Относно css

XpucTaKu

New Member
Здравейте! Може ли да попитам ,защо като имам един "footer" на сайта и искам да е най отдолу на сайта атрибута margin-bottom: 0px; не ми работи ? има ли с какво друго да го заместа това за да се показва винаги най отдолу?
 
От: Относно css

То си работи това, просто не по начина, който си мислиш.
Да се залепи футъра долу е малко по-сложно :) .
Ето зачети някоя статия от тия тук:
http://www.google.bg/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=how+to+stick+footer+at+bottom+css

Няма универсална рецепта дето някой да ти напише какво да направиш и тя да подейства точно на твоя сайт.
 
Здравейте! Може ли да попитам ,защо като имам един "footer" на сайта и искам да е най отдолу на сайта атрибута margin-bottom: 0px; не ми работи ? има ли с какво друго да го заместа това за да се показва винаги най отдолу?

можеш ли да го покажеш онлайн? може да е от много неща.
 
От: Относно css

Аз използвам това body{margin:0;padding:0} после правя един общ див за цялото съдържание и на него му слагам това #main{background:#fff;position:relative;width:998px;padding:0;margin:0 auto;} дано помогне :)
 
От: Относно css

Аз използвам това body{margin:0;padding:0} после правя един общ див за цялото съдържание и на него му слагам това #main{background:#fff;position:relative;width:998px;padding:0;margin:0 auto;} дано помогне :)
:lol: :lol:
Е какво общо има това със залепения футър? :lol:

Общо взето за да се залепи футъра, трябва да е с position:absolute; z-index:999; top:100%; margin-top:-(височината);
А след целия контент, трябва да се остави един празен блок с височина колкото на футъра.

Ако съм те разбрал правилно де!
 
От: Относно css

margin-top подхлъзва, защото взема резолюцията, под която се отваря сайта..
 
От: Относно css

:lol: :lol:
Е какво общо има това със залепения футър? :lol:

Общо взето за да се залепи футъра, трябва да е с position:absolute; z-index:999; top:100%; margin-top:-(височината);
А след целия контент, трябва да се остави един празен блок с височина колкото на футъра.

Ако съм те разбрал правилно де!

Сори, не съм разбрал въпроса, помислих, че иска да му прилепва футъра, към долната част на браузъра :)
 
От: Относно css

Сори, не съм разбрал въпроса, помислих, че иска да му прилепва футъра, към долната част на браузъра :)
Това което си дал са общи настройки на страницата, нямат нищо общо със какъвто и да е футър!

margin-top подхлъзва, защото взема резолюцията, под която се отваря сайта..
margin-top не би трябвало да те бърка. Със top:100% горната част на футъра ти ще отиде накрая на екрана, а със margin-top като му зададеш отрицателна стойност футъра ще се вдигне за да се види на екрана.
Примерно ако футъра ти е 100 пиксела, горната част на футъра ще се сетне на 100% - 100px. На теб точно това ти трябва.
 

Горе