реших да взема апарат от Дейзи. Имат сериозна отстъпка при покупка онлайн, а и доставят безплатно :) Оказа се също така, че регистрацията към НАП вече се правела онлайн и директно си получих продукта фискализиран и готов за работа с всички документи в кутията. Ако не друго, то поне НАП това са го измислили да улесни хората. Иначе всичко ми излезе 380 лв., което е 100 лв. по-малко от цената на Датекс, която Amoun е писал по-горе. Което не е хич малко.
Иначе ако си го бях купил от моя сервиз, първо цената сигурно нямаше да е тази, второ щяха да ми вземат немалка сума за регистрация и фискализация. Те сервизите са едни мошеници...
Доколкото знам Тек Електроник са дистрибутор на Дейзи, така че дали от тях ще си вземеш или от производителя е все едно-можеш само да спестиш ако купиш онлайн :)
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Здравейте. Тази седмица се поразрових сериозно из нета и след няколко телефонни разговора с производители и сервизи, реших да взема апарат от Дейзи. Имат сериозна отстъпка при покупка онлайн, а и доставят безплатно :) Оказа се също така, че регистрацията към НАП вече се правела онлайн и директно си получих продукта фискализиран и готов за работа с всички документи в кутията. Ако не друго, то поне НАП това са го измислили да улесни хората. Иначе всичко ми излезе 380 лв., което е 100 лв. по-малко от цената на Датекс, която Amoun е писал по-горе. Което не е хич малко.
Иначе ако си го бях купил от моя сервиз, първо цената сигурно нямаше да е тази, второ щяха да ми вземат немалка сума за регистрация и фискализация. Те сервизите са едни мошеници...
Доколкото знам Тек Електроник са дистрибутор на Дейзи, така че дали от тях ще си вземеш или от производителя е все едно-можеш само да спестиш ако купиш онлайн :)

СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА НЕ СИ РЕКЛАМНО ЛИЦЕ НА ДЕЙЗИ... ЧЕ АКО СА ПАДНАЛИ ЧАК ТОЛКОВА... СИ Е НАПРАВО ЗА СМЯХ...

Апарата който аз купих не струва 480 ЛЕВА!!! А Е ПОД 400 ЛЕВА
ТЕЗИ 80 ЛЕВА КОИТО ДАДОХ СА ЗА ТОВА ЧЕ НЕ СИ МРЪДНАХ ДЕБЕЛИЯ ЗАДНИК НА МАЙНАТА СИ ДО ДЕЙЗИ
КОИТО АК ОСИ МИ ПРОЧЕЛ ПОСТА СИ РАЗБРАЛ ЧЕ МРЪНКАХА ЧЕ ГО НЯМАТ В НАЛИЧНОСТ И МРЪНКАХА ДА ОТИДА ДА СИ ГО ВЗЕМА ТАМ, НЕ ДА МИ ГО НОСЯТ НА МЯСТО !
ЗА ТЕЗИ 100 ЛЕВА РАЗЛИКА ПОЛУЧИХ
ДОСТАВКА И ЗАВЕРКА РОЛКИ И КНИГА ГОДИНА СЕРВИЗ И ГОДИНА МОБИЛЕН...

