Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

@OrigiRal работа колкото искаш има, защо се учудваш че хората успяват?
Макар че спрях да работя преди години като freelancer все още има хора, с които съм работил и първо на мен ми предлагат даден проект или питат за консултации.

Тегаво е докато вземеш 1-2 проекта в началото и след това си избираш над какво да работиш, освен ако не си много на зор.
 
От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

Този въпрос се обсъжда повече от 100 години и е актуален още от началото на индустриалната революция, когато машините заменят голяма част от ръчния труд. Нормално е когато някой не познава историята да пише глупости и да открива топлата вода, както прави англичанката. Отдавна е установено, че технологичният свят не отнема работни места, а само води до преструктуриране на пазара на труда.
 
От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

@OrigiRal работа колкото искаш има, защо се учудваш че хората успяват?
Макар че спрях да работя преди години като freelancer все още има хора, с които съм работил и първо на мен ми предлагат даден проект или питат за консултации.

Тегаво е докато вземеш 1-2 проекта в началото и след това си избираш над какво да работиш, освен ако не си много на зор.

Здрасти! Учудвам се, защото на мен не ми се получава особено, по-специално от този форум.
Пробвала съм и по Contest сайтове, от сорта на 99designs, ама нц, само ти плагиатстват работата... Мой приятел каза, че този сайт (99designs) бил направен от дизайнери за дизайнери, с цел да им крадат работата и да не им дават нищо накрая... хахаха Не знам, аз не вярвам. Но факт е, че нямам спечелен контест от там!
 
От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

На времето лудитите унищожаваха тъкачните станове, защото твърдяха, че ги оставят без работа.

Благодарение на технологиите сме толкова богати - имаме жилище, чиста вода, храна, дрехи, здравеопазване. Без технологиите щяхме да умираме на 40-50 години и да гладуваме.
 
От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

На времето лудитите унищожаваха тъкачните станове, защото твърдяха, че ги оставят без работа.

Благодарение на технологиите сме толкова богати - имаме жилище, чиста вода, храна, дрехи, здравеопазване. Без технологиите щяхме да умираме на 40-50 години и да гладуваме.

Бабите и прабабите ни не са живели до 100 години благодарение на технологиите :)
 
От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

ба ли му майката, ама хуйниверситета хич не е нужен, пълна загуба на време, аз ако не бях си губил времето с училище и учене сега къде щях да съм ехее.
особено пък за айти и айвие, само като пример мога да дам един пичага дето си бачкаме задно, не е учил във фми, а е художник :D ама цукерберг, оня калъф от фейсбука, сигурно разбира в пъти по-малко от програмиране. аз съм го признал, много луд - няма къде да го бутнеш, нема нещо да не знае как да се направи. меринджей яко ви казвам..
 
От: Отнема ли технологичния свят работни места и основните доходи?

Бабите и прабабите ни не са живели до 100 години благодарение на технологиите :)

Life expectancy variation over time

Науката и технологиите се развиват най-много през последните 150 години. Виж за този период колко се е увеличила средната продължителност на живота.

Нормално е част от хората да умират на възраст над средната, както и на възраст под средната - различните хора имат различна продължителност на живота. Обаче статистиката показва, че продължителността на живота нараства и причината за това е развитието на науката, която дава възможност да създаваме технологии, които подобряват качеството на живота ни (и ускоряват развитието на науката, включително и на медицината, която удължава продължителността на живота като предотвратява заболявания и лекува хората от заболявания*).

* В съвсем близко бъдеще (може би в близките няколко десетилетия) е възможно допълнително увеличаване на продължителността на живота да става не само по този начин (предотвратяване и лекуване на заболявания), а чрез директна промяна на "софтуера" (ДНК) и на биохимичните процеси на ниско ниво. Също и подмяната на органи с изкуствени не бива да се пренебрегва (за сега само сърца, кости, лещи, роговици, зъби и стави се заменят с изкуствени), също и израстване на органи "ин витро".

Ако учените не намерят начин как да забавят стареенето (или даже да го обърнат) ще има сериозна демографска криза, защото хората в развитите държави отказват да се размножават**, докато хората в бедните държави (както и бедните хора в "богатите" държави) се размножават много повече и в крайна сметка се увеличава дела на неграмотното население, а "владеещите силата" хора (които са заети в реалното производство на храна и технологии) застаряват и стават неработоспособни.

** Забавна сцена от "Идиокрация":
[video=youtube;icmRCixQrx8]http://www.youtube.com/watch?v=icmRCixQrx8[/video]
 
Последно редактирано:

Горе