Отпадане от първа страница

desper@do

Member
Здравейте! Първо искам да попитам дали наскоро от google са пуснали нов алгоритъм/ъпдейт за класирането? Едната от фейсбук страниците ни се класираше от години на първо място в гугъл по две ключови думи (които са основния и продукт) и в последната седмица без ясна причина вече не е в първите страници... Казвам без причина, защото продължаваме да я рекламираме и сме повишили значително дори неплатените post reaches...
 
От: Отпадане от първа страница

Ако дадените сайтове, които излизат преди facebook страницата Ви, са оптимизирани и имат качествено съдържание, тогава е нормално тя да е след тях, тъй като един специализиран сайт за дадено нещо изглежда, а и се индексира по-добре, отколкото страница, направена в сайт (в случая facebook), в който се помещават най-различни неща.

Изпратете ми ЛС със страницата и кл. думи, по които сте се класирали преди на първа страница, за да направя анализ и да преценя по-добре ситуацията, тъй като изказването ми по-горе не е константа и зависи от различни неща.
 
От: Отпадане от първа страница

Наясно съм с това, че добре оптимизиран сайт се класира по-добре от фб страница, но тази страница беше на първо място от години и сега изведнъж я изритаха....
 
От: Отпадане от първа страница

Няма ъпдейт, има яки пренареждания
Качи страницата и ключовата дума по която я търсиш
При локално търсене може да има големи разлики
Също така ако някой е регистрирал локален бизнес в гошо+ ще излеле много напред за броени часове
 
От: Отпадане от първа страница

Всичко се променя непрекъснато, така че не се знае какво да се очаква. Единственото, което може да се прави, е да се набляга на качествено съдържание.
 
От: Отпадане от първа страница

Всичко е динамично и не може да се разчита само на едно място. \най-добрия вариант е да разчитате на няколко източника на трафик.
 
От: Отпадане от първа страница

Странното в случая е, че страницата отпадна тпчно, когато има най-голям възход с харесвания, споделяния и т.н. Разбира се продължаваме да работим по нея www.facebook.com/haircare.bg
 

Горе