Относно Push notification

Има ли реален смисъл от Push notification

  • Да

    Votes: 7 87.5%
  • Не

    Votes: 1 12.5%

  • Общо гласове
    8
  • Poll closed .

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

До сега не съм използвал push notification на мойте сайтове и имам няколко въпроса.

Има ли реален смисъл от него?

Какъв плъгин да използвам за да излизат известията и на телефоните / таблетите

Очаквам Вашето мнение

Благодаря

Поздрави
В.Андреев
 
Използвам от скоро OneSignal Push Notifications. Нямам още впечатление дали има ефект и чакам, за да го разкарам, че много дразни потребителите.

Благодаря за включването!
До колкото виждам "OneSignal" е използваният и има доста екстри
.. но да ли е най - добрият не се знае

Защо мислиш, че ги дразни?
И на базата на 1к уникални колко се добавят? Разбирам, че от потребители до потребители има разлика... но ве пак?
 
Има ефект, когато имаш повече трафик и успееш да натрупаш поне 5к абоната. Иначе да, Onesignal е най-добре.

Благодаря за информацията

Примерно на 10к уникални на ден - колко средно би трябвало да се добавят?
 
Реших да тествам "Onesignal" и успешно го сложих за декстоп
http://Onesignal
От Chrome на Андройд си излиза известието за абонамент, но ако вляза от ФБ приложението..нищо? Как да го накарам да работи?
 
Последно редактирано:
Долу-горе между 2 и 5% се абонират, но пак зависи от потребителите. Снимката не се отваря.

2-5% Това ми се струва доста добре... като се замисля, че можех да го сложа преди 1-2 години.. когато и трафика ми беше доста...

Свързал ли си всичките си сайтове към 1 база или всеки си е за себе си?

До колкото виждам, няма как да подкарам абонамента да излиза на Фб приложението...
 
Благодаря за включването!
До колкото виждам "OneSignal" е използваният и има доста екстри
.. но да ли е най - добрият не се знае

Защо мислиш, че ги дразни?
И на базата на 1к уникални колко се добавят? Разбирам, че от потребители до потребители има разлика... но ве пак?
Дали е най-добрият не знам, но въпросът е че си върши работата. До колкото помня не се поддържа за всички браузъри. А че дразни потребителите го казвам, защото все пак и аз съм потребител :)
 
Поддържа основните което ми стига

Какъв е процента на ангажираност?

Примерно ако имаме 1 000 абонирани? / 10-20% или?
 
Естествено че ги дразни. Това си е спам. Но пък има глупави потребители дето не знаят как да го изключат и първо мрънкат после свикват да получават известията :)
 
На 1к само 10? Това сериозно ли е?

Дано да се включат други колеги и да споделят техният опит
 
Толкова е, 1-2%, рядко стигам и до 5-6. Тъпото е, че всеки се е абонирал според някакъв интерес (клюки, политика, lifestyle) и като им пускаш нещо друго често се отписват.
 
Естествено че ги дразни. Това си е спам. Но пък има глупави потребители дето не знаят как да го изключат и първо мрънкат после свикват да получават известията :)

Идеята ми е да пускам рядко, спрял съм auto известията.. само когато реша тогава ще ги претеснявам
 
Толкова е, 1-2%, рядко стигам и до 5-6. Тъпото е, че всеки се е абонирал според някакъв интерес (клюки, политика, lifestyle) и като им пускаш нещо друго често се отписват.

Разбирам, ще гледам когато пускам нещо да е глобално..да става за всички и да е интересно..така клика ще е по - голям

Ти имаш доста трафик и сайтове - сигурно имаш над 100к абонирани?
 
1. Ползвам Sendpulse, много по удобен от Onesignala и е според мен и по ефикасен. Ако сайта ти е с SSL абонатите се случват с 1 кликване "разрешавам" докато сайт без SSL иска 2 - второто за потвърждение. Преди бях говорил за предимството на SSL в случая това е една причина защо го предпочитам!

2. Какъв брой ще се абонират е много относително спрямо сайта.
Давам пример: На сайт за музика, с 1000 посещения дневно трупам по 100 д/г абоната - това е 10%
На сайт за забавление, новини и прочие на 100 000 се абонират 200-300-1000 максимум. В случая за да вдигнеш абонати ти трябват хиляди всеки ден и след месеци да имаш нещо на лице.

3. Когато спамиш абонатите ПАДАТ тоест се отписват. Всяка една публикация ти струва отписани.
В случая днес са се абонирали 1000, пускаш 2 спама 800 са се отписали.
Трябва постоянен и силен трафик, с 10к на ден нищо няма да направиш поне не скоро, а с 5к абонати в пуша файда никва.

4. Кликове. Средно 1 спам се доставя до 20-25% от хората и от тях кликат 2-3%
В началото ще са по активни, но след 50тия спам си става просто спам.

Колкото е по досадно съдържанието толкова повече отписани ще имаш.

5. Изпращане / достигане.
Принципно съм забелязал, че когато се спамне трафика е предимно десктоп в аналитикс, но когато съм се логнал през телефона ми излиза и там известие. Тук не мога да кажа с точност какво що спрямо мобилните, но трафика е предимно десктоп устройства.

6. Дали върши работа?
Прикачам снимка с която мисля, че всеки може да си извади изводи.
images.php
http://prikachi.com/images.php?images/691/9395691C.jpg

И последно 7. Спрямо всички останали сайтове например фейсбук, тук не се притесняваш че някой ще те блокира и да се съобразяваш как да подготвиш публикацията си! Пишеш каквото ти е кеф Пари ли има кликове!
 
@webmast367 Благодаря за доброто включване в темата - това определено ще помогне и на мен и на другите колеги.

За момента съм го активирал и съм го оставил да събира, така като гледам ако правя около 100 абоната на ден ще е добре...
Имам за план в началото да не пускам нищо, докато не събера няколко хиляди...

* Намирам за грешка, че не съм го сложил по - рано когато декстоп трафика ми беше доста по - голям..както и 1-2 години си е време в което можеше да събера 100к както теб...
 
@V.Andreev Събирането не е толкова проблем. Имай на предвид, че преди да събереш поне 5-10к няма смисъл да ги спамиш. И да кажем че си събрал вече 5к. да не се шашкаш, но при първите 1-2 спама 1к МИНМУМ ще са се отписали, мен ме изненада този факт.
Когато пуснеш 3-4-5 спама ще спрат да падат с такива големи цифри, тоест когато отсееш плявата, но така или иначе няма полза от хора които няма да кликат, по-добре да се махат.

Ако беше сложил ПРЕДИ както казваш щеше да си с известен трафик напред, но в момента абонатите нямаше да са активни.
Най-ефикасен е пуша на сайт с постоянен трафик. Тоест всеки ден да се абонират 500 и да се махнат от старите 500. Когато стигнеш до 1 момент в който трафика спира - абонираните и започне само спам, активността им спада на половина!

Ако нещо конкретно те интересува, питай! Ако мога ще помагам. Успех!
 
@webmast367 Благодаря и за това включване, определено ще ми бъде от ползва това знание.

Когато потребителя влезе от ФБ приложението не му излиза опцията за абонамент? Някакъв трик има ли да го накараме да излезе?

Има ли възможност да взема абонати на колега?
 

Горе