Относно Push notification

Има ли реален смисъл от Push notification

  • Да

    Votes: 7 87.5%
  • Не

    Votes: 1 12.5%

  • Общо гласове
    8
  • Poll closed .
@V.Andreev Пуша се слага на сайт, няма значение от къде ще го посети трябва да излиза, ако НЕ, значи не си настроил нещо както трябва.
За взимане на абонати от друг, НЕ. Поне не съм чувал. Абонатите се взимат единствено от "абониране" на собствения ти сайт.
 
Аз пък забелязвам, че колкото повече ги спамя, толкова по-малко се отписват :D явно има и мазохисти или просто не знаят как да се отпишат :p
 
@webmast367 Благодаря и за това включване, определено ще ми бъде от ползва това знание.

Когато потребителя влезе от ФБ приложението не му излиза опцията за абонамент? Някакъв трик има ли да го накараме да излезе?

Има ли възможност да взема абонати на колега?
Най-вероятно браузъра по подразбиране на мобилния, от който пробваш не е Chrome. Вече ти казах, че плъгина не поддържа всички браузъри. Друга причина може да е, че вече си се аднал или си блокирал абонамента.
 
Най-вероятно браузъра по подразбиране на мобилния, от който пробваш не е Chrome. Вече ти казах, че плъгина не поддържа всички браузъри. Друга причина може да е, че вече си се аднал или си блокирал абонамента.

Предполагам, че е от това! Още малко и ще стана спец хаха :)
 
Идеята ми е да пускам рядко, спрял съм auto известията.. само когато реша тогава ще ги претеснявам
Не ги жали , спами ги често и така ще свикнат по-бързо. Има и маймуни дето не знаят как да се отпишат и се примиряват :D
 
Не ги жали , спами ги често и така ще свикнат по-бързо. Има и маймуни дето не знаят как да се отпишат и се примиряват :D

Благодаря за включването!

Ще видим какво ще правя, но за сега поне да събера няколко хиляди...

Когато потребител е натиснал на "No" след колко време отново ще се покаже отметката? Сложил съм плъгина на "OneSignal"
 
Благодаря за включването!

Ще видим какво ще правя, но за сега поне да събера няколко хиляди...

Когато потребител е натиснал на "No" след колко време отново ще се покаже отметката? Сложил съм плъгина на "OneSignal"
Ами никога вече, докато не натисне камбанката и не последва стъпките, които се показват. Директно в браузъра, мисля че описва сайта като блокнат за нотификации.
 
Ами никога вече, докато не натисне камбанката и не последва стъпките, които се показват. Директно в браузъра, мисля че описва сайта като блокнат за нотификации.

Това не ми харесва..
 
Спам, спам, спам... вие други думи не знаете ли?

Ползвайте правилно push нотификациите и изкарвайте пари. Не си губете времето със спам и подобни тъпотии.

Примерно ако сте новинарски сайт пращайте топ новина на тези които не са влизали в сайта ви от 3 дни (2, 5... играйет си с числата).

Вдигайте си трафика, а не си гонете потребителите само защото няколко дни ще имате скок в импресиите.

При първият си опит при 6-7к абонати поста ми достигна до 5-6к (отписани, офлайн потребители) от които 23% кликнаха на линка, който беше малко в страни от темата на сайта чрез който бяха събирани абонатите.
 
@AMitrev Сподели малко повече статистика

Тези 6-7 хиляди за колко време ги събрахте?

Линка после направи 23% от 6 000 абонати?

Колко отписани имаше?

При втори, трети линк процента на линк кликащите падна ли значително?
 
@V.Andreev зависи как ползваш нещата. Това какви числа има при мен не значи че ще са валидни и за теб.

Да. От около 6к абоната направи 23%. Отписаните бяха много малък процент, повечето бяха офлайн (тоест с изключени устройва) и във времето което нотификацията беше "Жива" не е могло да им се изпрати.

Събирам ги лесно, защото сайта на който си правя този експеримент има доста трафик.

Процента пада ако пускам неща които не касаят хората, но пак казвам всичко зависи как ползваш нотификациите. Примерно аз не пращам нотификации към активните потребители на сайта, защото те така или иначе си четат това което ги интересува. Опитвам се да накарам нередовните да станат редовни, а там пронцета винаги е нисък.

Скоро очаквам пак да имам съдържание което да споделя със всички и ще видим дали процентите ще се променят значително (очаквам пак да са в рамките на 20%, нищо че абонатите вече са много повече).
 
Най-вероятно браузъра по подразбиране на мобилния, от който пробваш не е Chrome. Вече ти казах, че плъгина не поддържа всички браузъри. Друга причина може да е, че вече си се аднал или си блокирал абонамента.

