Относно sitemap

XpucTaKu

New Member
Здравейте! Може ли да ви попитам кой е най-удачния вариант за правене на "sitemap" чрез програма ли ? и ако да то коя да избера? ако може да ми препоръчате.Благодаря Ви предварително!
Поздрави!
 
От: Относно sitemap

Здравейте! Може ли да ви попитам кой е най-удачния вариант за правене на "sitemap" чрез програма ли ? и ако да то коя да избера? ако може да ми препоръчате.Благодаря Ви предварително!
Поздрави!
Сам ли си писа сайта или използва CMS, уточни се, за да ти дадем отговор. Ако сам го пишеш един php script ще свърши работа. Би трябвало да има уроци из нета за подобно нещо. Ако е CMS питай чичо Гошо в този вариан
Името на CMS-a sitemap
Поздрави
 
От: Относно sitemap

Ако е статичен сайт може и ръчно да му направиш сайтмап.
Иначе за CMS-ите има плъгини
 
От: Относно sitemap

Сайта ми е на CMS smarty... но няма вграден ситемап. Дайте някой лесен за инсталация скрипт за генериране на ситемап към сайта. Би било хубаво и да може когато се пусне обява веднага да обновява ситемапа. Намерих из Гугъл някой...но ме интересува някоя работеща и изпитана програмка.
 
От: Относно sitemap

Благодаря Ви! Сайта сам съм си го писал и мисля ,че няма да ми е хич сложно да направя сайтмап защото си мисля ,че се прави само от т.н. "<ul>" и линкове към текста пример:
<ul>
<li><a href="www.mysite.com">Nachalo<a/></li>
<ul>
<li><a href="www.mysite.com">Podkategoriq</a></li>
<li><a href="www.mysite.com">Podkategoriq</a></li>
<li><a href="www.mysite.com">Podkategoriq</a></li>
</ul>
<li><a href="www.mysite.com">Nachalo<a/></li>
<li><a href="www.mysite.com">Nachalo<a/></li>
<li><a href="www.mysite.com">Nachalo<a/></li>
</ul>

По такъв прост вариант мога ли да го съставя ??
Благодаря Ви!
 
От: Относно sitemap

Аз си мислех, че за XML Sitemap говориш???
http://www.xml-sitemaps.com/

Тия карти по сайтовете, не знам дали има особен смисъл от тях. Те са повече за потребителя, за гуглето ползвай xml стандарта.
 
От: Относно sitemap

Да и на мен ми беше чудно да е толкова лесно .. Благодаря ти ще се пробвам с помощта на този сайт ,който ми препоръча да направя нещо.
 
От: Относно sitemap

Да попитъм, вярно ли е, че ако сайта ми е динамичен трябва да пиша скрипт, които да генерира sitemap-a (прочетох го в един блог) ?
Примерно имам index.php?id=1 , и даден потребител създаде index.php?id=2 с различна информация, нужно ли е да правя линк към index.php?id=1 и index.php?id=2 , след като съм направил на index.php ? :)
 
От: Относно sitemap

Да, както за търсачките така и за хората щом са се генерират отделни страници трябва да влязат в сайтмап-а.
 

Горе