Относно директориите

AnTrakS

Member
Здравейте, имам 1 много прост въпрос! Един приятел ми каза , че не е хубаво да си регистривам блога в много директории наведнъж. В смисъл каза нещо такова: 50 сега, 50 утре и така. Аз днес го регистрирах в 150 за около 2-3 часа. Приятелят ми каза че може да ме баннат, истина ли е това? И хубаво ли е да го регистрирвам в много директории наведнъж.

Благодаря. :)
 
От: Относно директориите

ами ако заглавиете е едно и също е много вероятно да се случи. На мен ми се случи такова нещо. И след това писах по една статия на седмица и яко в социални мрежи и се оправиха нещата за 3 седмици.
 
От: Относно директориите

Ясно. А какво имаш предвид ако заглавието е едно също?

Edit: аа да и В кои социални мрежи ? :)
 
Последно редактирано:
Имай предвид, че като събмитнеш в директориите, линковете ще бъдат одобрени по различно време. По различно време ще бъдат видени и от Google. Така, че дали събмитваш във всички директории наведнъж или не - няма голямо значение. По-важното е да не събмитваш с едно и също заглавие, описание и ключови думи. Направи си 3-5-10 вариации и ги използвай.
 
От: Re: Относно директориите

Имай предвид, че като събмитнеш в директориите, линковете ще бъдат одобрени по различно време. По различно време ще бъдат видени и от Google. Така, че дали събмитваш във всички директории наведнъж или не - няма голямо значение. По-важното е да не събмитваш с едно и също заглавие, описание и ключови думи. Направи си 3-5-10 вариации и ги използвай.
именно!
А под заглавие се има предвид да не излезе впоследствие всеки линк с еднакъ anchor текст <a href="url na saita">anchor text (това тук трябва да варира)</a>
 
От: Относно директориите

Мерси, за отговорите.А аз точно това съм направил.Във всички(150!!!) директории го събмитнах с едно и също заглавие и описание... :( . Нищо продължавам в другите с различни заглавия и описание ;)
 
От: От: Относно директориите

Мерси, за отговорите.А аз точно това съм направил.Във всички(150!!!) директории го събмитнах с едно и също заглавие и описание... :( . Нищо продължавам в другите с различни заглавия и описание ;)

поне добре че си си разбрал грешката, а и колеготе много правилно те насочиха за това

но все пак не се занимавай прекалено с тези директории има и други по-добри начини за линкове
 
От: Относно директориите

@gartar , какви по-добри начини ? Ако не е проблем да кажеш разбира се :)
 
От: Относно директориите

еми доста са той целия форум за сеото е за това попрочети малко и питай

коментиране на блогове и форуми, социални, статии, прес релис, 2 и 3 посочни, и кой знае още какви начини

тези директории за които питаш са един от най-неефикасния начин
 
От: Относно директориите

Благодаря, ще попрочета. А може ли само едно последно разяснение - за "Социалните Мрежи". Търсих из форума , ама неможах да намеря точно какво представлява това и как се използва. Благодаря ;)
 
От: Относно директориите

Няма значение. Предпочитам трафик от Usa , така че не БГ
 
От: Относно директориите

има доста, но пробвай с onlywire socializer, тези дават директно линкове към много други сайтове

търси в Г за "social bookmarking"

най-големия е digg

и още можеш да вземаш и линкове от сайтове като (или подобни на) myspace.com
 
пробвай с digg , mixx , reddit , propeller , stumbleupon , facebook , myspace , del-i-cious и тетака...
 
От: Re: Относно директориите

пробвай с digg , mixx , reddit , propeller , stumbleupon , facebook , myspace , del-i-cious и тетака...
наистина опитай със социални мрежи - аз използвам tool-ове за частична автоматизация, примерно socialmarker.com или http://ekstreme.com/socializer/ доста по-лесно става, за около 10 мин (ако вече имаш регистрации в избраните социални мрежи) ще си събмитнал в около 20 сайта.
 
От: Относно директориите

Благодаря ви много ;)

EDIT:

А за това -> http://ekstreme.com/socializer/ . Немога да разбера как да го интегрирам в blogger без да ревъртвам към класик темплейт :(
 
Последно редактирано:
От: Относно директориите

Благодаря ви много ;)

EDIT:

А за това -> http://ekstreme.com/socializer/ . Немога да разбера как да го интегрирам в blogger без да ревъртвам към класик темплейт :(
ами аз успях да го сложа, но то просто си седи на страницата. Аз го използвам само аз да си събмитвам - досега не се е случило някой от посетителите ми да събмитне в социална мрежа. Аз го използвам за да събмитна по-лесно примерно в 10 социални мрежи.
 
От: Относно директориите

Малко се отклонявам от темата, ама неискам да пускам нова тема само за този въпрос. Дали гугъла ме банна?! Беше ми индексирал 6 страницаи, вече ги няма...:d (site:bloga.blogspot.com) :)
 
Последно редактирано:

Горе