От бг на ен

fitness

New Member
Здравейте :) значи за 2 дни имам 21 клика и 1,40 $ което не ми се струва много та се чудих ако преведа блогчето си от бг на ен дали ще има ефект ето го : www.bigman-fitness.blogspot.com . Мисля да го направя за фитнеса в бг , състезания в смисал света да разбере за нас.То си има такав профисионален сайт ама защо не и един блог :)
 
добре е ако имаш време наистина да поддържаш две версии - бг и ен. Но имай предвид, че ако разчиташ на трафик от търсачки ще е доста по-трудно да класираш сайта нагоре.
 
ами аз говорих само за ен версия ... иначе мога да поддържам 2 версии само ако зная как.. :)
 
е не можеш в рамките на един блог, но ще направиш още един. Ще си имат линкове помебду си и това е. А в един blogger.com акаунт ако не си разбрал може да има безброй блогове.
 
е не можеш в рамките на един блог, но ще направиш още един. Ще си имат линкове помебду си и това е. А в един blogger.com акаунт ако не си разбрал може да има безброй блогове.
знам знам :) еми да може и така да направя :)
 
Вземи пример от мене www.howtoconvert.blogspot.com -> Има едно меню Език/Language/Sprache, там може да има линк към английската версия на блога, и съответно от английската към българската ;) Това можеше да ти го кажа по скайп-а ама ти излезе ;)
 
Българските adsense реклами са пълна боза, ако има начин по добре си направи блога само на английски и го подържай доста отколкото да се луташ между две версии..

В интерес на истината първо направи едно проучване и виж колко потенциални посетителя ще имаш откъм българските потребители и тогава решавай дали наистина си заслужава да имаш и бг версия..

Не забравяй, че почти целия свят комуникира на английски и целевите групи растат с милиони а не както е при нас със стотици (даже единици :) )

Ноооо решението си е твое :)
 
Българските adsense реклами са пълна боза, ако има начин по добре си направи блога само на английски и го подържай доста отколкото да се луташ между две версии..

В интерес на истината първо направи едно проучване и виж колко потенциални посетителя ще имаш откъм българските потребители и тогава решавай дали наистина си заслужава да имаш и бг версия..

Не забравяй, че почти целия свят комуникира на английски и целевите групи растат с милиони а не както е при нас със стотици (даже единици :) )

Ноооо решението си е твое :)


чесно да ти кажа на ден имам около 20 - 30 максимум 40 посещения... :( реших вече , че блога ще е на английски :)
 
fitness, ти сега като си решил че блога ще ти бъде на английски и си мислиш, че ще имаш 100 пъти повече посетители ли? На английски е адски трудно да се пробие и трябва да си много, ама много упорит, за да успееш. Не си мисли, че само с превода ще се свърши работата... Тя всъщност е много сериозна и адски трудна! Аз също като теб си мислех да започна два блога - един на български и един на английски. Само че като разбрах, т.е като видях колко време ми отнема само единия блог (този на български) директно се отказах от другия, поради простата причина, че ще са ми нужни по 3-4 часа на ден за блогване и то само за 2 статии. Другата причина - на български лесно пробих в Гугъл. Всъщност "лесно" , не е точната дума - доста време се въргалях по трета страница, после втора, а сега заслужено, след месеци работа съм на първа страница (макар че понякога пак падам надолу). Но пак повтарям - искаха се месеци, за да се изкача на първа страница (а не на първо място) и то на български... Представям си за английския какво ще е... Но все пак има хитринки - Digg.com , това е една от тях ;)
Пожелавам ти успех и знай, че ако наистина си упорит, трудът ти ще бъде възнаграден!
Успех!
 
...В интерес на истината първо направи едно проучване и виж колко потенциални посетителя ще имаш откъм българските потребители...

Здравейте отново! :)

Как се прави проучване?

Простете за глупавия/невежески въпрос, но наистина не вдявам как може човек да направи проучване. Предполагам, че за да направя проучване, трябва да имам разработен сайт, който се посещава редовно от много хора и в него да пусна анкета например.

Така ли става?

Благодаря предварително за отговора! :)
 
айде стига с тези безплатни блогове, пари ли ще правиш или какво??
Виж за няколко дни се изкарал пари колкото струва за една година .info домейн!!!
 
ами има много начини и трябва и въображение. google.com върши добра работа. Гледаш какви сайтове правят хорат. Можеш да гледаш и какво търсят. google.com/trends google.bg/trends google suggest keyword trackers
 
От: От бг на ен

Аз (както винаги) гласувам с две ръце за контент на английски. Все пак колко човека по света разбират английски и колко български. :)
Тук естествено се явява фактора с по-голямата конкуренция на английски.
Ти си решаваш дали "по-добре първи в селата от колкото последен в града".

Личното ми мнение е, че ако имаш град с 1 милиард жители и село с 7 милиона (от които около 35% ползват интернет) избора е очевиден. ;)
Успех.

п.п. Ако ще минаваш на английски поработи над правописните грешки и синтаксиса на изреченията.. просто не трябва да има такива. ;)
 

Горе