Относно бизнес идея - инвеститор - 1000-3000 лв.

cvmas

New Member
Здравейте,

Пиша относно проект, който стартирам.

Ще предлагам продукт, който ще продавам чрез дропшипинг през Shopify. Необходим ми е инвеститор, тъй като ми е нужен капитал, с който да поръчвам продукта и да го изпращам до клиента. Това ще се случва вече след като продукта е закупен от клиента (демек сумата, с която инвеститорът влиза, бива използвана след като вече има реална продажба).

Защо не купувам продукта с парите на клиента? Защото след като получа сумата от клиента (било то в PayPal или Stripe, не мога да се възползвам моментално от нея, а продуктът трябва да изпратя веднага след като поръчката е направена.
Каква е печалбата, която се очаква? Около $140/ден, според зависи колко време се продава продукта ~20-40 дни)
Как ще бъде разпределяна печалбата? 25% - за инвеститора; 25% - за мен; 50% - за рекламодателя.
Допълнителна информация: Според зависи от сумата, с която инвеститорът разполага, може да се продава и 2-ри, и 3-ти продукт през други сайтове, които аз лично ще изработя, а идеята е, че с повече продукти ще се увеличи и печалбата.

Моля за повече информация - пишете на лично съобщение.

Поздрави,
 
Каква е печалбата, която се очаква? Около $140/ден, според зависи колко време се продава продукта ~20-40 дни)
Как така е 140 на ден а продукта се продава за 20-40 дни?

Как ще бъде разпределяна печалбата? 25% - за инвеститора; 25% - за мен; 50% - за рекламодателя.

Данъците от твоите 25% ли ще се плащат.
Ако правим 1 продажба за 20-40 дена, да ги сметнем 30 (1месец) че по-лесно. То значи инвестицията от 1000лв ще се върне за 28 месеца или почти 2 години и половина. Значи търсиш инвестиция и предлагаш предполагаема 3.5% месечна възвращаемост без значение от инвестираната сума или аз нещо греша ?
 
Привет,

Не си ме разбрал правилно или аз не съм го обяснил добре. Продуктът ще се продава много път/ден :) Продължителността на продажбите ще бъде около 30 дни специално за този продукт.

Всички трансакции минават през мой банков акаунт, така че тези 25%, които получава инвеститорът, са от чистата печалба изцяло за него (няма нужда да плаща данък той, а аз).

Поздрави,
 
В смисъл такъв ако това което казваш е така, то с инвеститор и договор за партньорство ще се прецакаш. По изгодно дори би било да започнеш с бърз кредит
 
Привет,

Избягвам да се обвързвам с кредити възможно най-много. В случая мисля, че ще успея да намеря инвестиция дали тук или някъде другаде.

Относно прецакването - възможно е да е се случи, не го изключвам :) Но така или иначе сигурни неща няма. В най-добрия случай продуктите ще вървят и ще спечеля доста. Ще реинвестирам и т.н. В най-лошия поне ще знам, че съм опитал и ще науча доста неща. Плюс това дори само 50 пъти да продам даден продукт ще изкарам някакви пари, а инвеститорът няма да загуби абсолютно нищо, тъй като няма да се занимава със самите продажби изобщо.

Поздрави,
 
Какво ще се продава? От алиекспрес ли ще се поръчва (съответно от Китай ли ще се шипва)? Кой е мистичният "рекламодател", какво прави той и защо прибира 50%? Той отговаря за изготвянето на самите реклами (видео, снимка, текст)? Или освен това отговаря и за техническата част - настройка и оптимизация на рекламите? Мога ли да комбинирам ролите на "рекламодател" и "инвеститор" и да прибирам 75%? И в този случай ти за какво си ми?
 
Като вземете да търсите такива дребни суми ме изненадвате много. Толкова ли нямаш някой приятел/роднина от който да вземеш назаем сумата и да му я върнеш после и да го почерпиш хубаво? Или 1-2 месеца да ограничиш разходите и да я спестиш, от което да ти паднат много главоболия.
 
Здравейте,

Пиша относно проект, който стартирам.

Ще предлагам продукт, който ще продавам чрез дропшипинг през Shopify. Необходим ми е инвеститор, тъй като ми е нужен капитал, с който да поръчвам продукта и да го изпращам до клиента. Това ще се случва вече след като продукта е закупен от клиента (демек сумата, с която инвеститорът влиза, бива използвана след като вече има реална продажба).

Защо не купувам продукта с парите на клиента? Защото след като получа сумата от клиента (било то в PayPal или Stripe, не мога да се възползвам моментално от нея, а продуктът трябва да изпратя веднага след като поръчката е направена.
Каква е печалбата, която се очаква? Около $140/ден, според зависи колко време се продава продукта ~20-40 дни)
Как ще бъде разпределяна печалбата? 25% - за инвеститора; 25% - за мен; 50% - за рекламодателя.
Допълнителна информация: Според зависи от сумата, с която инвеститорът разполага, може да се продава и 2-ри, и 3-ти продукт през други сайтове, които аз лично ще изработя, а идеята е, че с повече продукти ще се увеличи и печалбата.

Моля за повече информация - пишете на лично съобщение.

Поздрави,
Кажи го 200 долара на ден печалба, без данъци, чистото.
Кажи го макса 40 дни.

Най-доброто: 40 * 200 = 8000
25% 8000 = 2000 ~ 3200 лева

Колко пари инвестиция търсиш за възможно най-добрия вариант?
 
John, от АлиЕкспрес, Китай и ЮС. Съмнявам се да можеш да си рекламодател в моя случай, но може и да бъркам :) Изцяло той отговаря за рекламата. Кой е - не знам; прибира 50%, защото така по-лесно ще го спечеля.

kamentk, възможно е да имам, не знам. Иначе 1-2 месеца не ми се чака, защото идват силни месеци, Хелоуин и Коледа.

alexkuzmov, начално около 3000 лв./продукт - това е в най-добрия случай.

Поздрави,
 
Да се пробвам да позная.
Човекът има идея за нещо, дето би било 30-40 дни вирал по празниците.
Продава го в Амазон например. Вкарва яко в амазон реклама (тия 50%). И се надява на покупки.
Дроп шип от Китай с поне 150% печалба.
До тук нищо ново. Познавам човек, направил $7000 за 2 седмици с правилния продукт.
Новото е, че пича иска да получи 25% без никакъв финанов риск. Ако стане, берекет версин, ако не здраве.
Пари губи само "инвеститора".
До колко познах?
 
Още.
3000 лв са $1800.
При $35/ден за печалба за 40 дни ще получа $1400.
Яко.
 

Горе