Въобще ми е през чепа кой от кого ще си купи апарата,
всички са ми един дол дренки...
НЕОБХОДИМОТО ЗЛО!
ПРОСТО ПОСТА ТИ ПРЕДСТАВЯ В ДОСТА РОЗОВА СВЕТЛИНА ДЕЙЗИ И МОЖЕ ДА ЗАБЛУДИ ХОРАТА!!!
КЛИЕНТ СЪМ НА ДЕЙЗИ ОТ ДОСТА ГОДИНКИ И ИМАМ НЯКОЛКО ТЕХНИ АПАРАТА НЕ ЗНАМ ВЕЧЕ КОЛКО СА... ЧАКАЙ ДА СМЕТНА... НЕ ЗНАМ 3-4-5
ПРОСТО С ОЛИГОФРЕНИЯТА СИ МЕ ЗАГУБИХА ЗА КЛИЕНТ!
3 МЕСЕЦА МЕ МОТАЯТ ЩЕ ПОЛУЧИМ ОБАДЕТЕ СЕ ПО КЪСНО
АМИ ИМАМЕ АМА НЕ СМЕ ГИ ПОЧНАЛИ ...
АМА ДОСТАВЯМЕ АМА ПО ДОБРЕ ЕЛАТЕ НА МЯСТО...
АЙДЕ БЕ?
ИМ ПИКАЯИ НА ОТСТЪПКАТА ДЕТО МИ Я ДАВАТ КАТО РЕДОВЕН КЛИЕНТ!!!
ДА ХОДЯ ПРИ ВСЕКИ ПРОБЛЕМ НА МАЙНАТА СИ НА ДРУГИЯ КРАЙ НА СОФИЯ!!!
6-7 ПЪТИ МИНАЛАТА ГОДИНА СЕ РАЗКАРВАХ ЧЕ НЕ МОГАТ ЕДНА ДАТА ДА ОПРАВЯТ!!!
ИЗОБЩО НЕ МИ ГИ ЗАЩИТАВАЙ!
НЕ КАЗВАМ ЧЕ ДРУГИТЕ СА ПО СТОКА ОТ ТЯХ... ЩЕ ГИ ВИДИМ КАКВИ СА...
 
От: Откъде да си купя касов апарат

Пич, нещо май си се объркал. За каква реклама на Дейзи ми говориш? Просто споделям какво ми е наблюдението на пазара и как стоят ценово фирмите. Не виждам нищо рекламно в това. Все пак всеки има право на избор. За мен лично цената е едно от най-важните неща, така че това определя избора ми. А това, че ти си ходил до "другия край на софия" си е изцяло твой проблем. Затова всички производители имат немалък списък от дистрибутори в цялата страна и всеки решава кой сервиз да избере.
Ако беше чел предните ми постове, щеше да разбереш, че досега не съм работил с Дейзи и няма как да ги защитавам. Тепърва ще разбера що за стока са. И не виждам нищо лошо в това, че предлагат по ниски цени от другите. Ако за теб това е съмнително, то за мен това има значение. Особено в тези тежки времена.
Както и да е-всеки има право на избор.
Айде със здраве и успех да всички на които им предстои покупка на нов апарат.
 
Последно редактирано:
От: Откъде да си купя касов апарат

МУХЛЬО!!!
Ела ми кажи пич на улицата да видиш как щи разбия главата!

пич ще ми вика... ти пикая на обръщенията аз...
 
От: Откъде да си купя касов апарат

нещо май си се объркал. За каква реклама на Дейзи ми говориш? Просто споделям какво ми е наблюдението на пазара и как стоят ценово фирмите. Не виждам нищо рекламно в това. Все пак всеки има право на избор. За мен лично цената е едно от най-важните неща, така че това определя избора ми. А това, че ти си ходил до "другия край на софия" си е изцяло твой проблем. Затова всички производители имат немалък списък от дистрибутори в цялата страна и всеки решава кой сервиз да избере.
Ако беше чел предните ми постове, щеше да разбереш, че досега не съм работил с Дейзи и няма как да ги защитавам. Тепърва ще разбера що за стока са. И не виждам нищо лошо в това, че предлагат по ниски цени от другите. Ако за теб това е съмнително, то за мен това има значение. Особено в тези тежки времена.
Както и да е-всеки има право на избор.
Айде със здраве и успех да всички на които им предстои покупка на нов апарат.

МИ ПРОСТО ТАКА ПРОЗВУЧА... А И ПРОДЪЛЖАВА ДА ЗВУЧИ ТАКА... 3 МНЕНИЯ И ТРИТЕ В ТАЗИ ТЕМА ВЪВ ФОРУМ КОЙТО ИМА МНОГО МАЛКО ОБЩО С КАСОВИ АПАРАТИ :)
НЕ ТИ ЛИ СЕ СТРУВА МАЛКО СЪМНИТЕЛНО? И ПАК ТИ КАЗВАМ ПО НИСКИ СА ИМ ЦЕНИТЕ НА КУКУВО ЛЯТО...
Аз не казвам че са лоши, просто на мен не ми харесват...

п.п. не вярвам да ти е приятно да ти кажат че си МУХЛЬО нали?
тогава не ми викай пич за да сме в добри отношения?
Освен ако наистина не си някой малък пикльо?
 

Горе