От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

cvetin

Member
Здравейте, може ли някой да ме посъветва от къде мога да закупя снимки с права за ползване в сайт.
Може би конкретния ми въпрос трябваше да бъде "От къде е най-изгодно да купя"?
Конкретно ме интересува "архитектура".
Благодаря на отговорилите.
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

Благодаря на отговорилите.
Вероятно не успях да се изразя правилно.
Може би конкретния ми въпрос трябваше да бъде "От къде е най-изгодно да купя"?
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

По-изгодно от това здраве му кажи. Снимка за уеб излиза центове, ако си закупиш някакъв пакет. Аз продавам мои снимки в част от тези сайтове и знам как стоят нещата. Поразрови се, виж Дриймстайм, Фотолия, Шутърсток, Айсток....
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

хаха, колко по изгодно колега
знаеш ли аз колко получавам за една продадена снимка там :) а колко труд хвърлям ...............................
Явно в България всички си мислят, че труда на другите не трябва да е оценен.
42 цента получавам за всяка снимка.
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

Виж fotolia и shutterstock, мисля че са най-изгодните. Напрактика ако вземеш голям абонамент направо без пари ти излизат като сметнеш на единична снимка :)
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

Виж fotolia и shutterstock, мисля че са най-изгодните. Напрактика ако вземеш голям абонамент направо без пари ти излизат като сметнеш на единична снимка :)

Това е отговора който търсех. Благодаря от сърце ilk92.
Темата може да бъде приключена.
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

Ако не ти се дават пари, има много сайтове които предлагат "free stock photos" примерно този http://www.freeimages.com/
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

В unsplasha вече са повече от 10 на 10 дни, това важи само за featured, иначе потребителите си качват отделно всеки ден по много.
Друг вариант е да ползваш flickr, като при търсене зададеш да ти показва изображения с уредени права по cc. Ще се очудиш колко добри попадения има.
И накрая - любимият ми списък:
https://medium.com/@de/resources-799d16952a56

Първата част мисля, че е повече от достатъчно обширна :)
 
От: От къде да купя снимки с права за ползване в сайт.

Искам да поясня някой неща около лиценза на снимки на архитектура .
Ако искаш да имаш права за разспространение върху снимка с архитектура , собственика на снимката трябва да ти предостави Property Releases
това е разрешение за снимане на обекта от собствениците му , ако е снимано нещо , което има авторски права върху него
Пример - ако снимаш айфеловата кула през деня , нямаш нужда от Property Releases
Но ако я снимаш през нощта , осветлението е обект на авторско право и трябва да имаш Property Releases
Всички снимки в сток сайтовете са с уредени Property Releases
Тези които си решил да ползваш "фрее" нямат Property Releases , т.е. може да са без уредени авторки права .

Достатъчно е този който е автор да те докладва и гориш , особено за архитектура и изкуство.

Същото важи и за хора , нарича се Model Releases


Успех с "фрее"-то

Никой няма да те гони ако ползваш снимките с некомерсиална цел. Но ако сложиш някъде билборд 5 на 5 метра на айфеловата кула през нощта без Property Releases , ще ти вземат и чорапите от краката
 

Горе