От Русия с любов...

BullBlogger

New Member
"Идеята, че можеш да скриеш ракетна система в кашон и да я разнасяш насам натам без никой да знае, е сравнително нова. Никой не го е правил преди"

[video=youtube;rqwMzQiXlK0]http://www.youtube.com/watch?v=rqwMzQiXlK0&feature=player_embedded[/video]​

източник

Код:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/04/26/893000_ruska_firma_predlaga_raketna_sistema_v_civilen/

Ние сме малка държава, а и често твърдението, че сме Държава поражда доста спорове . Липсата на ясна вътрешна и външна политика винаги ми се е струвала поне като някаква форма на ваксинация против световния тероризъм - та кой ще се харчи да се занимава с нас.

След статията горе обаче сутрешното ми кафе започна леко за ми прегорчава. Както от време оно знаем братушките не си поплюват много-много стане ли въпрос за човешки права. Ако това се случва извън границите на руската шир нивото на интереса им спада до точката на замръзване. А ако е свързано с изкарването на някой и друг долар въобще не ги е еня какво ще правиш с оружието, което са ти продали.

Оставям изцяло на въображението ви да обрисува потенциалния клиент желаещ да пробва дали с две такива контейнерчета едното в Черно море, другото нейде из някоя от западно стоящите от нас територии (където не ни обичат много) би могъл да покрие цялата площ на малката ни родина. Обхватът на действие пише, че е около 300 км.

Цената е съвсем приемлива за коя да е по-мощна групировка на Балканите, какво остава за хора с истински възможности. А и за количества съм сигурен, че братушките ще направят отстъпка.

Във всеки случай клипчето е направено с въображение на сценарист на Дисни и подчертана наивност - като за масовия потребител. Явно друзята от Клуб К възнамеряват да го продават едва ли не по щандовете на универсалните магазини.

Между другото - има много по-опасни джаджи от тази, просто не за всички правят клипчета в YouTube. Въпреки това искрено се надявам тая джаджа да е и да си остане само концептуална разработка

Ама клипчето е готино трябва да се признае
 
От: От Русия с любов...

Аз не виждам какво толкова те притеснява. Руснаците винаги са били водеща сила в разработването на нови оръжия. Проблем може да има само ако:
1. Оръжието се разпространява безконтролно. Руснаците имат някои проблеми с контрола, но има далеч по-опасни държави (Иран, Северна Корея, Сирия,...), а и далеч по-опасни оръжия, все пак тези ракети не са ядрени.
2. Оръжието е в ръцете на някой малоумник. Тук доскоро си имахме истински проблем - най-опасните оръжия бяха в ръцете на един малоумник (по нищо не се различаваше от талибаните) - Буш. И пак оцеляхме ;)
А и докато оръжията не са концентрирани в една оръжейна суперсила (каквато много искат да станат САЩ), за всички ни ще е по-добре.
:twisted:
 
От: От Русия с любов...

Руснаците винаги са били водеща сила в разработването на нови оръжия.
Това, ако беше поне наполовина вярно, сега щеше да има световен комунизъм.
 
От: От Русия с любов...

Статията бе интересна. Гледам съм документални филми за подобни ракети. Може би разликата тук се крие предимно във възможността за укриване и транспорт на ракетата. Кинетичният ефект от зрива е гледка, която не е за изпускане.
 
От: От Русия с любов...

Това, ако беше поне наполовина вярно, сега щеше да има световен комунизъм.

А ти как би нарекъл най-голямата ядрена сила в света?
 
От: От Русия с любов...

Ето още инфо:

The Pentagon fears that the Russian missile complex Club-K completely change the global military balance. The fact that the Club-K not only allows you to launch missiles from any ship, truck and railway platforms, but also makes them invisible: the complex disguised standard shipping container. If such technology will be transferred to Venezuela’s arms and, especially, Iran, this could destabilize the world, according to the U.S..
Missile system Club-K% was represented by Russian OKB Novator exhibition at the Asian defense systems, held in Malaysia from 19 to 22 April. Each container costs about $ 15 million
The system, which developers call affordable strategic arms, equipped with four cruise ships or land-based ballistic missiles. The complex looks like a standard 12-meter cargo container used for shipping. With this disguise Club-K can not be seen until it is reactivated.

source
 
От: От Русия с любов...

Бая готина анимация, няма как да не се признае, много ме накефи!

Интересна установка наистина... замаскиран като цивилен контейнер, на покрива на който да има някакво оволно покритие или нещо от сорта, което да послъща рентгенови лъчи и да излъже камерите на вражеските сателити... хмм :)
 
От: От Русия с любов...

Видеото от първия пост е премахнато, затова добавям това:

[video=youtube;N6dKCkv1fzs]http://www.youtube.com/watch?v=N6dKCkv1fzs[/video]
 

Горе