Всъщност проблема е, че приложения като Facebook, linkedin и instagram не използват браузърите на телефона, те се явяват като автономен браузър и е нормално да не работи.
 
Всъщност проблема е, че приложения като Facebook, linkedin и instagram не използват браузърите на телефона, те се явяват като автономен браузър и е нормално да не работи.

Да, това е точно така...
 
Да, това е точно така...
Ако въпроса ти е бил, как да изкараш "абонирането" за приложения, а не сайтове, то няма как да стане. Пуша е предимно за chrome, mozilla като на chrome се показват най-добре нотификациите. Поне за sendpulse, но мисля че за всички е така!
 
Ако въпроса ти е бил, как да изкараш "абонирането" за приложения, а не сайтове, то няма как да стане. Пуша е предимно за chrome, mozilla като на chrome се показват най-добре нотификациите. Поне за sendpulse, но мисля че за всички е така!

Да, така като гледам за всички е същото...

* Ако има колега със специално приложение :) да сподели
 
Ако въпроса ти е бил, как да изкараш "абонирането" за приложения, а не сайтове, то няма как да стане. Пуша е предимно за chrome, mozilla като на chrome се показват най-добре нотификациите. Поне за sendpulse, но мисля че за всички е така!

:D Мисля, че всички разбрахме идеята, просто плъгина работи само за апликацията хром и мозила (десктоп или мобилна, chrome също е апликация не е сайт, нали си наясно с това, че нещо не ти разбирам глупустите "Ако въпроса ти е бил, как да изкараш "абонирането" за приложения, а не сайтове.."), което си е т'шак, аз на телефона хром не ползвам, както и всички останали IOS потребители, а те не са малко предполагам 50% от всички потребители използващи интернет. Ако трафика му е главно от потребители ползващи мобилни устройства, влизащи в сайта му кликайки на линк от fb страница, от тоз плъгин 0 файда. Кой нормален ползва фейсбук през браузъра на телефона си, вслички сме с апликация, която отваря сайта в автономния си браузър. Този плъгин върши работа за органик трафик от търсачки, но пак потребителите използвъщи iOS няма да могът да се гепат :)
 
Последно редактирано:
:D Мисля, че всички разбрахме идеята, просто плъгина работи само за апликацията хром и мозила (десктоп или мобилна, chrome също е апликация не е сайт, нали си наясно с това, че нещо не ти разбирам глупустите "Ако въпроса ти е бил, как да изкараш "абонирането" за приложения, а не сайтове.."), което си е т'шак, аз на телефона хром не ползвам, както и всички останали IOS потребители, а те не са малко предполагам 50% от всички потребители използващи интернет. Ако трафика му е главно от потребители ползващи мобилни устройства, влизащи в сайта му кликайки на линк от fb страница, от тоз плъгин 0 файда. Кой нормален ползва фейсбук през браузъра на телефона си, вслички сме с апликация, която отваря сайта в автономния си браузър. Този плъгин върши работа за органик трафик от търсачки, но пак потребителите използвъщи iOS няма да могът да се гепат :)


Приятелю! Аз ползвам да кажем Sendpulse и имам над 90 000 абонирани и над 1.4 Милиона кликвания което в пари са ми около 2000 евро приход (ей тей от космоса) ! Ходи лафи глупостите си някъде другаде! Никой не го е*е кво ползваш ти и кви са ти теориите! Файда дали има или няма зависи кой за кво го ползва. Както споменах по-горе предимно трафика е десктоп тоест от хора посетили сайта през компютър! НА всеки му е ясно, че предимно се ползват телефони, а не десктоп устройства, но именно и за това е толкова нисък %-та абониране и кликване, ако беше 100% за всичко всеки щеше да си къса гъза да го ползва и нямаше да е безплатно ;) Бас държа че няма един който да твърди че няма "Файда" тъй като това ти е безплатен инструмент който не ти коства нищо да ползваш! Тоест файдата е + а не 0 ;) От година разчитам единствено на тези пушове и съм повече от доволен. Успех :)
 
Хора не давайте акъл/информация след като не сте запознати с материята.

Приложението на Facebook ползва браузъра на телефона ви. Просто го стартира в "подходящ режим на работа" ако мога така да се изразя. Предполагам и другите са на този принцип, особено инстаграм който е фейсбук разработка.

Защо спорите за неща, от които не разбирате?

Първо си изяснете какво е Web push:

Web push notifications are messages that come from a website. You get them on your desktop or device even when the concerned web page is not open in your browser. They are a brand new/ nascent marketing channel to re engage your visitors without knowing their email or other contact details.

след това прочетете от кои браузъри се поддържа:
- за декстоп: Edge, Firefox, Chrome, Safari и разните му там Chromium базирани браузъри;
- за мобилни: Firefox, Chrome
 

Горе